Skocz do zawartości

Wyciskarka wolnoobrotowa


tusiaczek

Rekomendowane odpowiedzi

Planujemy zakup wolnoobrotowej wyciskarki do soków. Ma ktoś może jakieś doświadczenia z w/w? W oko wpadła nam wyciskarka Eldom PJ 600 http://www.eldom.eu/produkt/perfectjuicer-pj600-eldom-wyciskarka-do-sokow

Może macie jakieś inne ciekawe propozycje? Te za zylion pieniążków pomijam...  :cool:

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mam porównanie zelmerem PJ 1500 czyli tym starszym, dla mnie różnica tylko estetyczna. Nowszy (czyt.droższy) model wprowadził kilka nowinek ale to miało robić sok za rozsądne pieniążki i robi.

Żeby nie było, że jak mam to musi być NAJ... Epson ma wg mnie 2 minusy:

1.Brak blokady kapania z wylotu soku.

2.Są wyciskarki z dwoma sitami: drobniejszym i grubszym. Eldom ma jeden i niestety dzieci nie przepadają za naturalnym błonnikiem którego nie brakuje w takim soku.

Jakby nie było, polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pół roku mam Zelmera JP1600 produkcji koreańskiej.

Ponieważ moje dzieci mają również wyciskarki mogłam je porównać.

Gdybym jeszcze raz kupowała, na tę chwilę, to kupiłabym Hurom HG.

To wszystko są wyciskarki jednoślimakowe pionowe, ale dają inne możliwości i lepiej/gorzej wyciskają.

Ja w swojej przepuszczam wsad dwa razy i w ten sposób podnoszę wydajność.

W tym Huromie HG jest możliwość płynnej regulacji gęstości soku, o wiele lepsza wydajność tłoczenia (inna budowa ślimaka) i możliwość mieszania soków w samej maszynie.

Poza tym sok można spuszczać stopniowo a w Zelmerze zatkanie zatyczką wylotu skutkuje wypływaniem soku razem z fusami.

W grę wchodzi także trwałość sitek - rodzaj materiału.

Niemniej soczki robimy regularnie, od razu na dwa, trzy dni. Codziennie wypijamy 300ml dość gęstej pulpy, w której są wszystkie jadalne liście, kwiaty, chwasty i zioła naszego ogrodu, owoce i warzywa korzeniowe.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał kupować PJ 1600 po cenie którą proponował Zelmer na początku, nawet bym nie zastanawiał się tylko brał Huroma.

Ale wg mnie podając Eldoma Tusiaczek nakreślił grupę cenową więc nie wspominałem o Huromie, lub innych producentach próbujących ich naśladować , zaczynając od tworzyw użytych do produkcji a na efektywności kończąc.

 

 

WAŻNE:

 

PRZEPRASZAM za wprowadzenie w błąd! Nie moglem otworzyć linku Tusiaczka i pochopnie odpowiedzialem. Błąd polega na tym że posiadam wcześniejszy model tj PJ400.

W poronaniu z PJ600 posiada on te dwie wady o ktoych napisałem wszesniej, czyli brak niekapka i 1 sito.

Widać, że producent doszedł do tego również.

Edytowane przez withereggie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zabiliście mi niezłego ćwieka... znajomi chwalą jeszcze Kovingsa który cenowo jest na poziomie Huroma. Ciężka decyzja przede mną  :facepalm:

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie też zakładałem podobny pułap ale może potrząsnę skarpetą i troszkę dołożę do takiego Huroma... Mamy zamiar "trochę" przeorganizować nasze żywienie i myślę że to ustrojstwo wydatnie nam by w tym pomogło. Tym bardziej że nasze chłopaki chętnie piją soki a tak można by im przemycić więcej dobrych składników...

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wiesz, że NA PEWNO nie będzie to krótki sprint tylko porządny maraton to przejrzyj skarpety ;) ale z tego Eldomka co podałeś też byłbyś zadowolony. Pytanie czy ten poziom zadowolenia jest zadowalający, bo o rozczarowaniu nie ma mowy. Jak pamiętam to tak min. drugie tyle?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak pamiętam to tak min. drugie tyle?
No niestety bliżej razy trzy... lub cztery  :facepalm:  Hurom HG coś koło 2 Kovings podobnie... Hurom HB "już" za 1300 ale w zasadzie to prawie to samo co Eldom, choć prawdopodobnie wykonanie solidniejsze

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze: jeśli nie miałeś wcześniej przygody z sokami i wypływasz na nowe wody to może jednak zostaw sakwy, skarpety i sienniki, wydaj te 6 paczek. Mi by było szkoda mimo świadomości bo aż takim "melomanem" w kwestii soków nie jestem.

Nie jest to ta półka co prekursor z Korei ale i części tj. np. sitka nie kosztują tyle.

Ja Ci radzę rób jak uważasz :

 

Dodam tylko, że lekkim hardkorem było zrobienie 10 Ł soku z malin. Da się, tylko zbyt często trzeba wyciągać sito bo od spodu zbiera się "sezamek" i może zablokować ślimak. Zelmer 1500 identycznie. Nie wiem czy poziomy by podołał, nie miałem okazji...

Edytowane przez withereggie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna opcja... na OLX-ie jest sporo Huromów HH w cenie około 1000 złociszy... wprawdzie odbiór w Warszawie ale to da się załatwić...  :cool:  To sa już te modele z ulepszonym ślimakiem i regulacją gęstości soku http://olx.pl/oferta/hurom-hh2g-nowa-CID628-IDc62nb.html#f8a2c011ce

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary sprawdzony sprzęcior made by CCCP . Bardzo energooszczędna , cicha ( o ile napęd się nie wqrwi, można zmywać w zmywarce . Cena na Aledrogo to jedyne 59.99.

http://1.allegroimg.pl/original/18/53/76/26/60/5376266033

 

Poleca nawet Duda , tylko nie wiem czy ten od strajków , czy ten z drugiej strony barykady. 

Edytowane przez Henio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Stary sprawdzony sprzęcior made by CCCP . Bardzo energooszczędna , cicha

 

 

Henio , to tak jak z mieleniem mięsa . Jedni to robią ręcznie drudzy mielą wilkiem ....... idą z postępem . :D :D 

 

 

 Pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heniuś, ja mam taką przystawkę do Zelmera ale to jednak nie do końca to bo nie wycisnę tym zielska itp. Chyba zdecyduję się na któregoś z tych Huromów http://olx.pl/warszawa/q-hurom/?search%5Border%5D=filter_float_price%3Aasc&search%5Bfilter_float_price%3Ato%5D=980

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i sprawa załatwiona... wyciskamy wszystko oprócz pryszczy :laugh:  Tak się jakoś złożyło żeśmy nabyliśmy razem z BWiesławami po takim cudeńku (oczywiście nie w takiej cenie...  :cool: ).  Jakby coś nie teges będzie na EAnnę  :tongue:  http://hurom.com.pl/wyciskarka-do-soku-hurom-hh-2g-burgundowa.html

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość materiałów i stąd taka różnica.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie po rozmowie z kilkoma użytkownikami stawiałem albo na Kovingsa albo na Huroma ze wskazaniem na Huroma bo to w sumie oni są prekursorami na rynku wyciskarek wolnoobrotowych. W zasadzie Hurom u nas kosztuje podobnie jak Kovings ale już przywieziony prosto z Korei kosztuje mniej niż połowę ceny sklepowej czyli założony budżet przekroczyłem ale w ramach rozsądku... wybór więc był prosty :)

Edytowane przez tusiaczek

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem ten dylemat ale postawiłem na Eldoma PJ400 i jak się przyglądam temu conieco droższemu Huromowi to śmiem wysnuć wniosek, iż polski wyrób jednak jest troszkę lepsiejszy :) Może i nie ma płynnej regulacji gęstości ale można dokupić sito do grubszego wyciskania. Ponadto - mało kto zwraca uwagę na dość ważną kwestię jaką jest moc urządzenia. Eldom dysponuje 400W silnikiem dzięki czemu wyciskarka nie musi odpoczywać a i "twardziele" w postaci marchwi czy buraków nie robią na niej wrażenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem... wyciskałem już Huromem różne zielska, burole czy inne twardziele a marchewka idzie na okrągło i jeszcze się nawet nie zasapała ... :)

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tusiaczku a można zapytać gdzie nabyliście ?

                                                                                                                                                                     

 

:heart: Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu :heart:

Antoine de Saint-Exupery - Mały Książę :flowers:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.