Skocz do zawartości

Wędliny domowe - forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie: Polityka prywatności. W celu usunięcia tej wiadomości kliknij:    Akceptuję użycie plików cookies

Witaj na forum Wędzarniczej Braci

Logowanie » 

Na naszym forum, tak jak na większości innych, musisz się zarejestrować by móc korzystać z wszystkich funkcji dostępnych dla użytkowników.

To bardzo prosta procedura, która zajmie Ci tylko chwilę, a dzięki temu będziesz mógł korzystać z dodatkowych funkcji niedostępnych dla użytkowników niezalogowanych.

Zakładając swoje konto będziesz mógł między innymi:
- rozpoczynać nowe tematy na forum,
- odpowiadać na posty innych,
- przeglądać załączone do postów zdjęcia,
- wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników,
- dostawać powiadomienia o nowych postach.

Zachęcamy do rejestracji!!!

Zdjęcie

Moje doświadczenia z regulatorami temperatury

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
199 odpowiedzi w tym temacie

#181 sajmon0609

sajmon0609

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 157 postów
  • MiejscowośćBeskidy Cieszynśkie

Napisano 04 mar 2019 - 17:54

No i zbaraniałem  :cry:  :cry: w innej aukcji na zdjęciu rexa 100 jest 10 wejść a w twojej podanej jest 6 

Użytkownik sajmon0609 edytował ten post 04 mar 2019 - 18:10

#182 TOSHIBA

TOSHIBA

Weteran

• Użytkownicy
  • 2002 postów
  • MiejscowośćZürich / Poznań

Napisano 04 mar 2019 - 18:35

No i zbaraniałem 

Spokojnie,

W skrócie  

1. Regulator przedstawiony przez Ciebie z opisu spełnia zapotrzebowanie Wersja V i dodatkowo te oznaczenia definiują  wszystko 

Załączony plik  55.JPG   15,95 KB   5 Ilość pobrań

5+6+7 przekaźnik zwykły magnetyczny = wyjście bezpotencjałowe - to nie jest dobre rozwiązanie  ł 

6+7 - ( +  -  ) to jest OK = SSR

Czyli trzeba wybrać odpowiedni typ i model =   REX C700FK02-  a nie  REX C700FK02-M   przydatna jest  jest tez wersja z wyjściem alarmowym A jak by coś to można tam podłączyć jakiś buzerek żeby nas ostrzegł ze np wędzarnia się pali  :)

2. Proponowany przez 09042 z opisu przez sprzedawce wynika ze nie do końca jest tym  co potrzebujemy. Wg 09042 jest OK, wiec decyzja należy do Ciebie.

PS

Co jakiś czas dostaje zapytania jak uruchomić rożnego rodzaju regulatory / wynalazki od naszych Forumowiczów, wiec trochę mam przegląd przez to co jest sprzedawane na aukcjach i w jaki sposób Chińscy sprzedawcy lekko naciągają fakty w opisach, co w cale nie oznacza ze w przypadku oferty proponowanej przez 09042 tez tak jest, ale opis jest wyraźnie zły 

Załączone pliki

• Załączony plik  88a.jpg   37,18 KB   0 Ilość pobrań

Użytkownik TOSHIBA edytował ten post 04 mar 2019 - 18:58

#183 sajmon0609

sajmon0609

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 157 postów

Napisano 04 mar 2019 - 19:58

A możesz mi polecić jakiegoś linka którego mam wziąść czy 700 czy 100 żeby był odpowiedni. 

#184 09042

09042

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 155 postów
  • Miejscowośćpodkarpacie

Napisano 04 mar 2019 - 20:23

Zgodnie z obietnicą foty (bez drewienek).

I powtórzę to jest taki jaki otrzymałem ( łącznie zamawiałem w przeciągu kwartału 3 sztuki)  od chińczyka z strony, którą podałem wcześniej z wyjściem na SSRa.

0773d9af9c662ce4med.jpg

209ab337776e56b1med.jpg

39dcf72cec23c3eemed.jpg

#185 TOSHIBA

TOSHIBA

Weteran

• Użytkownicy
  • 2002 postów

Napisano 04 mar 2019 - 20:31

A możesz mi polecić jakiegoś linka którego mam wziąść czy 700 czy 100 żeby był odpowiedn

Z tej konkretnej aukcji kupowane były prze parę osób regulatory i nigdy nie było wsypy

https://pl.aliexpres...27425c0ftbUiiY 

Jest to pełen zestaw czyli 

Termostat

Czujnik

SSR

Radiator

Co musisz dokupić (np. Allegro)

Pastę termo-przewodząca pod SSR  Np.  bardzo dobre przewodnictwo cieplne  AAB COOLING TG5-1g PASTA TERMOPRZEWODZACA 12,5W/mK 

Śrubki do skręcenia, jakieś przewodziki i obudowę (mile widziany wentylatorek chłodzący, dowolny od komputera na 230V

Dodatkowo

"Mile widziana" (wręcz wskazana) wizyta u elektryka który przejrzy to przed podłączeniem do prądu

Pamiętaj ze masz tańszą ofertę 09042 do wyboru, ale to na Jego odpowiedzialność 

Zgodnie z obietnicą foty (bez drewienek).

Noooo, drewienek nie widać, reszty nie komentuje. Nie chce mi się  

PS

Często się powtarzasz, ale dobrze ze zauważasz ten problem

Użytkownik TOSHIBA edytował ten post 04 mar 2019 - 20:44

#186 09042

09042

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 155 postów
  • Miejscowośćpodkarpacie

Napisano 04 mar 2019 - 20:39

Kolego Toshiba, ale na tej aukcji co podałeś jest REX w wyjściem RELAY - przekaźnikowym ( ostatnie i przedostatnie foto) wiec jak?

Bądźmy konsekwentni i piszmy do chińczyka , że ma zły opis na aukcji i nie wie co sprzedaje.

PS to tak gwoli wesołości ogólnej - kto mieczem wojuje od miecza ginie.

I bez urazy  :devil:

#187 TOSHIBA

TOSHIBA

Weteran

• Użytkownicy
  • 2002 postów

Napisano 04 mar 2019 - 21:12

Gdybyś trochę czytał (najlepiej ze zrozumieniem) zamiast tylko pisać to byś się po raz kolejny nie ośmieszył.

Sprzedawca sprzedaje rożne typy i modele, co widać w jego ofercie.

Bardzo dokładnie opisał różnice 

Te różnice przytoczyłem.

Specjalnie dla Ciebie tym razem obrazkowo

Tytuł aukcji 

Załączony plik  111.JPG   30,69 KB   6 Ilość pobrań

Opis produktu

Załączony plik  2222.JPG   7,87 KB   6 Ilość pobrań

Sposoby podłączeń w zależności od modelu

Załączony plik  55.JPG   15,95 KB   6 Ilość pobrań

Pokazany tez model M

Załączony plik  778.jpg   50,15 KB   6 Ilość pobrań

Moje wyjaśnienie różnicy

Załączony plik  999.JPG   15,42 KB   5 Ilość pobrań

I na tym kończę dyskusje z Tobą 

Użytkownik TOSHIBA edytował ten post 04 mar 2019 - 21:13

#188 09042

09042

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 155 postów
  • Miejscowośćpodkarpacie

Napisano 04 mar 2019 - 21:23

:clap:

Ja Ci kolego wczoraj to samo tłumaczyłem, a dziś pokazałem co otrzymałem jak kupiłem.

Mało? najwyraźniej tak. Najwyraźniej tytuł mojej aukcji i opis  sprzedawcy nie był czytelny dla Ciebie.

A co do ośmieszania (ponoć kolejnego)  - nie skomentuje bo to świadczy tylko o piszącym takie słowa.

Klasa sama w sobie. 

Niech Mod to posprząta by nowi adepci nie brali przykładu z takiego prowadzenia dyskusji.

Szkodę ze nie merytorycznej.

Użytkownik 09042 edytował ten post 04 mar 2019 - 21:27

#189 sajmon0609

sajmon0609

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 157 postów

Napisano 05 mar 2019 - 15:49

Dziękuje ale te chińczyki kombinują regulator 40 przesyłka 40  :D

#190 Dymek12

Dymek12

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 1 postów
  • MiejscowośćWsk

Napisano 05 mar 2019 - 21:17

[quote name="sajmon0609" post="625672" timestamp="1551797386"]Dziękuje ale te chińczyki kombinują regulator 40 przesyłka 40 :D . [/]

https://s.click.alie....com/e/bL4BO2fQ ja taki kupiłem tyle ze nie ma kiedy zmontować tego wszystkiego do kupy

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#191 zenza

zenza

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 172 postów
  • MiejscowośćOtwock

Napisano 08 mar 2019 - 11:44

Teraz pojawiły się inne w krótszej obudowie nie jak te REX-y 10cm głęboki( nie trzeba obudowy jak wiadro stosować). Są wyposażone i w wyjście pod SSR i  przekaźnik elektromechaniczny, także jak kto chce może sobie podłączyć. Ale wiadomo, że do takiego zastosowania przy częstym załączaniu lepszy jest przekaźnik SRR. A regulator  z PID nie zależy od tego czy ma wyjście SSR i czy ma przekaźnik mechaniczny z stykami. Może mieć jedno albo drugie albo oba oczywiście nie w REX-ach.

Użytkownik zenza edytował ten post 08 mar 2019 - 11:49

#192 tbe

tbe

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 2 postów
  • MiejscowośćŚroda Wlkp.

Napisano 14 mar 2019 - 05:41

Dzień dobry,

posiedziałem, poczytałem i pora teraz coś zrobić. Proszę o opinie i poradę. Pomysł jest taki żeby kupić wędzarnię Thermowind ze sterowaniem manualnym i zautomatyzować ją dokupując gotowy regulator pid. Czy dobrze kombinuję, że jeżeli zasilanie wędzarni podłączę do takiego regulatora pid, wsadzę sondę regulatora pid przez kominek do wędzarni, regulator mocy w Thermowind ustawię na maks, ustawię zadaną temperaturę na regulatorze pid to system spełni swoją funkcję i będzie utrzymywał tą temperaturę? Jeżeli tak to bardzo proszę o podpowiedź jaki gotowy regulator pid i z jakim czujnikiem zastosować. Technicznie jestem zero i boję się prądu  :facepalm:  więc budowa czegoś we własnym zakresie odpada.  

Z góry dziękuję za pomoc!

#193 zenza

zenza

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 172 postów
  • MiejscowośćOtwock

Napisano 15 mar 2019 - 08:14

tbe

Nie wiem, czy przeczytałeś cały mój wątek, bo w nim są odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania. :) Ale niech tam.

1. Wywaliłbym sterowanie manualne w Thermowindzie, lub go pominął, nie jest to dobry pomysł aby brać na maxa manualne sterowanie.

2.Wywierciłbym dziurę na sondę, lub wykorzystał po termometrze analogowym jesli takowy jest w zestawie w moim TH był.

3. Kupiłbym regulator PID (tu jest duży wybór od najtańszego REX C100, REX C700, JCC i innych ciut droższych od Rex-ów, do OMRON-a, SESTOS-a, INKBiRD-a i innych wybór jest duży) Na pewno wybrałbym taki aby najbardziej gabarytowo pasował do wędzarni, bo starałbym się go wmontować na stałe do wędzarki nie jako oddzielną puszkę. No chyba, że nie chcesz ingerować w konstrukcję wędzarki ze względu na gwarancję, ale olałbym to i te wszystkie bebechy wywalił, no oprócz grzałki. :)

4. Co do czujników, to jeśli chodzi  o REX-y, to są sprzedawane z sondą K  w zestawie i nie wyświetlają wtedy temperatury z dokładnością do dziesiętnych st. C. Dobrze wtedy jest dokupić sobie np. sondę PT-100 i zmienić ustawienia w regulatorze.  W innych regulatorach może, to być opcja.

Co do podpowiedzi jaki regulator, to musiałbym wiedzieć, czy decydujesz się na umieszczenie regulatora w wedzarni, czy w oddzielnej puszcze, czy ma być mały/duży gabarytowo. Wybór jest duży jeśli chodzi o regulatory PID

Użytkownik zenza edytował ten post 15 mar 2019 - 08:24

#194 zenza

zenza

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 172 postów
  • MiejscowośćOtwock

Napisano 15 mar 2019 - 09:00

tbe -którąego masz Thermowinda?

#195 EAnna

EAnna

Uzależniony od forum

• Moderatorzy
  • 8443 postów
  • MiejscowośćTychy

Napisano 15 mar 2019 - 09:12

Technicznie jestem zero i boję się prądu    więc budowa czegoś we własnym zakresie odpada.  

To jak chcesz dokonać tej "automatyzacji  ???  :facepalm:

#196 zenza

zenza

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 172 postów
  • MiejscowośćOtwock

Napisano 15 mar 2019 - 10:36

EAnna-Zawsze może to zrobić np. moimi rękoma :) Służę pomocą jakby co....

#197 tbe

tbe

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 2 postów
  • MiejscowośćŚroda Wlkp.

Napisano 15 mar 2019 - 13:22

Technicznie jestem zero i boję się prądu    więc budowa czegoś we własnym zakresie odpada.  

To jak chcesz dokonać tej "automatyzacji  ???  :facepalm:

kupując gotowy, kompletny regulator temperatury i mocy, wydawało mi się, że wybrzmiało to w mojej prośbie, gotowy mam na myśli taki do którego mógłbym podłączyć przewód zasilania od Thermowinda, wrzucić czujkę do środka i tyle, 

[Dodano: 15 mar 2019 - 13:22]

EAnna-Zawsze może to zrobić np. moimi rękoma :) Służę pomocą jakby co....

gotowy miałem na myśli np coś z Pamela https://www.pamel.pl...ks-2-sondy.html, Twój wątek przeczytałem i nie ma w nim odpowiedzi na moje pytanie, 

Użytkownik tbe edytował ten post 15 mar 2019 - 13:11

#198 zenza

zenza

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 172 postów
  • MiejscowośćOtwock

Napisano 15 mar 2019 - 18:58

Też jestem ciekawy jak będzie się sprawował ten PAMEL. Nie jest to regulator PID, tylko mocy i temperatury. Podzielisz się informacją jak sie sprawuje jeśli kupisz?

#199 piksiak

piksiak

Weteran

• Użytkownicy
  • 1236 postów
  • MiejscowośćKielce

Napisano 15 mar 2019 - 19:28

Działa dobrze i bez uwag. A jak się coś zepsuje to serwis bezproblemowy.

Sponsor

Sponsor
  • Reklama

#200 zenza

zenza

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 172 postów
  • MiejscowośćOtwock

Napisano 16 mar 2019 - 07:22

O, to się coś zmieniło, bo wcześniej słyszałem niezbyt pochlebne opinie o serwisie.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych