Skocz do zawartości

Ludzka uczciwość


Kruszynka

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie przed minutą wyjąłem ze skrzynki pocztowej przesyłkę priorytetową,a w niej mój portfel z kompletem dokumentów i pewną sumą pieniędzy.

Portfel zostawiłem na ławeczce w Osadzie Łowców Fok w piątkowe, póżne popołudnie.

Zguba została znaleziona przez mieszkańców Gdańska /miejsce nadania/i niezwłocznie wysłana do mnie z potrąceniem za znaczek :D

Mogę się domyśleć,że znalazcami było starsze małżeństwo które mijaliśmy wychodząc z Parku Archeologicznego.

Często,również na naszej stronie, można usłyszeć lub przeczytać o "ludzkiej znieczulicy",u mnie to wydarzenie podtrzymuje wiarę w ludzi i honor.

A tak przy okazji to zachęcam do odwiedzenia tego cudownego i bardzo ciekawego miejsca w Rzucewie.

 

post-39731-0-36982200-1466675582_thumb.jpg

 

To na tej ławeczce pozostał mój portfel.Wyjąłem go z kieszeni by zanotować dane uczestników rejsu

 

post-39731-0-00648100-1466675604_thumb.jpg

 

post-39731-0-84235200-1466675704_thumb.jpg

post-39731-0-54769600-1466675748_thumb.jpg

 

A po wizycie w Osadzie warto skoczyć do Pucka na zupkę rybną do Budzisza

 

post-39731-0-37823900-1466675809_thumb.jpg

 

 

"Zwierzęta się wypasają.

Człowiek je.

Ale umie jeść tylko człowiek inteligentny"

Anthelme Brillat - Sawarin

 

Pozdrawiam serdecznie. Kazik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Często,również na naszej stronie,

można usłyszeć lub przeczytać o "ludzkiej znieczulicy",

u mnie to wydarzenie podtrzymuje wiarę w ludzi i honor...

Gratuluje Bracie Kruszynka!  :clap:

 

Dziwię siem, że Miałeś wątpliwości, co do istnienia ludzi Mądrych?

Uczciwość, Spolegliwość, Honor wprost wychodzą z wrodzonej i nabytej MĄDROŚCI! :cool:

 

BTW

Tylko "tłumoki inteligentne inaczej", przejawiają przewrotność, zakłamanie, agresje .....itp.  :D

.

"Opinia zwykłego człowieka, to brednie gorsze od milczenia." (grizzly)
:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moi znajomi jechali 200 km i zbierali po polu banknoty bo sie rozwialy jak znalezli portwel to co znalezli wsadzili ,dokumenty kart kredytowe ..zawiezli na miejsce a w podziekowaniu za uczciwosc i checi pomocy uslyszeli ze jeszcze brakuje pieniedzy ..i badz tu uczciwy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy miałem takie zdarzenie ..... pracowałem w sklepie .... i wiadomo czasami ktoś zostawił coś .... nie było innej opcji że to zginęło jeżeli ktoś inny poza obsługą sklepu to znalazł .... i teraz taki przypadek .... przychodzi kobieta i oskarża nas o to że zostawiła na ladzie telefon iiii ... my jej zabraliśmy i nie chcemy oddać ...... i mówi , ale proszę oddajcie ten telefon , na świadka powołuje swoją wnuczkę mówiąc ..... no widziałaś ( powiedzmy , bo imienia teraz nie pamiętam ) Anetko ze tu połozyłam telefon ..... no powiedz , przecież widziałaś ....dziecko jest dziecko ..... pierwsze pytanie ... prosimy , aby pani podała nr telefonu to zadzwonimy ....  odpowiedz , taaaa gów....no to da , naciskamy i staramy sie wymóc ...... ok dostajemy nr tel ..... i teraz jest najlepsze ..... qrw...... a , qrw ....a .... , qrw .... a , mógłbym tak dalej , kobiecie dzwoni telefon w torebce iiiiiii , kobieta odwraca się i wychodzi ze sklepu .......... i ma wszystko w dupie , a  żeby powiedzieć przepraszam to też miała w dupie ...... nie piszę tego że jestem na nie , ale czasami ludzie mają jakieś taki ...... no powiedzmy inne podejście do tematu ......... na zakończenie moge tylko dodać że ....
Każdy osądza wg siebie i tak postepuje .......

Edytowane przez paolodoro

całe życie się uczę , a czy się nauczę...

http://images37.fotosik.pl/1274/4fa8487176da947bm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOj tata kiedys zostawil saszetke w parku na lawce, jak bylismy na urlopie Pl  lata 80 ,pieniadze urlopowe paszporty bilety promowe i jeszcze kluczyki do samochodu , na lawce usiadly 2 mlode kobiety i trzymaly saszetke czekajac az ktos sie zglosi ..gdyby sobie poszly i wziely zawartosc albo calosc ,to urlop by byl nieciekawy.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kruszynka wielki szacun dla Ludzi co Ci odesłali  i dla Ciebie że publicznie mówisz dziękuje .  Bo tak powinno być i to  jest normalność .

Edytowane przez Maciekzbrzegu
Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz , że możesz wszystko ?

Spróbuj trzasnąć drzwiami obrotowymi

 

Myślałem ,że jestem już na dnie !!!!

Ale ktoś rzucił mi łopatę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu, w sklepiku osiedlowym zatrudniona nowa ekspedientka notorycznie myliła się przy wydawaniu reszty, w moim przypadku najczęściej na moją korzyść. Jeśli tylko zorientowałem się, że wydała mi za dużo wracałem i wyjaśniałem pomyłkę. Dużo później, gdy śladu po owej ekspedientce w sklepie już nie było,  traf chciał, że  robiąc zakupy i płacąc kartą zostawiłem u nich portfel (zakupy robione z córką, coś mnie zagadała, typu: Tata, kupisz mi loda ?, karta w międzyczasie wyjęta z portfela, zczytana, powędrowała do kieszeni koszuli, a portfel został na ladzie). Niczego nie świadomy siedząc, notabene na forum, wieczorem dzwoni telefon firmowy. Przedstawia się gość (właściciel sklepu, jak się później okazało). Przedstawia się moim nazwiskiem i pyta czy nie zgubiłem portfela, bo jedna z ekspedientek jakiś znalazła na ladzie w jego sklepie. Mała panika, poszukiwania, portfela nie ma. Bez problemu portfel odebrałem w sklepie, nic nie brakowało, a miałem wówczas większą ilość gotówki. W portfelu lekki bałagan, bo znalazca szukał czegokolwiek żeby się ze mną skontaktować. Znalazł firmową wizytówkę i na firmowy telefon zadzwonił. Najciekawsze, sam się mocno zdziwił, że mamy takie same nazwiska.  Reasumując, dobra karma wraca  :).

 

Inna historia, jeszcze za kawalerskich czasów, wracając z jakiejś imprezy na mieście w piątek zostawiłem w nocnym plecak, a w nim wszystkie dokumenty. Zorientowałem się dopiero w domu, że czegoś brakuje. Następnego dnia bieganina: do banku żeby kartę zastrzec, na komisariat, żeby zaginięcie dowodu zgłosić. W poniedziałek rano dzwoni firmowa komórka (czasy tak odległe, że o prywatnej jeszcze nie marzyłem), dzwoni kierowca autobusu z informacją, że ma mój plecak i że numer telefonu na wizytówce znalazł. Dwa dni próbował się do mnie dodzwonić, a ja dopiero w poniedziałek komórkę firmową podładowałem i mogłem włączyć telefon. Także, są uczciwi ludzie na tym świecie  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ArkoGdynia

Ja swego czasu miałem podobną sytuację... ale właśnie w drugą stronę....wracając od znajomych wraz z moją rodzinką zajechaliśmy do lokalnego sklepu... niedaleko wejścia na chodniku leżał portfel.... w nim wszystkie dokumenty, karty kredytowe, dowód rejestracyjny, jakieś 800 PLN-ów... ale żadnej wizytówki czy numeru telefonu.... a że adres właściciela z Gdyni to postanowiliśmy z żonką że po prostu odwieziemy zgubę pod adres zameldowania..... drzwi otworzyła kobieta z bardzo "niemiłym" wyrazem twarzy... jak ją zapytałem o tego Pana to stwierdziła że to jest jej syn ale dwa dni temu wyprowadzili się właśnie.... w okolice mojego osiedla  :)  i że zaraz do niego zadzwoni.... dopiero podczas jej telefonu facet zorientował się że portfel zgubił..... Kobieta była w niezłym szoku, że komuś się chciało odwieść portfel.... i to z zawartością :laugh:  Pojechaliśmy z powrotem pod ten sam sklep - tam umówiliśmy się z właścicielem - faceta poprosiłem o podanie numeru pesel z dowodu i po weryfikacji oddałem zgubę ;)  pierwsze to co sprawdzi to to czy jest kasa  :devil: a tu szok... wszystko na swoim miejscu.... dał mi 100 na "flaszkę" ... za "dobre serce i poświęcony czas" i zadowoleni rozeszliśmy się w swoje strony .... mam nadzieję że jak kiedyś mi się przydarzy taka sytuacja to "karma" do mnie wróci  :tongue:  :laugh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miejscowości Braszow w Rumunii, moja koleżanka zostawiła w sklepie na ladzie portfel z wszystkimi delegacyjnymi pieniędzmi. Delegacja miała trwać około 2 miesięcy więc pieniędzy było bardzo dużo. Zorientowała się po kilku godzinach. Poszliśmy do tego sklepu mając nadzieję, że dotychczasowe, bardzo dobre wrażenie jakie mieliśmy o Rumunach, potwierdzi się. Potwierdziło się. Portfel był u kasjerki. Nic nie brakowało.

WojtekW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przed minutą wyjąłem ze skrzynki pocztowej przesyłkę priorytetową,a w niej mój portfel z kompletem dokumentów i pewną sumą pieniędzy.

Kaziku... trafiłeś na uczciwych ludzi...  :clap:  uwierz mi ja to samo bym zrobiła.... i zrobiłam. Nie koniecznie był to portfel z dokumentami ale np dowód osobisty czy inne wartościowe które trafiły do rąk właściciela. :)

A poza tym nie wątpię że postąpił byś podobnie :)

Edytowane przez chudziak

Pozdrawiam Halusia

"idę wolno, ale nie cofam się nigdy"

http://emotikona.pl/gify/pic/kotek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Może z innej beczki ale też daje wiarę w ludzi.Żona po skończonej pracy idzie do samochodu i z daleka widzi że jest uszkodzony prawy błotnik---no ładnie będzie klepanie ale ku zaskoczeniu za wycieraczką kartka z danymi sprawcy--przynajmniej tyle :)

Ale najlepsze było dopiero przed nami.Oddaliśmy auto do serwisu,na czas naprawy dostaliśmy samochód zastepczy--nowiutki hyunday i20,wyobraźcie sobie jaki żona przeżyła szok kiedy ranem idąc do auta zobaczyła  że rozwalony jest cały lewy tył  :facepalm: ( zima dziadek wpadł w poslizg) a za wycieraczką.....

kartka  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.