Skocz do zawartości

Wędliny domowe - forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie: Polityka prywatności. W celu usunięcia tej wiadomości kliknij:    Akceptuję użycie plików cookies

Witaj na forum Wędzarniczej Braci

Logowanie » 

Na naszym forum, tak jak na większości innych, musisz się zarejestrować by móc korzystać z wszystkich funkcji dostępnych dla użytkowników.

To bardzo prosta procedura, która zajmie Ci tylko chwilę, a dzięki temu będziesz mógł korzystać z dodatkowych funkcji niedostępnych dla użytkowników niezalogowanych.

Zakładając swoje konto będziesz mógł między innymi:
- rozpoczynać nowe tematy na forum,
- odpowiadać na posty innych,
- przeglądać załączone do postów zdjęcia,
- wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników,
- dostawać powiadomienia o nowych postach.

Zachęcamy do rejestracji!!!

Zdjęcie

Dymogenerator dyskusja i pytania

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
237 odpowiedzi w tym temacie

#221 wojs40

wojs40

Pasjonat

• Użytkownicy
  • 575 postów
  • MiejscowośćOpolskie

Napisano 20 sie 2019 - 13:41

Jeżeli nie ma zgorzelin, jest tylko inny kolor to jest ok. Ja używam sody kaustycznej,wrzucam rurkę na kilka godzin, płuczę bez drapania i jest git.

#222 wosiu

wosiu

Weteran

• **VIP**
  • 1639 postów
  • MiejscowośćŁódź

Napisano 20 sie 2019 - 14:19

To kup płyn do mycia kominków, w moim jest OK nawet jeśli nie wyczyszczę 3 razy

#223 Beesmaster

Beesmaster

Początkujący

• Użytkownicy
  • 25 postów
  • MiejscowośćOkolice Oświęcimia

Napisano 20 sie 2019 - 15:53

Spróbuję z soda. Jak dałem rady w łazienkach to i z DG dam.

Wysłane z mojego G8342 przy użyciu Tapatalka

#224 arkadiusz

arkadiusz

Uzależniony od forum

• ***SUPER VIP***
  • 11129 postów

Napisano 21 sie 2019 - 10:18

A ja W5 z lidla do udrażniania rur.Czyści na błysk.Wrzucam rurkę po wędzeniu i wyciagam przy następnym po uprzednim opłukaniu w wodzie zakładam i wędzę.

Użytkownik arkadiusz edytował ten post 21 sie 2019 - 10:19

#225 Beesmaster

Beesmaster

Początkujący

• Użytkownicy
  • 25 postów

Napisano 27 sie 2019 - 12:08

Witam ponownie. Lidle w mojej okolicy są w takim razie zacofane bo wszystkie "płyny" do udrażniania rur są w żelu. Spróbowałem z sodą i stwierdzam że najwygodniej i super się wyczyściło. 1 łyżka stołowa na litr ciepłej wody, około godziny i DG czyściutki. Pozdrawiam. 

#226 Tomek P

Tomek P

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 7 postów
  • MiejscowośćWikcinek

Napisano 28 sie 2019 - 07:43

Witam serdecznie, do mycia dymogeneratora polecam płyn Tenzi Gran Smog, nie ma nic lepszego, tylko trzeba uważać bo roztwór potrafi rozpuścić nawet nie oryginalne opakowanie z tworzywa sztucznego

#227 Dawideo

Dawideo

Początkujący

• Użytkownicy
  • 16 postów
  • MiejscowośćZbychowo

Napisano 28 sie 2019 - 08:13

Witam

Jaki otwór wykonać w korpusie pod rurę dymową (mam rurę o średnicy 26,9 mm). Czy ma być taki sam, czy troszkę większy aby rura lekko wchodziła?

#228 Tomek P

Tomek P

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 7 postów
  • MiejscowośćWikcinek

Napisano 28 sie 2019 - 08:40

Ja osobiście mam dosyć dobrze dopasowaną żeby nie ciągło lewego powietrza

#229 Muski

Muski

Uzależniony od forum

• **VIP**
  • 6881 postów

Napisano 28 sie 2019 - 08:50

troszkę większy aby rura lekko wchodziła?
Ja mam większy i wcale mi nie przeszkadza te tzw lewe powietrze bo wędzarnia nie powinna byc hermetyczna - swobodny przepływ powietrza jest bardzo wskazany - a przede wszystkim do osuszania

#230 Tomek P

Tomek P

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 7 postów
  • MiejscowośćWikcinek

Napisano 28 sie 2019 - 10:15

troszkę większy aby rura lekko wchodziła?

Ja mam większy i wcale mi nie przeszkadza te tzw lewe powietrze bo wędzarnia nie powinna byc hermetyczna - swobodny przepływ powietrza jest bardzo wskazany - a przede wszystkim do osuszania

[Dodano: 28 sie 2019 - 11:15]
Jeśli chodzi o otwór w wędzarni to oczywiście że nie ma znaczenia, ja myślałem że chodzi o korpus (rurę zasypową)

#231 Dawideo

Dawideo

Początkujący

• Użytkownicy
  • 16 postów
  • MiejscowośćZbychowo

Napisano 28 sie 2019 - 10:34

Okej dzięki za odpowiedź. Jeszcze ostatnie pytanie. W jakiej odległości od korpusu nawiercić otwór dla rurki powietrznej. Centymetr czy to będzie już za dużo? (Chodzi o ten otwór fi 6 w rurze dymowej)

Użytkownik Dawideo edytował ten post 28 sie 2019 - 10:39

#232 Muski

Muski

Uzależniony od forum

• **VIP**
  • 6881 postów

Napisano 28 sie 2019 - 10:38

W jakiej odległości od korpusu nawiercić otwór dla rurki powietrznej. Centymetr czy to będzie już za dużo?
przeczytaj od początku wątek . Nie rozumiem pojęcia "centymetr od korpusu "  możesz dać fotke lub rysunek?  

#233 Dawideo

Dawideo

Początkujący

• Użytkownicy
  • 16 postów
  • MiejscowośćZbychowo

Napisano 28 sie 2019 - 10:52

Poniżej rysunek, który wyjaśnia moje pytanie. tzn W jakiej odległości powinna znaleźć się rurka powietrzna od rury zasypowej.

Załączone pliki

• Załączony plik  DG.jpg   15,52 KB   11 Ilość pobrań

#234 Muski

Muski

Uzależniony od forum

• **VIP**
  • 6881 postów

Napisano 28 sie 2019 - 11:03

moje pytanie
daj ok 1,5-2 cm chodzi o to by elastyczna rurka ( gumowa) nie przypalała sie w zetknięciu z gorącym korpusem DG. myslałem o otworze zasysu powietrza  :facepalm:  ale jeden szkic = 100słów :thumbsup:  

#235 Dawideo

Dawideo

Początkujący

• Użytkownicy
  • 16 postów
  • MiejscowośćZbychowo

Napisano 28 sie 2019 - 11:16

Szkic robiony na szybko, w czasie parzenia kawy :D . Ale właśnie o to mi chodziło, aby rurka się nie przygrzewała, a z drugiej strony aby nie była za daleko (bo chyba ma to wpływ na działanie DG). Jutro/pojutrze przychodzi pompka więc zrobię test. Mam nadzieję, że będzie "zadyma" :)

Użytkownik Dawideo edytował ten post 28 sie 2019 - 11:34

#236 roger

roger

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 7221 postów
  • MiejscowośćW-wa & Lubuskie

Napisano 31 sie 2019 - 20:21

Właśnie dlatego na fi 6 nakłada się kolanko fi8 a do środka wkłada przewód igielitowy z pompki, wtedy ta odległość nie ma najmniejszego znaczenia.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

#237 Dawideo

Dawideo

Początkujący

• Użytkownicy
  • 16 postów
  • MiejscowośćZbychowo

Napisano 01 wrz 2019 - 19:53

Dzięki za info na pewno skorzystam. Dziś miałem próbę generatora. Działa wyśmienicie:). Jeszcze jedno pytanie. Jak ustalić odpowiednią ilość dymu do wędzenia?. Tzn wiem że pokrętłem od pompki decyduje czy ma go być mniej, czy więcej. Chodzi mi o to ile powinno go być, np ustalając wzrokowo. Np. po otwarciu drzwi od wędzarni ma być biała ściana z dymu, czy coś ma być widać przez ten dym? Generalnie jaka gęstość :)

Sponsor

Sponsor
  • Reklama

#238 Beesmaster

Beesmaster

Początkujący

• Użytkownicy
  • 25 postów

Napisano 01 wrz 2019 - 20:14

Ja moja pompke ustawiam na minimum i dymu jest ok. Po otwarciu wedzarni ma być go tyle aby prawie nie widzieć nic w środku. Coś jak przez mgłę.

Wysłane z mojego G8342 przy użyciu Tapatalka

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych