Skocz do zawartości

Taboret gazowy


Sla100

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

 

Przygotowujac sie do dzialania w temacie parzenie wedlin podgrzewanie mleka itp. Planuje zakup tabotetu gazowego oczywiscie przenosnego. Czy macie jakies pomocne podpowiedzi na co zwracac uwage? jaki kupic? a jakim nie zawracac sobie glowy ???? Moze jest jakis godny polecenia ???

 

Bardzo prosze o pomoc i opinie 

 

Sla100

„Najpierw spojrzyj, z kim pijesz i jesz, a dopiero potem, co jesz i pijesz”

 

Pozdrawiam Sylwester

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 

Bardzo prosze o pomoc i opinie

 

Ja takowego nie posiadam ale ostatnio pracowałem na taborecie gazowym żeliwnym 11kw . Taboret bardzo solidny tylko są różnice w cenie i to dość spore . Najdroższy włoski widziałem w granicach 800zeta  , tańsze około 300-400 zł .  Przy palniku są trzy zaworki i można super regulować płomieniem zapalając np 1/3 palnika . Moim zdaniem super regulacja . Oczywiście znajdziesz na Allegro ,wpisując taboret gazowy żeliwny .

 

 

 Pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ostatnio pracowałem na taborecie gazowym żeliwnym 11kw .

 

Andrzejku .. czy to taki taboret ? kupiłam od znajomego za okrągłą stówkę. Było warto ?

post-53395-0-66012000-1473531588_thumb.jpg

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Andrzejku .. czy to taki taboret ? kupiłam od znajomego za okrągłą stówkę. Było warto ?

 

O taki taboret chodzi  Anuś :D  Tylko należy pamiętać że taborety są produkowane o różnych mocach grzewczych . :D

 

 

 Jeżeli się dobrze sprawuje to stówka super cena :D

 

 

 Pozdrowionka ślę

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli gabaryty nie mają znaczenia, to mam na zbyciu palnik gastronomiczny z patelnią 60 cm.

Co prawda nie jest to typowy taboret, ale przy odpowiednim garnku może również taką funkcję spełniać.

Dodatkowo możesz smażyć konfitury, użyć go jako grilla, smażyć kiełbaski.....co kto woli.

 

http://olx.pl/oferta/patelnia-gastronomiczna-gazowa-grill-gastronomiczny-60-cm-CID619-IDhmREx.html#1aa9e73031

 

Cena dość przystępna - 650 zł z pełną butlą gazową.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miro piekna sprawa ale ja to przenosne potrzebuje wiec chyba nie zda egzaminu ale jako stacjonarny taboret to super sprawa !!!

 

ja chyba w cos takiego jak Anus bede celowal wiesz :) 

„Najpierw spojrzyj, z kim pijesz i jesz, a dopiero potem, co jesz i pijesz”

 

Pozdrawiam Sylwester

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Ja śmigam na najtańszym dostępnym, na gwarancji :)

Skutecznym jest :)

Gary 38 (myślałem, że styczy :) ) i 50l. Spoko daje radę.

Slasto raczej skup się na garach, gary okrywać,przesuwać można, pokrywkę zdejmować.

Termometry elektroniczne....lussseirosss :)

Taboret istotny przy ilościach 30plus :D:thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre Halusiu i odrazu caly zestaw w reduktorem i wezem!!

 

Ziezielony Gary i reszte mam tylko wlasnie do kolekcji mobilnego taboreta brakuje wiesz co by na wystepy tez byl jak by co  :D  :D

„Najpierw spojrzyj, z kim pijesz i jesz, a dopiero potem, co jesz i pijesz”

 

Pozdrawiam Sylwester

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Sylwek.... może coś takiego :)

 

 

Tutaj cena jest związana z mocą taboretu . Większa moc będzie trochę większa cena . Moc przy dużych garach i niezbyt dobrych warunkach pogodowych ma znaczenie na plus :D

 

 

 Pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam serdecznie

 

Przygotowujac sie do dzialania w temacie parzenie wedlin podgrzewanie mleka itp. Planuje zakup tabotetu gazowego oczywiscie przenosnego. Czy macie jakies pomocne podpowiedzi na co zwracac uwage? jaki kupic? a jakim nie zawracac sobie glowy ???? Moze jest jakis godny polecenia ???

 

Bardzo prosze o pomoc i opinie 

 

Sla100

Hej, czy udało CI się kupić jakiś "taboret"? patrzyłem na stronach aukcyjnych, wybór jest wszelaki, ale gorzej z reputacją sprzedających.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Kochani , muszę kupić taboret gazowy pod gar 100l do parzenia szyneczek. Przeglądając popularne portale aukcyjne dochodzę do wniosku, że moce taboretów są zawyżane przez sprzedawców. Ten sam taboret występuje w 3 wersjach mocy :cry:  w zależności kto go sprzedaje. Pomyślałem, że może nie brać pod uwagę mocy , którą podaje sprzedawca, tylko obliczyć moc samemu na podstawie danych o godzinowym zużyciu (no ale też nie wiem , czy te dane nie są przekłamane) Podam kilka przykładów może mi to przeliczycie (nie wiem jaka jest kaloryczność gazu  z butli)  Sprzedawca 1 podaje - moc 6,4 kW zużycie gazu 505 g/h , Sprzedawca 2 : moc 7,5 kW zużycie 540g/h .  3 sprzedawca:  moc 7,5kW zużycie gazu 470 g/h . Jeszcze inny na Ebay podaje moc 10,5 kW i zużycie gazu  760g/h  :cry:  Podałem tylko kilka przykładów, bo jest ich więcej - a palnik jest ten sam we wszystkich (ta sama średnica i ilość dziurek) :hmm: Ktoś tu chyba oszukuje.   Jak możecie to powiedzcie , ile mocy tak naprawdę można uzyskać ze spalenia powiedzmy 100 gram/h gazu propan-butan?

Edytowane przez binio1111

Ja się roboty nie boję, tylko ludzi mi dajcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ktoś tu chyba oszukuje
jeszcze są dysze , podmieszanie powietrza , pojemność przewodów lub komór palnikowych

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nigdzie nie ma informacji jakie dysze. Ale niektóre ogłoszenia sobie po prostu zaprzeczają kolejne , które teraz patrzyłem 9,8kW i zużycie gazu 570g/h Głupi już jestem . Chciałem kupić taboret min.  9kW (ale prawdzie)  , żeby nie gotować wody pół dnia.

Ja się roboty nie boję, tylko ludzi mi dajcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam dwa o mocy 7,5 i 9 kW.  Moc podana z ogłoszenia sprzedawcy. Nigdy nie sprawdzałem mocy gdyż nie wiem jak to zrobić i nie mam narzędzi. Kupiłem ponad 5 lat temu.

Garnek 100l jest napełniany do połowy lub 1/3 pojemności ciepłą wodą a czas podgrzewania do 1 godz.

Oczywiście pod słabszym palnikiem nagrzewa się dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i zużycie gazu 570g/h

na 1 kW - musisz policzyć 70-72gr propan butan - przy ciśnieniu na rynki europejskie to 9.5 kW potrzebuje ok 670-690 gr /godzinę 

[Dodano: 06 gru 2017 - 21:18]

większą moc mają tzw dwukoronne  ( palnik wewnętrzny i zewnętrzny) ale są droższe

Edytowane przez Muski

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O i o taką odpowiedź mi chodziło - Dzięki Muski -  nie będę patrzył na moc tylko na zużycie (mam punkt zaczepienia :thumbsup: ) - może to będzie bardziej wiarygodny parametr niż moc deklarowana przez sprzedającego.

Ja się roboty nie boję, tylko ludzi mi dajcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracaj również uwagę czy dysze są na propan-butan czy gaz ziemny.

Parę lat temu robiłem ze znajomym podobną konstrukcję taboretu gazowego - jako źródło ognia był wykorzystany palnik z podgrzewacza gazowego bojlera gazowego wraz z cała armaturą ( iskrownik, termostat, termopara ) i do tego klasyczna konstrukcja z metalowych kątowników. Całość dość dobrze się spisywała i pracowała na gazie ziemym GZ50. Moc takiego palnika z tego co pamiętam to było coś około 5-7kW.

Edytowane przez gluszec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/taboret-gazowy-zeliwo-4-nogi-najwieksza-moc-11kw-i5630359661.html

 

 

 A może coś w tym stylu .... ja mam podobny i jestem bardzo zadowolony :D

 

 

Pozdrawiam

 

 

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 To jest w sumie taboret do gotowania kegów . Ja wskazałem o czterech nogach bo sam mam o trzech .  Co do garów to i setka wcale nie musi spaść , zawsze można zrobić jakieś podpórki . Cudowną zaletą jest palnik który składa się jakby z trzech palników .  Super dobieranie mocy .....  nie zawsze max jest potrzebny . :D  Wiem że przy kwadratowych moc   można regulować pokrętłem  ,  czasami jednak musimy uklęknąć ....bo płomienia nie widać  .  :)     Masz prawo wyboru oczywiście .

 

Pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju oglądałem taki , ale właśnie o stabilność się trochę obawiałem jak 100l postawię. Ewentualnie mogę dospawać sobie jakąś ramę - no problem. Takie taborety  co wskazał Paweł mają już termoparę zamontowaną , no ale palniki w nich mają mniejszą moc :( . Może Paweł się wypowie jeszcze jakiej ma mocy i ile czasu grzeje 50l wody w 100l garze

Ja się roboty nie boję, tylko ludzi mi dajcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.