Skocz do zawartości

Między ladą a zapleczem.


PanBoczek

Rekomendowane odpowiedzi

Pięknie dziękuję :) skoro jest do 3,8% to znaczy, że wszystko zostało odczytane poprawnie... tylko kurczę myślałem, że aż tyle soli być nie może  :laugh:

Chyba popełnię ten wyrób tylko żeby się przekonać jak to na słoność wyjdzie :) no.. może pomijając niektóre dodatki funkcjonalne  :thumbsup:

Jest chyba niebagatelna różnica między słonolubnością kilkadziesiąt lat temu a teraz.. patrząc na reakcje ludzi, kiedy wyroby są odrobinę więcej posolone, można stwierdzić, że sól wydaje się być dla nich gorsza od arszeniku  :tongue: najlepiej w ogóle nie solić, nie ostrzyć, nie kwasić i mięsa nie jeść  :cool: kiełki jedynie.. i to tylko jeżeli wyrażą pisemną zgodę z pieczęcią notarialną na spożycie  :laugh: Pozdrawiam

Boldly go where no Boczek has gone before  :cool: w morde jeża! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pierdziele wszelkie  podśmie....ki  :tongue: postanowiłem i zrobiłem ściśle wg. receptury z wszelkimi chemicznymi dodatkami

które tam były, z tą ilością soli też.

Wnioski - w porównaniu z obecnym w sklepach krakusem

wydaje się mi się smak prawie 1:1 czyli azotyny wielofosforany  :), żona

powiedziała że owszem smaczna bardzo dobra ale lekkkko za słone i smak z lat 70 -tych to jednak nie to.

Mięsa z tamtych lat nie dostanę więc wniosek: smaku szynki z tamtych lat  NIE MA MOWY żeby odtworzyć

Test udany :)
Zrobiłem też szynkę z książki Roberta "czystą" i powiem że faktycznie jest różnica i chemię da się wyczuć.

Tyle testów wracam do korzeni  :)  
 

Mój profil: https://www.facebook.com/kuklafoto/
Oprócz zdrowych szyneczek zajmuję się kosiarkami:
Robotek Sprzęt Ogrodniczy Leśny i Elektronarzędzia : https://www.facebook.com/robotek2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mięsa z tamtych lat nie dostanę więc wniosek: smaku szynki z tamtych lat  NIE MA MOWY żeby odtworzyć

trzeba poszukać :) w Wołominie w czwartki rano jest słonina na 10cm czasem.. ze świń chowanych na ziemniakach.. a więc tym bardziej z takich świń i mięso musi być.. wygląda i smakuje zupełnie inaczej niż to dostępne w sklepach.. inna konsystencja i w ogóle 180* różnicy..

Może spróbowałbyś takiego mięsa wp użyć? :thumbsup:  Pozdrawiam

Boldly go where no Boczek has gone before  :cool: w morde jeża! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robotek

A peklował Ty saletrą , czy peklosolą ?

Podpowiem - peklowanie saletrą trwa dłużej i w przepisach z "16tki" tam jest tylko saletra , peklosoli wtedy nie  stosowano . 

Poczytaj o peklowaniu i tak w skrócie podpowiem  że saletrą dłużej bo tam zachodzą zmiany , a peklosolą od razu mięso dostaje kopa. 

Posiadam to i to i jak mam czas to saletra , a jak głodny jestem to peklosól.  :D

 

Nie kombinuj z tą chemią tylko szukaj korzeni -  Boczuś dobrze radzi - mięso ze świnek starej rasy smakuje inaczej , a te mięsne nowoczesne na paszach też inaczej . 

Edytowane przez Henio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

a jak głodny jestem to peklosól.
ja jak jestem głodny to wolę coś konkretniejszego :)  a póżniej pewnie  baaardzo Cie suszy.................... :)

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

robotek

A peklował Ty saletrą , czy peklosolą ?

Podpowiem - peklowanie saletrą trwa dłużej i w przepisach z "16tki" tam jest tylko saletra , peklosoli wtedy nie  stosowano . 

Poczytaj o peklowaniu i tak w skrócie podpowiem  że saletrą dłużej bo tam zachodzą zmiany , a peklosolą od razu mięso dostaje kopa. 

Posiadam to i to i jak mam czas to saletra , a jak głodny jestem to peklosól.  :D

 

Nie kombinuj z tą chemią tylko szukaj korzeni -  Boczuś dobrze radzi - mięso ze świnek starej rasy smakuje inaczej , a te mięsne nowoczesne na paszach też inaczej . 

 

 

Peklosolą.. już nie chciało mi się bawić w saletry.

To nie była  kombinacja tylko jednorazowy test  :)

 

Co do mięsa mam bardzo ! zaprzyjaźnioną lokalną masarnię  i mięso mam zawsze klasa

a jednak to już nigdy nie będzie z tamtych lat :hmm:

Mój profil: https://www.facebook.com/kuklafoto/
Oprócz zdrowych szyneczek zajmuję się kosiarkami:
Robotek Sprzęt Ogrodniczy Leśny i Elektronarzędzia : https://www.facebook.com/robotek2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.