Skocz do zawartości

Pomoc studentowi :)


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 115
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kto z was ma do napisania "bilans cieplny kiełbasy drobnorozdrobnionej wędzonej w ciepłym dymie".

Michal125, a twój temat brzmi...?

Kto z was przeglądał roczniki "Gospodarka mięsna"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje rysunki dotyczace głownie konstrukcji przewodów doprowadzających i odprowadzających ( schematy zawierajace przekroje kominów , kanałów ) a wzory maja dotyczyc szybkości przepływu dymu w zaleznosci od gestosci, rodzaju materialu z jakiego wykonany jest przewód
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie macie jakichś jego skryptów, podręczników, czy książek? Może chodzi mu o to, że jest nowy nakład, a nie schodzi należycie? W końcu musiał cos na ten temat pisać, skoro to wykłada.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak bardziej z ciekawości jak to jest być studentem w dzisiejszych czasach wpisałem w google "konstrukcja kanałów wędzarniczych

i mam coś takiego :

 

http://www.maranta.livenet.pl/forum/viewtopic.php?p=12264&sid=8f711162003b2e68cd765970fda961df

 

Filtr wodny:

 

http://www.uprp.pl/wydawnictwa/wyd/bup_99/bup16_99/html/wzo16b.html

 

No panowie studenci macie tam wolne miejsce na roku :wink:

 

No i dalej tylko wyłapać informacje

http://www.technex.pl/supplier/Mauting/pol/rauchdetail.htm

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do "miro" dobra strona choc udalo i sie juz wczesniej znalezc :], jest to narazie podstawa do mojej pracy tylko potrzebuje bardziej dokladnych rysunków zawierajcych konstrukcje no i te wzory dotyczace przepływu dymu w tychrze przewodach a jesli chodzi o miejsce to zawsze sie znajdzie bo widze ze z roku na rok coraz bardziej nas ubywa ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jesli chodzi o miejsce to zawsze sie znajdzie bo widze ze z roku na rok coraz bardziej nas uby

.... skąd ja to znam

"jest to narazie podstawa do mojej pracy tylko potrzebuje bardziej dokladnych rysunków zawierajcych konstrukcje no i te wzory dotyczace przepływu dymu w tychrze przewodach"

... korzystaliście z podręcznika P. Lewicki "Inżynieria procesowai apaturowa przemysłu spożywczego" jest sporo materiału na temat przepływu płynów, cieczy i gazów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ze znjaduja sie tacy ludzie jak Wy mogacy i chcacy pomoc w problemie.. :smile: przeszukuje powoli poszczegolne dzialy sprzetu i ludzi i powiem szczerze ze dzieki nim moja praca nabiera jakiegos wygladu, brakuje mi tylko jak to powiedziak moj profesor wzoru na przekroj rur doprowadzajacych, czegos takiego wymaga ode mnie abym zawarl to w tej pracy.. i jakies konkretniejsze rysunki do mojego temat bo teorii full jest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba chodzi o wyliczenie przekroju w zależności od "mocy" komory wędzarniczej, mała komora wystarczy ciensza rura itd., wzór na przekrój rur to: pole koła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam moj temat " Zaprojektowac sposob doprowadzenia dymu i powietrza do komory wezdarniczej pracujacej w cyklu zamknietym" czyli wg mnie powinny byc rysunki konkretniejsze samych rur, ich przekroju ogolny wyglad wedzarni zamknietych jest ale jesli sie ukierunkowac na system doprowadzenia to sam nie wiem jak za to sie zabrac .. prosze o pomoc :sad:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy Wasz profesor nie podał "materiałów źródłowych" czy masz ten wzór wymyślić sam :question:

Bo jeśli sam to ..... farsa a nie nauczanie.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli wg mnie powinny byc rysunki konkretniejsze samych rur, ich przekroju ogolny wyglad wedzarni zamknietych jest ale jesli sie ukierunkowac na system doprowadzenia to sam nie wiem jak za to sie zabrac .. prosze o pomoc

Należy się zabrać od problemu ile potrzeba powietrza(dymu) dostarczyc do komory w jednostce czasu aby wymienić cały zawarty dym w komorze. Należy przyjąć, że prędkość przepływu dymu w komorze jest... i do tego dopasować przekrój rury lub rur w zależności od wielkości przetłaczanego dymu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podręcznik Lewickiego przegladalem jest tam kilka wzorów dotyczacych przepływów ale nie odnosza sie do przepływu w wędzarniach

Kiedys uczuno mnmie, że jeśli czegoś nie ma to należy przyjąć coś co jest podobne( tutaj powietrze).

Np. często przyjmyje się, dla mięsa wielkości fizyczne dla wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm i znowu Google :grin:

 

Może coś wartościowego a może nie:

 

1/ http://www.enka-ogrzewanie.pl/images/kominkiinstrukcja.pdf

2/ http://www.wadex.pl/zd/pp1.pdf

 

:wink:

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie podobnie mi powiedzial moj profesor tylko to samo mi za duzo nie mowi, gdyz te materialy przedstawione na zajeciach nie pozwalaja na odnalezienie wystarczajacych informacji... jesli moglbym prosic o pomoc w wyszukaniu tychze informacji to bylbym wdzieczny, gdyz widocznie moje umiejetnosci nie sa wystarczajace
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wzoru to musisz poszukać w mądrych książkach Bagno co nieco nakreśla a co do rysunków to masz kłopot bo są to tajemnice konstrukcyjne producenta.

Ale jeśli pomyślisz i poprosisz producentów o choćby starsze wersje technologiczne to mam nadzieje że nie utrudnią Ci życia i pomogą.

Wykaż się inwencją i rusz głową.

Kto pyta nie błądzi.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w działach, gdyż może się okazać, że twoja dziewczyna, ju otrzymała te informacje. Jaki ma nick?

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.