Skocz do zawartości

Misa do peka


beatag

Rekomendowane odpowiedzi

 Może coś fajnego namierzy Sla 100 a jak nie to na olx mają tego sporo ,może sie coś dobierze

Na olx musiałabym coś kombinować z patelni na dół i miski od np woka od góry

Ja skłaniam sie do czegoś mniejszego.

Edytowane przez beatag
beata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 84
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 

Więc po co te kombinacje ?

 

Wydaje mi sie ze Tusiaczek ma tutaj racje !!! Rozmawiajac z rodowitymi Chorwatami a u mnie w restauracji pracuje ich prawie tuzin, to mowia ze bardzo duzo zalezy od materialu z ktorego jest wykonana peka wiec mysle ze takie kombinowanie moglo by sie okazac fiaskiem.  

 

Ps. Tusiaczku jak twoi znajomi cos zalatwia to daj znac zebym wiedzial co robic ok  :D

„Najpierw spojrzyj, z kim pijesz i jesz, a dopiero potem, co jesz i pijesz”

 

Pozdrawiam Sylwester

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak Adasie nic ciekawego nam nie upolują cała nadzieja pozostanie w Tobie :)

Oni wrócą z Chorwacji tuż przed Twoim tam pobytem więc szybciutko dam znać co i jak :)

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Więc po co te kombinacje ?

 

Wydaje mi sie ze Tusiaczek ma tutaj racje !!! Rozmawiajac z rodowitymi Chorwatami a u mnie w restauracji pracuje ich prawie tuzin, to mowia ze bardzo duzo zalezy od materialu z ktorego jest wykonana peka wiec mysle ze takie kombinowanie moglo by sie okazac fiaskiem.  

 

 

 

 

 

Zawsze co oryginał to oryginał

Potrawy z woka lepiej smakują niż ze zwykłej patelni ,a to patelnia i to patelnia...

 

 

 

Edytowane przez beatag
beata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Piszemy tu o czyms takim tak ??

 

attachicon.gifPeka.jpg

 

Oooo, moja peka.

 

Kupiona wiele lat temu, cena chyba ok 500 zł, nie pamiętam. Bardzo ciężka, żeliwa dużo i grubo. Specjalna łopatka z "wąsem: do przenoszenie pokrywy. Ran na pokrywie do zasypywania popiołem.

Wyprodukowana w Cro, jeśli dobrze pamiętam do Sv. Nedeljia, Hvar.

 

Potrawy z niej, nawet w pewnym stopniu podobne do kociołkowych, całkiem inaczej smakują. Wyśmienite kurczaki i ośmiornice, tradycyjna karkówka mi osobiście smakuje średnio. Cudowna w smaku kapusta włoska pieczona z ośmiornicą.

 

W tym roku jeszcze nie miałem okazji nic piec, chyba po Napoleonowie na Mazury pojadę, zrobię min 2 pieczenia.

www.wedzarnie.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziadku Macku fotka z netu sciagnieta :):):) 

 

 

 

tradycyjna karkówka mi osobiście smakuje średnio

 

Z tego co ja wiem to wlasnie potrawy z wieprzowiny nie sa wskazane z mies to polecaja jagniecine i wolowine no i owoce morza itp kurczaki chleb itd. 

„Najpierw spojrzyj, z kim pijesz i jesz, a dopiero potem, co jesz i pijesz”

 

Pozdrawiam Sylwester

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem kilka razy "podróbkę " peki

tzn w piekarniku, w sporej i grubej brytfannie piekłem ośmiornicę w warzywach. Całość przykrywałem folią alu, grzanie pieca górne. Przepis Leona z Cro, nawet smacznie wychodzi, chociaż do oryginału brakuje trochę.

 

Wysłane z mojego SM-T715 przy użyciu Tapatalka

www.wedzarnie.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepisy to chyba są proste - ziemniaki,warzywa , mięsko -cały widz polega na upieczeniu tego w odpowiednim naczyniu i właśnie pod peką .A tak na marginesie to gdzie u nas można kupić jagnięcinę ? bo ostatnio widziałam przed świetami wielkanocnymi w niektórych marketach.
beata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Z tego co ja wiem to wlasnie potrawy z wieprzowiny nie sa wskazane z mies to polecaja jagniecine i wolowine no i owoce morza itp kurczaki chleb itd. 

 

Zresztą dania z takiej peki najlepiej smakują w Chorwacji u nas to już nie jest to samo.Tak jak wino np. Prosek w Chorwacji smakowało a przywiezione do Polski jakby "straciło smak " , to już nie było to samo. Podobnie z oliwą przywiezioną z Włoch.

Carpe diem - raz kozie death

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z tego co ja wiem to wlasnie potrawy z wieprzowiny nie sa wskazane z mies to polecaja jagniecine i wolowine no i owoce morza itp kurczaki chleb itd. 

 

Zresztą dania z takiej peki najlepiej smakują w Chorwacji u nas to już nie jest to samo.Tak jak wino np. Prosek w Chorwacji smakowało a przywiezione do Polski jakby "straciło smak " , to już nie było to samo. Podobnie z oliwą przywiezioną z Włoch.

 

To tak samo ,jak z czytaniem książki, a później oglądaniem filmu na jej podstawie, film przeważnie rozczarowuje. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z tego co ja wiem to wlasnie potrawy z wieprzowiny nie sa wskazane z mies to polecaja jagniecine i wolowine no i owoce morza itp kurczaki chleb itd. 

 

Zresztą dania z takiej peki najlepiej smakują w Chorwacji u nas to już nie jest to samo.Tak jak wino np. Prosek w Chorwacji smakowało a przywiezione do Polski jakby "straciło smak " , to już nie było to samo. Podobnie z oliwą przywiezioną z Włoch.

 

Prosek jest dla mnie nie do wypicia nawet w Cro.

Z peką częściowo się zgadzam, ale że jadłem ją wiele razy w Cro i wiele razy robiłem u nas, to jestem pewien, że większość moich gości nie zauważy różnicy. Tu też będą zachwyceni. Problemem mogą być dodatki, których tak świeżych jak w Cro, u nas nie ma. Bazuję na naszych, tym co mamy aktualnie w "zielniku"

Oliwy włoskiej nie używam, mam chorwacką, domową oczywiście, nam smakuje zawsze tak samo. Z czosnkiem, natką i świeżą bułką, o tu mam problem, bułka...to nie kruh. 

www.wedzarnie.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest chyba ze wszystkimi potrawami .zawsze troche inaczej smakuja w kraju pochodzenia..Ja czuje roznice np w pyzach jedzonych w PL a u nas ..ale tu, ziemniak :facepalm: to  sie czesto zastanawiam czy tutejszego to chyba i swinka by nie chciala.. 

Zreszta u kazdego w domu to prosty  rosol smakuje inaczej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Coś  a"la   kociołek .Tu ziemniaki z mięskiem układa się na płaskiej brytfance i przykrywa się je czymś w rodzaju miednicy [na górze z obręczą by zar się nie obsypywał] całość obsypuje się żarem.Efekt też podobno zarąbisty!

beata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tak wiec jest i ona Peka !!!! tak jak obiecywalem !!!!

 

Podczas dzisiajszej 7 godzinnej wizyty w Dubrowniku udalo sie odebrac wczesniej zamowiona z miasta Zadar Peke  :D  :D  :D  Dla siostry Beatag

 

Musze przyznac troche to wazy  :facepalm:  Ale damy rade  :)

 

Rozmiar najmniejszy srednica 40cm koszt 70$ to gdzies bedzie ok 270zl

 

Peka sklada sie z dwoch czesci spodu i pokrywy oraz posiada jeszcze ucho ktore sie mocuje w otworze pokrywy.

 

post-77484-0-24909100-1473267192_thumb.jpg

post-77484-0-34002400-1473267210_thumb.jpg

post-77484-0-49902500-1473267229_thumb.jpg

post-77484-0-63425400-1473267262_thumb.jpg

post-77484-0-27263500-1473267277_thumb.jpg

post-77484-0-28732700-1473267295_thumb.jpg

„Najpierw spojrzyj, z kim pijesz i jesz, a dopiero potem, co jesz i pijesz”

 

Pozdrawiam Sylwester

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.