Skocz do zawartości

Electra i mini garmażerka


electra

Rekomendowane odpowiedzi

Zero waste...czyli co zrobic z calkiem fajnymi buraczkami z zakwasu buraczanego,

1 czesc  buraczkow z zakwasu rozdrobnilam na male kawalki

1 czesc ogorek starty na grubych oczkach na tarce

1 czesc kalarepy starta na grubych oczkach na tarce 

2 lyzki koperku

2 lyzki szczypiorku

½ czerwonej cebuli 

 

wszystko dokladnie wymieszalam dodalam pieprz sol cukier  do smaku i kilka lyzek greckiego yogurtu schowalam do lodowki celem przegryzienia .

Podalam z pokruszona feta i czarnymi oliwkami  jako chlodnik .

 

nastepnego dnia czesc zjedzona do miesa z gryla .

 

 

Moge polecic jak nie bedziecie mieli jak zagospodarowac te warzywa , i cos innego niz nasz tradycyjny chlodnik

Fotka malo apetyczna bo to  koncowka co zjadlam dzis :facepalm:

post-58387-0-69244400-1624442514_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 110
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Profana nazywać kiszonki waste. Powszechnie wiadomo że wzmacniają trzewia, leczą syndrom dnia następnego tzw. SND wzmacniają męskość i włosy i jeszcze wiele innych.

Apetyczne klimaty. Tak trzymać

Edytowane przez Maciekzbrzegu
Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maciekzbrzegu, No ale ja nigdy nie wiem co z tymi burakami robic ,,,zakwas pije tylko ja bo nikt w domu nie lubi (barszczu na zakwasie tez nie lubia )

Ale wiesz cos ...pomyslalam sobie tak ..lubimy zupe ogorkowa, to moze zrobie burakowa a'la ogorkowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podpieczesz na szybko na.suchej patelni to bedzie Ok

Ja mieszam starte na ząbek z chrzanem i kawałkiem jabłka jako surówkę

 

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

Kto pyta, jest głupcem pięć minut; kto nie pyta, pozostaje nim na całe życie. ..... Nie bój się pytać o radę – lepiej zapytać i zrobić coś dobrze. ....

Albert Einstein

自製煙熏肉

Zanim zadasz pytanie, zajrzyj do filmów szkoleniowych, w przystępny sposób prawdopodobnie odpowiedzą na Twoje pytanie :)

Filmowa Akademia Wędzarniczej Braci ( https://wedlinydomow...arniczej-braci/) lub bezpośrednio z naszego kanału na YouTube Wędzarnicza Brać : https://www.youtube....w_as=subscriber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TOSHIBA, ta surowka moze byc cos,

Moj TZ wogole malo kiszonkowy ...jeszcze surowke z kapusty kiszonej zje ..bo ja to kiszona kapuste moge jeszc sama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

lubimy zupe ogorkowa, to moze zrobie burakowa a'la ogorkowa
 

 

 

Jak podpieczesz na szybko na.suchej patelni to bedzie Ok
 

Będzie "burakówka" OK  :thumbsup:

Kto pyta, jest głupcem pięć minut; kto nie pyta, pozostaje nim na całe życie. ..... Nie bój się pytać o radę – lepiej zapytać i zrobić coś dobrze. ....

Albert Einstein

自製煙熏肉

Zanim zadasz pytanie, zajrzyj do filmów szkoleniowych, w przystępny sposób prawdopodobnie odpowiedzą na Twoje pytanie :)

Filmowa Akademia Wędzarniczej Braci ( https://wedlinydomow...arniczej-braci/) lub bezpośrednio z naszego kanału na YouTube Wędzarnicza Brać : https://www.youtube....w_as=subscriber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Nadchodzi pora zimowa to trzeba pozbyc sie troche tego co zalega w zamrazalkach i tak wlasnie powstal ten pasztet

post-58387-0-13137200-1665481920_thumb.jpg

post-58387-0-78049600-1665481969_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smaczniste. :thumbsup:  U mnie Zuza juz nawet chce kupny tylko zeby byl polski :laugh: , bo nasz sie wlasnie skonczyl. Chyba trzeba bedzie sie obejrzec za mieskiem na pasztet, moze - toiwke.

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Annam ja tez bardzo lubie pasztet kazdy nawet kupny jak nie mam innego,ser zolty i pasztet nigdy mi sie nie znudzi . Pasztet wyszedl bardzo smaczny ,kremowy troche bardziej smarowny niz ten co normalnie robimy na swieta z planowanych skladnikow . Dzis 1/3tej blachy znikla w kanapkach mojego TZ.(oczywiscie paszetu wyszlo wiecej ),czesc zamrozilam a resztke wsadzilam do sloika i zapasteryzowalam . Do pasztetu jest juz zrobiony chrzan z dziko rosnacego chrzanu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA wole taki smarowany.

 

Ten mozna nawet troche rozsmarowac ,wlasnie zjadlam sniadanie ,do pasztetu lubie tez musztarde o lekko miodowym smaku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.