Skocz do zawartości

Jaka średnica siatki do maszynki alfa 22 ?


Slawo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

To mój "pierwszy raz" na tym forum. :grin: Od pewnego czasu przeglądam stronę

i coraz częściej myślę o popełnieniu pierwszych wyrobów. Na razie jestem na etapie kompletowania sprzętu, planów budowy wędzarni itd. Muszę się przyznać, iż od zawsze nosiłem się z myślą, że kiedyś będę robił własne wyroby masarskie na potrzeby domowe, własne wina, nalewki tudzież destylaty. W tm celu zbierałem fachową literaturę, rozmawiałem z różnymi masarzami, brałem od nich przepisy; byłem nawet przy świniobiciu, a samemu pracując kiedyś w gastronomi miałem do czynienia z półtuszami wieprzowymi, a także różnego rodzaju dziczyzną. Tak więc od dawna jestem zarażony tą nieuleczalną chorobą, aczkolwiek nawał różnych obowiązków sprawił, iż jest to jak narazie hobby czysto teoretyczne. :tongue:

Wracając do tematu: proszę o odpowiedzi na pytania: jaka jest średnica siatki do maszynki alfa nr 22? Czy jest to 7 cm, a jeżeli nie, to od jakej maszynki może być to siatka? :question:

Pozdrawiam wszystkich zarażonych tą nieuleczalną chorobą :wink:

Slawiusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wynika z treści potu jestem tą "gorszą połową", a tak całkiem poważnie podczas rejestracji omyłkowo zanaczyłem lub nie zaznaczyłem właściwej opcji, a te dane profilu o ile dobrze przeczytałem nie podlegają późniejszym zmianom. :devil:

Pozdrowiania dla wszystkich forumowiczów. :wink:

Slawiusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytania wynikają z faktu spotkania się z ofertą sprzedaży maszynki alfa nr 12

o średnicy siatki 7 cm. :question:

Z informacji uzyskanych z netu, w tym także od osoby, sprzedającej maszynki alfa (osoba reklamująca się na naszej stronie) wynika, iż nie ma takiego rozmiaru maszynki. Gwoli wyjaśnienia maszynka ta przypomina wyglądem maszynkę nr 22, z tym, iż posiada nr 12. Założyłem, iż może być to wina złego odlewu, dlatego spytałem się dodatkowo o średnicę sitka. Zatem moje pytanie brzmi czy istnieje maszynka alfa nr 12, a jeżeli tak, to dlaczego nie ma jej nigdzie w ofercie sprzedaży?

Slawiusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to nie ma. Coś mi sie jednak kojarzy, że kiedyś juz miałem kontakt z czymś takim. Kto wie, czy nie na Czarnej Oliwce. pamiętam, że wszystko pasowało od 10-tki

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zdjęcie mi przypomniało. Zgadza sie były kiedyś takie, ale z uwagi na wielkośc i sposób mocowanie nie nadawały się zbytnio do przerobu (małe), ani do kuchni (mocowanie.

Siatki na pewno będą pasować, jesli maja 7 cm. Noże także powinny. To jest po prostu 10-tka, tylko z innym sposobem mocowania i z trochę wiekszą gardzielą.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakaś nie wymiarowa ta siatka ale pełne 54 mm nie było na niej a powinno .Na praktyce zawodowej nie uczyli tego .a te kreski i cyferki tak małe. że okular trzeba zmienić Pozdrawiam
Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.