Skocz do zawartości

Wyciskarka wolnoobrotowa


tusiaczek

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam Kuvingsa https://wyciskarkisokow.pl/produkt/wyciskarka-kuvings-c9500/ i jak na razie działa wzorcowo. A wyciskamy nią wszystko: owoce, warzywa, liście pokrzywy. Świetna jest. Jej duże atuty to duży wlot, dzięki czemu nie trzeba kroić warzyw, no i długi okres gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja mam Kuvingsa https://wyciskarkisokow.pl/produkt/wyciskarka-kuvings-c9500/ i jak na razie działa wzorcowo. A wyciskamy nią wszystko: owoce, warzywa, liście pokrzywy. Świetna jest. Jej duże atuty to duży wlot, dzięki czemu nie trzeba kroić warzyw, no i długi okres gwarancji.

Jak będziesz miał chwilkę, to nagraj film z wyciskania. Chciałbym usłyszeć, czy głośno chodzi. ;)

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
W Lidlu są tanie

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lidlowskie są słabe, już drugą zajeżdżam. Jedną kupiłem, drugą dostałem. Porównując nową i starą to przy takiej samej ilości np. cytryn około kg, nowa  wyciska 200-300ml więcej soku. Ale wystarczy ze 3 miesiące użytkowania i ilość się wyrównuje, a wytłoczyny robią się mokre.

Edytowane przez Łysy0312
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybko wymieniają na gwarancji, ale tanie... Edytowane przez Muski

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JArej, ja ,jak wiesz, mam jedna z pierwszych sokowirowek wolnoobrotowych. Patrz aby walki/walek byly metalowe. w koncu tu nie robisz tylko owocow i warzyw miekkich. A na czyms bardziej twardym po czasie plastyk ma to do siebie ,ze peka.

 CZasem sklepy robia pokazowki na zyczenie, jesli jest to mozliwe, popros o pokaz i sprawdz jak suche sa odpady i jak gesty jest sok.

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

na czyms bardziej twardym po czasie plastyk ma to do siebie ,ze peka.

Jeszcze słabszym elementem jest sitko. 

Przy "trudniejszym" wyciskaniu odkształca się  i ostatecznie nieodwracalnie uszkadza.  

Osobiście zajechałam dwie wyciskarki, moja siostra nawet wyciskarkę marki hurom.

Wg mnie nie tyle twardość, co włóknistość surowca jest krytyczna.

Warto poszukać wyciskarki dedykowanej ziołom, ponieważ musi być wykonana z najlepszych materiałów.

Niestety, jej wadą jest też super cena  :facepalm:

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wam za wskazówki dziewczynki, co do sprasowanych wytłoczyn to po wyciśnięciu soku pozostają na tyle suche że w pojemniku nie zostawiają mokrych śladów i kropel soku, (tyle pokazują filmy użytkowników) więc ten aspekt jest chyba OK, co do wałka, to plastikowa jest tylko ta pierwsza wstępna jego część, druga zaś jest metalowa, i ogólnie sprawia solidne wrażenie. Nie chodzi mi o jakąś doskonałą wyciskarkę, ale powiedzmy aby ten sprzęt był bardziej skuteczny i mniej podatny na awarie jak wyciskarka z LIDLA, o której piszą koledzy. Myślę głównie o wyciskaniu soków z jarzyn i warzyw, kapusta, seler naciowy, marchew, pietruszka seler korzeniowy. Lubię takie zdrowotne zielone koktajle, szczególnie z przeważającym dodatkiem selera, pora i zielonej pietruszki :D.

 

708-CA-3806,0,420303617001-slimak-do-wyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Lubię takie zdrowotne zielone koktajle, szczególnie z przeważającym dodatkiem selera, pora i zielonej pietruszki .

To nie lepiej wrzucić to do blendera kielichowego - moje dzieci ( dorosłe :) ) pijają takie warzywne koktajle właśnie z blendera .

"...dobrze przeżyte Dziś uczyni każde

Wczoraj snem szczęśliwym,

I każde Jutro wizją nadziei."

Kalidasa V w n.e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez urzywam blendera ,nawet nie takiego kielichowego ale z pojemnikiem butelka ,mniej mycia mam gotowy tylko zmienic na zakkretke i do torby na wynos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie absolutną rację dziewczynki :thumbsup: . Blender NINJA działa wspaniale, mam też bardzo dobrej klasy sokowirówkę z której do tej pory korzystałem, i nadal korzystam. Z tą wyciskarką to był taki impuls, z którego już się wyleczyłem po obejrzeniu paru filmów porównawczych i pokazowych. Tego typu wyciskarka może i fajna, tyle że soku daje o połowę mniej niż zwyczajna sokowirówka, o blenderze nie wspominam :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tego typu wyciskarka może i fajna, tyle że soku daje o połowę mniej niż zwyczajna sokowirówka, o blenderze nie wspominam .
 

 

 Mialam rowniez Tobie napisac o blenderze, Olga mnie wyprzedzila.

 Co do sokku, to moja przynajmniej, dale normalna duza ilosc soku, a co jeszcze sok ten p[o wycisnieciu moze staqc w lodowce 3 dni i nadal jest dobry do picia ( nie rosnie  :tongue:  :D ).

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anno, obejrzałem wiele filmów testowych, porównawczych i reklamowych również, i żadna, podkreślam żadna, nawet najlepsza wyciskarka, daje maksymalnie połowę tej ilości soku z takiej samej ilości warzyw czy owoców. Wyciskarka ma swoje zalety o jakich piszesz, czego absolutnie nie neguję, ale akurat w moim przypadku są one mało istotne, soki i koktajle warzywne wypijam natychmiast po zrobieniu, wtedy smakują najlepiej, czasami tylko wstawiam ew. na jakiś krótki czas do lodówki :D. Tak więc posiadając dobrej klasy blender, jak i sokowirówkę, daruję sobie tą wyciskarkę ślimakową. Od paru dziesięcioleci posiadam zresztą dwie takie ślimakowe (większą i mniejszą) wyciskarki ręczne, które używałem kiedyś do wyciskania soków z jabłek i winogron, ale głównie na domowej roboty winko. Wytłoki wylatujące z tych maszynek można wyregulować tak, że są prawie zupełnie suche, i wyciskają prawie do zera :thumbsup:.

 

6203624_0_i1064.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz na wet nie mam owocow i warzyw w domu, ( mam domowy areszt, mamy Covid) ,ale postaram sie po kowidzie wyciagnac moego klocka i zrobic sok. My z Zuza pijamy warzywa i owoce z Ninji, wiec teraz sokowirowka nie za bardzo trafia do kuchni. Kiedy wszystkie dziewczeta byly w domu, to czesto szykowalam dzbany sokow i po powrocie ze szkol zawsze byl dla nich gotowy.

 

Taka maszynke jak pokazujesz, mam jako dostawke do Kenwood'a, trafia do kuchni w czasie przerobow warzyw czy owocow. 

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.