Skocz do zawartości

Wędliny domowe - forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie: Polityka prywatności. W celu usunięcia tej wiadomości kliknij:    Akceptuję użycie plików cookies

Witaj na forum Wędzarniczej Braci

Logowanie »  Zaloguj korzystając z Facebooka

Na naszym forum, tak jak na większości innych, musisz się zarejestrować by móc korzystać z wszystkich funkcji dostępnych dla użytkowników.

To bardzo prosta procedura, która zajmie Ci tylko chwilę, a dzięki temu będziesz mógł korzystać z dodatkowych funkcji niedostępnych dla użytkowników niezalogowanych.

Zakładając swoje konto będziesz mógł między innymi:
- rozpoczynać nowe tematy na forum,
- odpowiadać na posty innych,
- przeglądać załączone do postów zdjęcia,
- wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników,
- dostawać powiadomienia o nowych postach.

Zachęcamy do rejestracji!!!

Zdjęcie

Ziemianka jak dawniej

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
54 odpowiedzi w tym temacie

#41 arkadiusz

arkadiusz

Uzależniony od forum

• **VIP**
  • 8470 postów

Napisano 18 lis 2016 - 15:08

A co myślicie o ziemiance z gotowego elementu np. szamba betonowego ocieplonego z zewnątrz styropianem do fundamentów.?

Użytkownik arkadiusz edytował ten post 18 lis 2016 - 15:09

#42 Grzegorz1970

Grzegorz1970

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 120 postów
  • MiejscowośćKozy

Napisano 20 lis 2016 - 12:59

tak naprawdę to można budować z wszystkiego co głowa wymyśli,ale jakie warunki uzyskasz w takim "szambie" przede wszystkim chodzi o wilgotność jak to dobrze wyizolujesz,ocieplisz to skąd  się weźmie ta wilgotność powietrza,a jeśli ma to służyć jako dojrzewalnia to z sucho nie może być chyba że się mylę :question:

#43 Pacan Wojciech

Pacan Wojciech

Weteran

• Użytkownicy
  • 2405 postów
  • MiejscowośćOPOLE

Napisano 20 lis 2016 - 17:00

Jesli podloga będzie w takim kręgu z szamba tak jak w normalnej ziemiance ( klepisko , cegła ) to izolując sciany uzyskasz wyrównanie temperatury w całym roku w ziemiance , wigloć sie znajdzie , dostarczy jej powietrze do wentylacji , podłoże ( temperature także ) W produkcji sa kręgi o średnicy okolo 3m , jesli uda sie wymyśleć schody do ziemnaki by nie zajmowały dużo miejsca ,będzie dobra ziemanka . Proponowyny element gotowego szamba już raz wykorzystałem na budowie robiąc piwnice pod tarasem z wejściem z góry przez właz .jest wielu producentów gootwych szamb o różnej objetości , myślę ze jest to najtańsza forma wykonania ziemnianki ,robi się wykop , szambo przyjeżdża transportem i jest wstawiane hds-em, można tę operację wykonac w ciągu paru godzin za niewielkie pieniądze . Pozdrawiam

Użytkownik Pacan Wojciech edytował ten post 20 lis 2016 - 17:01

#44 arkadiusz

arkadiusz

Uzależniony od forum

• **VIP**
  • 8470 postów

Napisano 20 lis 2016 - 18:22

W produkcji sa kręgi o średnicy okolo 3m , jesli uda sie wymyśleć schody do ziemnaki by nie zajmowały dużo miejsca ,będzie dobra ziemanka

Myślałem o szambie w kształcie prostopadłościanu, ale to już jest sprawa drugorzędna.

#45 Pacan Wojciech

Pacan Wojciech

Weteran

• Użytkownicy
  • 2405 postów
  • MiejscowośćOPOLE

Napisano 20 lis 2016 - 18:28

Tu masz link pod którym są podane wymiary-http://szambobetonow..._zbiorniki.html, zapomniałem napisać , ze pokrywa szamba  nie może być obciążona masą ziemi grubsza niż 50-60 cm , trzeba wtedy robic wzmocnienie płyty -odciażenie . Pozdrawiam 

#46 Grzegorz1970

Grzegorz1970

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 120 postów
  • MiejscowośćKozy

Napisano 11 sty 2017 - 18:23

wojtek tak jak obiecałem zrobiłem pomiary po tygodniu mrozów u mnie tem przez ten tydzień wstecz oscylowała w dzień między minus 13-20*C ,a w nocy minus 21-27*C ,a ziemianka utrzymuje +2*C przy wilgotności na poziomie do 85%

Załączone pliki

#47 Pacan Wojciech

Pacan Wojciech

Weteran

• Użytkownicy
  • 2405 postów
  • MiejscowośćOPOLE

Napisano 12 sty 2017 - 21:57

Gratulacje .Pozdrawiam

#48 Grzegorz1970

Grzegorz1970

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 120 postów
  • MiejscowośćKozy

Napisano 14 sty 2017 - 07:57

Dzięki Wojtek  :)  sam jestem mile zaskoczony że założenia się sprawdziły, a pogoda o danej porze roku to weryfikuje zobaczymy jak będzie dalej pozdrowionka

#49 lukasz6743

lukasz6743

Początkujący

• Użytkownicy
  • 14 postów
  • Miejscowośćradziejów

Napisano 14 sty 2017 - 10:10

ziemianka super, martwi mnie tylko "długie" wejście do niej, co będzie jak będą duże opady deszczu? długie wejście = duża powierzchnia opadowa, jakieś rozwiązanie na wypadek długiego opadu  deszczu?

#50 Grzegorz1970

Grzegorz1970

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 120 postów
  • MiejscowośćKozy

Napisano 14 sty 2017 - 10:30

przed wejściem jest kratka z odprowadzeniem wody były już ulewy od lata ubiegłego roku i nic  się nie działo

[Dodano: 14 sty 2017 - 10:30]

A długie wejście bo tak pasowało do reszty ogrodu,poza tym mogę tam zjechać taczką,a w razie czego wypełzać łatwiej :D jakby w lecie za długo posiedzenie przy zimnym browarku się przeciągnęło i sił braknie nie trzeba się zmagać z stromymi schodami

#51 kwlj

kwlj

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • 336 postów
  • MiejscowośćReda

Napisano 24 sty 2017 - 23:32

przed wejściem jest kratka z odprowadzeniem wody były już ulewy od lata ubiegłego roku i nic  się nie działo

[Dodano: 14 sty 2017 - 10:30]

A długie wejście bo tak pasowało do reszty ogrodu,poza tym mogę tam zjechać taczką,a w razie czego wypełzać łatwiej :D jakby w lecie za długo posiedzenie przy zimnym browarku się przeciągnęło i sił braknie nie trzeba się zmagać z stromymi schodami

Dobre !!! :-) Zwłaszcza z tym pełzaniem :-) 

#52 Grzegorz1970

Grzegorz1970

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 120 postów
  • MiejscowośćKozy

Napisano 25 sty 2017 - 08:22

no widzisz kolego kwlj to (pełzanie) było przemyślane od samego początku :facepalm:

#53 kwlj

kwlj

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • 336 postów
  • MiejscowośćReda

Napisano 30 sty 2017 - 00:01

no widzisz kolego kwlj to (pełzanie) było przemyślane od samego początku :facepalm:

hihihihihi  :clap:  :clap:

#54 rocker

rocker

Początkujący

• Użytkownicy
  • 37 postów
  • MiejscowośćZabrze

Napisano 19 kwi 2017 - 13:44

w takiej ziemiance zimą to nawet peklowanie by wyszło :)

klasa sama w sobie, podniosłeś poprzeczkę. Sam się przygotowuję do budowy domu i przy okazji chciałem "utopić" w kosztach budowę ziemianki (ale to inny wątek na tym forum).

zazdroszczę !

Sponsor

Sponsor
  • Reklama

#55 Grzegorz1970

Grzegorz1970

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 120 postów
  • MiejscowośćKozy

Napisano 22 kwi 2017 - 06:45

rocker ja na etapie budowy domu nawet o tym nie myślałem ale teraz tak bym zrobił i "bałagan" na ogrodzie jeden raz życzę wytrwania w zamiarach budowy piwniczki i pochwal się jak już coś zrobisz  w razie pytań chętnie służę pomocą nie masz tak daleko do mnie to możesz wybrać się na rekonesans powodzenia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych