Skocz do zawartości

Pierwsze podrygi


Krzysiek_J

Rekomendowane odpowiedzi

Mięso, które wystaje zwykle robi się szarawe a czerwonawe zabarwienie solanki też jest normalne o ile nie śmierdzi ani nie jest śluzowata.

"...dobrze przeżyte Dziś uczyni każde

Wczoraj snem szczęśliwym,

I każde Jutro wizją nadziei."

Kalidasa V w n.e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ''ostrzegaliśmy''... kurde... :devil:  nie grzebać w solance...!

 

Karkówka, szynka z dronki,
i pewnie pakowane próżniowo...? :rolleyes::facepalm: taka rada na przyszłość... Zaopatrujcie się w jednym i to porządnym sklepie..a najlepiej w ubojni... :cool:

 

 

Ponieważ dałeś drugi raz solankę będzie za słone. Powinieneś je wymoczyć (odsolić) pewnie tak z 30 minut w zimnej wodzie i próbować,
  No... i tym sposobem będzie miał ''wióry''... a nie szynkę... :(
Einshel ,, Jak 'se' człowiek sam nie zrobi , to mu nikt nie zrobi...:) ''
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miro: Wszystko identycznie, lodówka, temperatura, brak przypraw tylko inne naczynie. Wcześniej w misce nierdzewnej a teraz w plastikowej (dopuszczona do żywności).

 

Swoją drogą jeśli wymieniam solankę awaryjnie to jakie powinno być stężenie żeby nie przesolić?

 

Tak na marginesie:

post-82678-0-33024400-1477632437_thumb.jpgpost-82678-0-93897500-1477632437_thumb.jpg

Edytowane przez Bee Gees
korekta zdjęć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana solanki to taka akcja ratunkową każda inna.Stężenia takiego nie dobierzesz, bo mięso już zabrało trochę soli,ile? ileś, (zależy od czasu, stężenia solanki, mięsa wielkości kawałków itd ). .Powinna być słabsza, ale nie poniżej 5%, ale że wymienisz, bo coś to lepiej jak mocniejsza.I bądź tu mądry. Najlepiej robić tak aby nie była potrzebna akcja ratunkową.Trzymasz stosunkowo krótko w nowej, wiec mniej zabrało dodatkowej soli.Ja bym pomoczył z 15 minut i do ociekania.Sorry za błędy piszę z telefonu

Edytowane przez Maciekzbrzegu
Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A ''ostrzegaliśmy''... kurde...   nie grzebać w solance...!

Nie grzebać, bo co, czemu?

 

@Krzysiek_J

Jeśli robiłeś wszytko tak samo jak piszesz, to można podejrzewać że trafiło ci się mięso po nastrzyku.

Nie jest to już czyste mięso a nastrzyk wchodzi w reakcje z peklosolą.

W tym wypadku nie da się przewidzieć wyniku reakcji.

Być może mięso było bez zastrzeżeń, a jedynie "wybił" się obcy zapach z zastosowanego nastrzyku.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastrzał na drzwiach dajemy odwrotnie od dolnego zawiasu do góry (deska ma pracować na ściskanie a nie rozciąganie  tak jak dałeś to jak byś stosował pręt stalowy -ale nie przesadzajmy chyba  ? nic się nie stanie , a jak się stanie to poprawisz zgodnie ze sztuką ,  chyba że możesz na tym etapie to popraw  teraz)  . Zdjęcia ja obrabiam/obracam  na kompie zapisuje jako plik  i wstawiam do wiadomości

Edytowane przez Maciekzbrzegu
Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zastrzałem masz rację ;) to moje pierwsze drzwi więc trzeba będzie poprawić. Generalnie planuje całość ocieplić i obić blachą więc sztywność powinna być zachowana. Po bokach będą regulowane otwory dymowe, dach dwuspadowy.

Co do zdjęcia to na kompie jest w pionie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajsze dzieło, pomimo obaw wędzonki wyszły super, szczególnie boczek. Trochę tłusty ale smak super. Wyszły trochę ciemne bo pierwotnie chciałem podpiekać w wędzarni. Miałem jednak problem z osiągnięciem temperatury wewnątrz więc na koniec sparzyłem.

post-82657-0-80839300-1477836596_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyszły super, szczególnie boczek. Trochę tłusty ale smak super.

 

:thumbsup::clap:

 

 

 

Nie bój się tłuszczu w Naszych wyrobach  . Tłuszcz jest nośnikiem smaku .

 

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez andrzej k

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.