Skocz do zawartości

Maszynka 32 firmy Biowin


celt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie i prosze o pomoc . Kupilem maszynke 32 firmy biowin chyba z Lodzi , w zestawie sa kola pasowe do ewentualnego napedu , chcialbym ja wykorzystac . Jaki silnik podpiac tak zeby nie bylo przerobek , czy ? silnik od pralki aut. wystarczy , chodzi o srednice malego kola pasowego i moc . Dodam rowniez ze chce zamontowac regulator predkosci jaki ? dobrac . Maszynka bedzie sluzyla tylko do mielenia miesa w ilosci do 25kg . Mieszkam w Irlandi od lat i mozliwosci moje sa ograniczone co do roznych czesci , zamiennikow , kombinacij , bazuje jedynie na Amazonie jezeli chodzi o kupno czegokolwiek . Bylbym wdzieczny   Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie i prosze o pomoc . Kupilem maszynke 32 firmy biowin chyba z Lodzi , w zestawie sa kola pasowe do ewentualnego napedu ,

Witaj. Myślę, że kupiłeś chińską podróbkę niestety ( zdjęcie pomogloby w ocenie) i nie będzie mielić nawet kilograma, powinieneś zwrócić ten towar i jeśli chcesz tego typu maszynkę, to Alfę polską. 

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już tak nie dramatyzujmy, mielić będzie a jak się dokupi polskie siatki i noże to będzie "alfa XX"   :) Chyba aż tak strasznych luzów nie ma żeby nożyk odstawał od siatki. Jest tyle urządzeń chińskich i działają, czasem lepiej od oryginałów ;):)

Carpe diem - raz kozie death

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokupienie siatek nic nie da.....a gdyby nawet to i tak trzeba maszynkę pod nie przerobić.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dokupienie siatek nic nie da.....a gdyby nawet to i tak trzeba maszynkę pod nie przerobić.

 

A przeróbki na czym polegają ? Czy siatka za duża, czy za mała ? Może otwór na ślimak za mały albo za duży ? Miro może napisz szczegółowiej na wypadek gdy ktoś będzie chciał kombinować z chińską maszynką i polskim zestawem rozdrabniającym. Ja nie widziałem chińskiej w realu, tylko na zdjęciach a na tych wszystko wygląda podobnie  :rolleyes:

http://piksi.net/pics/3c71b67c-f89d-4b20-9324-90e876970173.jpghttp://piksi.net/pics/35d885c0-3d7e-44e4-b23f-d6f0b5581750.jpg

Carpe diem - raz kozie death

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to opisywałem i to dość dokładnie.....trzeba poszukać na forum.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coz widze ze temat nabiera mocy . Podam szczegoly dot. tej maszynki , wyglada jak pokazal miro jednak na maszynce nie ma gdzie byla wyprodukowana , jest w odlewie napis Biowin  32 i nic wiecej , natomiast na instrukcij jest pieczatka z napisem BROWIN  spolka z . o . o   ul. Pryncypalna 129/141  93-373 Lodz - Polska oraz podane tel.   Czy to chinczyk ? co moze o tym mowic , raz mielilem material na pasztet i bylo ok. miesiwa jeszcze nie . Maszynka byla zamawiana na amazon uk.  przyszla z Niemiec a w paczce Polski produkt a moze nie ? . Kto moze to potwierdzic ? . Jednak chinol nie chinol pytanie moje bylo o naped i zaznaczam ze chce wykorzystac naped przez kola pasowe inne obcje odpadaja . Pozdrawiam . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno zdjęcie maszynki i będzie wszystko jasne.

 

 

Już to opisywałem i to dość dokładnie.....trzeba poszukać na forum.

 

Wpisałem w szukajkę - mira opis przeróbki "chińskiej Alfy32" i za cholerkę nic nie znalazło :D  :facepalm:  

 

Ostatnio nic nie mogę na forum znaleźć.....

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile razy mamy powtarzać, że wpisując hasła do wyszukiwarki, należy uważać, aby w okienku po prawej było :Forum. Wpisz dla przykładu - przeróbka 32.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem skąd w Was tyle nienawiści (i zakłamania że to oni winni) do Chińczyka.Chińczyk dokładnie zrobił tak jak zamówił polski handlowiec/przedsiębiorca przez złośliwcow zwany biznes-mętem.Jakoś nie narzekamy na Hendi, Profi-Cook, Beketel itp.a przecież to "chinol" Edytowane przez Maciekzbrzegu
Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja wrócę do tematu i pytania które zadał celt

czy silnik od pralki aut. wystarczy , chodzi o srednice malego kola pasowego i moc

 

Nie wiem jaki masz silnik (od jakiej pralki) więc:

Na szybko znalezione w googlu:

posiadam silnik od pralki 2760/425obr./ 65/45W i

oraz

silnikiem od frani (120W,1400obr) 

Z powyższego wynika, że na pewno są to za słabe silniki do napędu maszynki do mięsa -szczególnie 32-ki

Ja testowałem napęd zrobiony z przekładni kątowej 1:32 oraz silnika o mocy 700W i przy drobnym sitku było już "ciężkawo" -dawał radę, ale było widać i słychać, że się "męczy", więc silniki o mocach rzędu 50-120W to za mało

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic , naped chce dopiero tworzyc dlatego szukam kogos kto ma sprawdzone rozwiazanie z 32 z napedem przez kola pasowe . Producent lub dystrybutor dodal dwa kola natomiast nie nakreslil choc troche z jakim i od czego silnikiem ma to dzialac . Dlatego kola pasowe ktore sa w zestawie chce wykorzystac i szukam napedu do tych kol i tego przelorzenia , dodam ze ma to byc silnik pod napiecie 220-230v no i mysle przynajmniej 1,2 - 1,4 kw . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

celt szukając silnika musisz wziąć pod uwagę oprócz mocy i napięcia także prędkość obrotową. Nie wiem jakie masz te koła tzn. jaki jest stosunek wielkości (obwodów) małego do dużego. Ogólnie chodzi o to, aby maszynka podczas pracy miała odpowiednie obroty ogólnie przyjęto na forum, że od 60 do 100 powinno być OK -ludzie tak mają i działa. Także jeżeli twoje kółka mają stosunek obwodów np. 1:30 to musisz szukać silnika który ma obroty od 1800 do 3000

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. jednak ja dodalem w pierwszej info . ze chce tez podpiac regulator predkosci takze zakres obrotow schodzi na drugi plan , oczywiscie jest wazny ale to potem , chodzi glownie o to ze szukam kogos kto ma taki zestaw z zastosowaniem tych kol i ma to sprawdzone w praktyce . Nie mam zamiaru budowac tego na zasadzie prob i bledow bo zabawa w wedliny domowe moze okazac zbyt droga . Ja bazuje na tym co tu moze byc dostepne i nidrogie a mozliwosci sa tu ograniczone ze wzgledu na koszta dla porownania podam ci cene nowego silnika elek. 230v - 1,1kw   £300  pomnoz to x 5 chyba nie o to chodzi prawda . Ok wielkie dzieki Viszna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko to od razu nasuwa się pytanie dot. 

chce tez podpiac regulator predkosci

czy już masz taki regulator, bo koszt tego urządzenia (falownik) do silnika indukcyjnego (jak np. pralce) to kilkaset zł dlatego pisałem o dobraniu odpowiedniego silnika do przekładni lub modyfikacji kół (dorobienie większego/mniejszego) pod względem dopasowania do silnika -to będzie najtańsze rozwiązanie. Przy prostych (tanich) regulatorach prędkości silników drastycznie spada ich moc i np. silnik 1,5kW ze zmniejszonymi obrotami będzie dysponował mocą zaledwie np. 800W.

 

Moim zdaniem szukaj na youtube filmów z pasującym Ci rozwiązaniem i ew. pisz do autorów jaki mają silnik.

 

pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.