Skocz do zawartości

Pomoc studentowi :)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Jestem studentem II roku Technologii Żywności ze Szczecina i chciałem prosić o pomoc w znalezieniu materiałów na zadany temat projektu

"Sposoby oczyszczania dymu wędzarniczego i obowiązujące zasady".

Trochę informacji już mam. Jednak bardzo ogólnych i nie jestem w stanie znaleźć nic więcej. Widzę że koleżanki z roku również zwróciły się z podobną prośbą na ktorą uzyskały wiele ciekawych informacji :wink:

Pozdrawiam Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 115
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Oczyszczanie i obróbka dymu

 

Dym wędzarniczy wytwarzany mechanicznie zawiera stosunkowo dużo rozproszonych drobnych cząstek częściowo spalonego drewna, sadzy i popiołu. Aby usunąć te niepożądane składnik: pogarszające barwę wędzonych produktów, stosuje się na drodze dymu z wytwornicy do wędzarń: cyklony lub labirynty. Niekiedy oczyszcza się dym pod prysznicem wody, usuwając w ten sposób także część smół i kwasów.

W rurociągach prowadzących z wytwornicy do wędzarni oraz w przewodach kominowych na ścianach osadzają się wyżej wrzące składniki dymu. Ta warstwa smoły stanowi duże zagrożenie pożarowe w przypadkach, gdy istnieje możliwość przedostawania się iskier do rurociągów.

Starzenie się dymu prowadzi do obniżenia zawartości związków karbonylowych wskutek polimeryzacji.

Rozproszone składniki dymu można bardzo efektywnie usunąć w pożądanym stopniu stosując odpowiednie filtry elektrostatyczne, a uzyskany w ten sposób kondensat można wykorzystać jako surowiec do wytwarzania ciekłych preparatów wędzących. Laboratoryjny filtr elektrostatyczny (rys. VIII/1) jest bardzo przydatny do pobierania próbek dymu do celów analitycznych. Nawe: długotrwałe działanie pola wyładowań koronowych nie wywołuje bowiem istotnych chemicznych zmian składników dymu.

 

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maxell, na podobnej zasadzie działa elektrofiltry które obsługiwałem. Jedna różnica to że zbiornik miał potencjał dodatni a elektrody ujemny i w moim przypadku napięcie wynosiło od 40-80KV. Skuteczność nigdy nie spadała poniżej 95%

 W życiu dwa dni są najważniejsze:
 Ten w którym się urodziłeś.
  I ten kiedy zrozumiałeś po co

                           M.Twain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papciu, narysuj odrecznie i wklej schemat takiego elektrofilta. Może sie Chłopakowi przyda. Jeszcze lepiej, gdyby były zdjęcia.

Własnie słyszałem, że tego typu urządzenia mają najwyższą skuteczność działania.

Jesli nie, Bart po prostu musi rozpracowac to urządzenie i schemacik dostosować do swoich potrzeb (powiększyć). Przydałby się choć dokładniejszy opis kształtu i sposobu podłączenia, a także sposobu zasilania (mam na mysli rozmieszczenie urządzeń sterujących itp.)

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Student zerknij na to :

 

http://www.sauer-spezialtechnik.de/html/pl/abluft.htm

 

Pewnie jak zadzwonisz i powiesz o co Ci chodzi będziesz w domu. :wink:

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem studentem II roku AR w Szczecinie i chcialbym prosic o pomoc w znalezieniu materiałów na zadany temat projektu " Zaprojektowac system doprowadzenia dymu i powietrza do komory wędzarniczej pracującej w cylku zamkniętym" Kilka informacji posiadam ale sa one zbyt ogolnie abym mogl sobie poradzic z tymze tematem z gory dziekuje za szybkie informacje/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek przeszukaj i poogladaj działy Ludzie i Sprzęt. Tam powinny być co najmniej 4 tematy założone przez Twoich przyjaciół. Coś na pewno znajdziesz, szczególnie jeśli chodzi o wędzarnię f-my Maurer.

Potem pytaj.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest w naszych uczelniach normalka. :wink: A najśmieszniejsze jest to, że większośc z nich nigdy nie widziała z bliska tego, o czym mówi, kształcąc naszych następców.

Pewnie musimy odgrzać temat Letniej Akademii Masarstwa. :wink:

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , jestem studentem II roku AR w Szczecinie i chcialbym prosic o pomoc w znalezieniu materiałów na zadany temat projektu: "Zasady konstrukcji przewodów odprowadzających i doprowadzających dym wędzarniczy ( kanałów, kominów)" Kilka informacji posiadam ale sa one zbyt ogolnie abym mogl sobie poradzic z tymze tematem z gory dziekuje za szybkie informacje , pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak radziłem Twojemu Koledze Kristofowi, na początek przeszukaj i poogladaj działy Ludzie i Sprzęt. Tam powinny być co najmniej 4 tematy założone przez Twoich przyjaciół, oraz zerknij sobie na nasza strone główna www.wedlinydomowe.pl do działu Budowa wędzarni i wedzenie (panel z belkami po lewej). Coś na pewno znajdziesz.

Potem pytaj.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirku ale powodzenie ma nasza stronka, napisz to wszystko co studenci zapodali i zrób wstyd profesorkowi który zadaje tematy o których nic nie powiedział studentom, może profesorek też czegoś się nauczy.

 W życiu dwa dni są najważniejsze:
 Ten w którym się urodziłeś.
  I ten kiedy zrozumiałeś po co

                           M.Twain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem studentem II roku AR w Szczecinie i chcialbym prosic o pomoc w znalezieniu materiałów na zadany temat projektu " Zaprojektowac system doprowadzenia dymu i powietrza do komory wędzarniczej pracującej w cylku zamkniętym" Kilka informacji posiadam ale sa one zbyt ogolnie abym mogl sobie poradzic z tymze tematem z gory dziekuje za szybkie informacje/

Witam , jestem studentem II roku AR w Szczecinie i chcialbym prosic o pomoc w znalezieniu materiałów na zadany temat projektu: "Zasady konstrukcji przewodów odprowadzających i doprowadzających dym wędzarniczy ( kanałów, kominów)" Kilka informacji posiadam ale sa one zbyt ogolnie abym mogl sobie poradzic z tymze tematem z gory dziekuje za szybkie informacje , pozdrawiam

Trochę zaczyna mnie to dziwić?

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uczy sie właśnie tym sposobem - czytając prace "biednych" studentów. :wink:

Miro, a Ty sie dziwisz, jakbyś nigdy się nie uczył lub studiował. Już zapomniałeś, co i jak się robiło? :grin:

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej drogi Mirku miałem na myśli to że piszący tu studenci idą na łatwiznę.

Zarówno forum i strona główna to skarbnica wiedzy w całym zakresie przetwórstwa mięsa.

A mam takie wrażenie że niektórzy piszą posta i idą na piwo a reszta odwali robotę.

 

Nie żebym był złośliwy i nie chciał pomóc ale ..... przy dzisiejszych możliwościach typu Google czy np nasze strony każda widza jest w zasięgu myszki tylko trzeba chcieć poszukać.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok zwracamy sie tu do Was bo malo jest portali, gdzie sa ludzie znajacy sie na rzeczy i gdzie mozna sie dowiedziec na te temat, pomału przeszukuje dzial budowa wędzarni, troche ciezko znalezc bo mój projekt ma zawierać rysunki i pewne wzory co jest trudne do znalezienia :mellow: z góry dziekuje za wszelkie podpowiedzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz tu http://www.wedlinydomowe.com/wedzarnie/wedzarnie.htm

Jeśli chcesz informacji, to nie pisz: pewne wzory, ani rysunki, tylko napisz czego wzory mają dotyczyć i jakie to maja być rysunki. Łatwiej jest nam odszukać w materiałach.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok zwracamy sie tu do Was bo malo jest portali, gdzie sa ludzie znajacy sie na rzeczy i gdzie mozna sie dowiedziec na te temat, pomału przeszukuje dzial budowa wędzarni, troche ciezko znalezc bo mój projekt ma zawierać rysunki i pewne wzory co jest trudne do znalezienia :mellow: z góry dziekuje za wszelkie podpowiedzi

Takie podejście do problemu oznacza że działasz a nie tylko czekasz. :grin:

Jeśli mogę coś zasugerować to wiele informacji znajdziesz przeszukując Google słowami kluczowymi w innych językach np niemieckim czy angielskim.

Np

- Raucherzeuger ( generator dymu) Smoke generators

- smoking chambers (komora wędzarnicza)

- itp

W wyszukiwarce daje opcje wyszukaj grafikę a interesujące mnie zdjęcie prowadzi dalej do strony z informacjami.

Np taka strona producenta:

http://images.google.pl/imgres?imgurl=http://www.dakstar.com.pl/img/produkty/komory_w/100_1755.jpg&imgrefurl=http://www.dakstar.com.pl/166&h=480&w=304&sz=53&hl=pl&start=22&sig2=R68K_rCMntWjmgZb09ZGbg&um=1&tbnid=UEv1poOnWrt98M:&tbnh=129&tbnw=82&ei=PJi4R631DY6MwAGu7f3FCg&prev=/images%3Fq%3Dsmoking%2Bchambers%26start%3D20%26ndsp%3D20%26um%3D1%26hl%3Dpl%26lr%3D%26sa%3DN

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.