Skocz do zawartości

Wędliny domowe - forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie: Polityka prywatności. W celu usunięcia tej wiadomości kliknij:    Akceptuję użycie plików cookies

Witaj na forum Wędzarniczej Braci

Logowanie » 

Na naszym forum, tak jak na większości innych, musisz się zarejestrować by móc korzystać z wszystkich funkcji dostępnych dla użytkowników.

To bardzo prosta procedura, która zajmie Ci tylko chwilę, a dzięki temu będziesz mógł korzystać z dodatkowych funkcji niedostępnych dla użytkowników niezalogowanych.

Zakładając swoje konto będziesz mógł między innymi:
- rozpoczynać nowe tematy na forum,
- odpowiadać na posty innych,
- przeglądać załączone do postów zdjęcia,
- wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników,
- dostawać powiadomienia o nowych postach.

Zachęcamy do rejestracji!!!

Zdjęcie

Korować drewno czy nie ?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#21 grehor1

grehor1

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • 284 postów
  • MiejscowośćWrocław-Oleśnica-Bystre

Napisano 10 maj 2018 - 11:32

odświeżę kotleta: ostatnio wycinałem z tatą starą gruszę, niestety już jej czas nadszedł.
Powiedźcie mi, czy korować korę grubą na ok 2-3cm z nalotem mchu? jak narazie od jesieni leżakuje, mam zamiar przynajmniej zewnętrzną warstwę kory odłupać.

Taką grubą korę A zwłaszcza zmechaconą należy odłupać

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Użytkownik grehor1 edytował ten post 10 maj 2018 - 11:33

#22 wojs40

wojs40

Pasjonat

• Użytkownicy
  • 605 postów
  • MiejscowośćOpolskie

Napisano 10 maj 2018 - 12:06

Ostatnio "jadę" na DG ale gdy wędziłem tradycyjnie zawsze bez kory, oczywiście nie popadajmy w skrajności, nigdy nie oczyszczałem drewna do ostatniego śladu kory.

#23 Maciekzbrzegu

Maciekzbrzegu

Weteran

• **VIP**
  • 2988 postów
  • MiejscowośćBrzeg

Napisano 10 maj 2018 - 12:43

Powiedźcie mi, czy korować korę grubą na ok 2-3cm z nalotem mchu? jak narazie od jesieni leżakuje, mam zamiar przynajmniej zewnętrzną warstwę kory odłupać.

Zasada jest taka ze najłatwiej koruje się świeżo ścięte drzewo . Teraz to będzie wysiłek x2 ;) lub gorzej .Dwa  rozłupione okorowane drewno schnie szybciej. To tak na przyszłość . Zrób sobie próbę np uwędź ma drewnie z  korą (co najwyżej oskrób siekierą )  jedną kiełbaskę , (nawet kupną) i jak co będzie nie teges to koruj .  A tak to nie wiem czy warto  :)  korować (generalnie nie lubię się narobić jak nie trzeba :D

Użytkownik Maciekzbrzegu edytował ten post 10 maj 2018 - 13:09

Sponsor

Sponsor
  • Reklama

#24 Henio

Henio

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 3474 postów
  • MiejscowośćGdańsk Nowy Port

Napisano 10 maj 2018 - 12:49

Tą grubą zrób jak najszybciej , świeża łatwo odchodzi , cienką na gałęziach można zostawić.Drewno niech schnie na wolnym przewiewnym powietrzu bez przykrycia. 

Ps Maciek mnie ubiegł  :hmm:

Użytkownik Henio edytował ten post 10 maj 2018 - 12:51

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych