Skocz do zawartości

Słonina


PanBoczek

Rekomendowane odpowiedzi

 

mam tez oryginalną Labuję prosto z Filipin.

Czy Labuja to chlebowiec??  I jakie ma zastosowanie ??

To prawda ,że niektóre przyprawy z dalekich krajów mają o wiele bogatszy smak niż niby te same kupione w naszych marketach .

Ostatnio sama się przekonałam o tym na przykładzie curry . Miałam wujka ,który pracował jakis czas w Indiach jako inżynier i własnie stamtąd przywoził Rodzicom tę przyprawę . Od dawna próbowałam odnaleźć ten smak i żadna z przypraw konfekcjonowana u nas pod tą nazwą nie smakowała jak ta z młodości  . Myślałam ,że to po prostu smak minionego czasu - nie do odtworzenia :rolleyes:  Jednak nie - niedawno zostałam obdarowana " zagraniczną" curry , i zrobiłam tę potrawę ,którą z tą przyprawą jedliśmy tzn duszona cebula, ziemniaki , kalafior  no i curry  i okazało się ,że to jest to - odnaleziony smak z dzieciństwa :D

 

Witam,

 

Labuya to dość ostra papryczka.

Zawsze proszę moich filipińskich załogantów o przywiezienie jej kiedy mustrują na statek.

Pozdrawiam.

 

PS Mogę Tobie wysłać próbkę. Poproszę o adres na priv.

Edytowane przez El komendante
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

El Komendante  :D  :heart:  postaram się tych wspaniałych przypraw nie zmarnować :) już się nie mogę doczekać, żeby porównać ich aromat z tymi dostępnymi w sklepach... ahhh będzie piękne przeżycie :)

Aż różyczki wstawię ze szczęścia :) Pozdrawiam 

 

post-52552-0-98082700-1465720656_thumb.jpg

Boldly go where no Boczek has gone before  :cool: w morde jeża! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Napisz na priv adres to podeślę Tobie a raczej słonince niedawno zaimportowany pieprz czarny, ziele angielskie i gałkę w kwiatostanie i orzechu. Prosto z tropików, Indie Zachodnie. Nie mam tego dużo ale się chętnie podzielę. Pozdrawiam.   PS mam tez oryginalną Labuję prosto z Filipin.
 

 

Dziękuję pięknie!!! WOW cóż za aromaty.. ferie smaku w porównaniu do tego co można dostać w sklepie :D 

Myślę, że nie może być inaczej - wezmę na spółdzielnię do popróbowania wspólnego a większość trafi za jakiś czas na słoninkę... już sobie wyobrażam to ziele angielskie, zmielone na drobno i otulające kawałeczki słoniny :D 

Gałkę tylko wąchałem - tak pięknie wygląda, że chyba poczekam na spółdzielnię z degustacją :) 

Pieprz wspaniały, ostry, mocny, smak długo się utrzymuje, pogryzam go sobie ciągle po ziarenku  :blush:

A chilli.. d.py nie urywa... jeszcze  :laugh: muszę większą ilość spożyć to urwie razem z porcelaną... spróbowałem trochę suszonej i na 5 minut zaniemówiłem  :devil:  :clap:  :thumbsup: świetny smak, idealna ostrość! Jeszcze raz bardzo dziękuję! Pozdrawiam

 

post-52552-0-94304500-1465913869_thumb.jpg

Boldly go where no Boczek has gone before  :cool: w morde jeża! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

PS Mogę Tobie wysłać próbkę. Poproszę o adres na priv.

 

Kochany El komendante :D  Ty wiesz - dzięki :kiss: :kiss: :kiss:  Aromat i smak  nieosiągalny u nas :w00t:

"...dobrze przeżyte Dziś uczyni każde

Wczoraj snem szczęśliwym,

I każde Jutro wizją nadziei."

Kalidasa V w n.e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.