Skocz do zawartości

Wędliny domowe - forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie: Polityka prywatności. W celu usunięcia tej wiadomości kliknij:    Akceptuję użycie plików cookies

Witaj na forum Wędzarniczej Braci

Logowanie » 

Na naszym forum, tak jak na większości innych, musisz się zarejestrować by móc korzystać z wszystkich funkcji dostępnych dla użytkowników.

To bardzo prosta procedura, która zajmie Ci tylko chwilę, a dzięki temu będziesz mógł korzystać z dodatkowych funkcji niedostępnych dla użytkowników niezalogowanych.

Zakładając swoje konto będziesz mógł między innymi:
- rozpoczynać nowe tematy na forum,
- odpowiadać na posty innych,
- przeglądać załączone do postów zdjęcia,
- wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników,
- dostawać powiadomienia o nowych postach.

Zachęcamy do rejestracji!!!

Zdjęcie

Dymogenerator dyskusja i pytania

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
285 odpowiedzi w tym temacie

#21 wojs40

wojs40
  • Użytkownicy
  • 606 postów
  • MiejscowośćOpolskie

Napisano 04 mar 2017 - 06:45

Zadzwonię. Może oprócz tego że rozwierciłem dyszę zrobiłem nieświadomie coś przy składaniu /chociaż wiele się nie da/ co poprawiło dymienie.

Użytkownik wojs40 edytował ten post 04 mar 2017 - 06:47

#22 zenza

zenza
  • Użytkownicy
  • 213 postów
  • MiejscowośćOtwock

Napisano 04 kwi 2017 - 22:29

roger - gdzie wycinałeś laserem te krążki na podstawę i pokrywę, w Wa-wie? I jeszcze jedno oglądałem na YouTube, multum różnych rozwiązań i zauważyłem u Ruskich, że stosują dodatkowe połączenia ze słoikiem na skropliny, co Ty o tym sądzisz, czy to ma sens. A jeden podłączał jeszcze jakieś elektrody z prądem  w tym  słoiku. :blush:

#23 roger

roger
  • Użytkownicy
  • 7345 postów
  • MiejscowośćW-wa & Lubuskie

Napisano 05 kwi 2017 - 07:37

Rusek jak to Rusek tam nie ma rozwiązań optymalnych tam jak jabłko spada z drzewa to Sołtysa z Wołgą w ziemię wgniata ... Rosja to stan umysłu . Normalnie dymiąc nie jak w Rosji tych skorpin z zasypu jest bardzo niewiele ja podstawiam zakrętkę od słoika i potem wyrzucam. Nie mam pojęcia po co temu "jednemu" były elektrody ... może tym ogłusza przed wędzeniem ;)

Tapniete z Tapatalk

Użytkownik roger edytował ten post 05 kwi 2017 - 09:05

#24 KLOSZ

KLOSZ
  • Użytkownicy
  • 40 postów
  • MiejscowośćŁódź

Napisano 05 kwi 2017 - 07:54

Może z tych elektrod i spawarki sobie zrobił zapalarkę do zrębków? :)

#25 rocker

rocker
  • Użytkownicy
  • 52 postów
  • MiejscowośćZabrze

Napisano 14 kwi 2017 - 14:21

Roger - wielki szacun za przedstawienie rozwiązania. Oglądam forum od paru dni w poszukiwaniu idealnego DG i chyba wygra twój projekt.

Czy te wszystkie rzeczy związane w obróbką robiłeś sam, czy zleciałeś? Jestem ciekaw kosztów takiego urządzenia: materiał + robocizna.

#26 KLOSZ

KLOSZ
  • Użytkownicy
  • 40 postów
  • MiejscowośćŁódź

Napisano 14 kwi 2017 - 14:42

Pozwolę sobie odpowiedzieć, bo ostatnio robiłem wg tego projektu.

Niezbędne rurki i blacha z nierdzewki z docięciem na oczekiwane długości (zamawiane gdzieś z netu) kosztowały mnie około 150 zł z przesyłka.

Zamawiałem:

- rura 25,4x2x200

- rura 101,6x2x300

- rura 6x1x300, ale może byc i krótsza, 200 tez będzie ok.

- 1 kawałek blachy 160x380x4 mm do wykonania mocowania do mojej skrzynki.

Do tego wymyśliłem sobie jeszcze krążki wycinane wodą z nierdzewki, wymiary takie:

- 1 szt krążek o średnicy 103mm i grubości 10 mm 

- 1 szt krążek o średnicy 97mm i grubości 10 mm

Z tych dwóch powyżej zrobiłem masywną pokrywkę do rury.

- 1 szt krążek o średnicy 97mm i grubości 20 mm

ten poszedł na spód

I te krążki to było kolejne 120 zł, ale to już niejako poza projektem Rogera.

Robota samodzielnie w garażu, więc trudno wycenić. Powiedzmy kilkadziesiąt pln na flache whiskacza ;)

Wyszło tak:

Załączony plik  20170329_08331311111.jpg   53,85 KB   73 Ilość pobrań

Użytkownik KLOSZ edytował ten post 14 kwi 2017 - 14:45

#27 andrzej k

andrzej k
  • ***SUPER VIP***
  • 13721 postów
  • MiejscowośćPobiedziska

Napisano 14 kwi 2017 - 14:47

Jestem ciekaw kosztów takiego urządzenia

Moim zdaniem .... nie dotyczy to tylko DG .  Jak nie masz wiedzy ,  narzędzi , dostępu do darmowego spawania to taką drobną rzecz jak DG najlepiej zamówić u dobrego wytwórcy  :D

Pozdrawiam

#28 KLOSZ

KLOSZ
  • Użytkownicy
  • 40 postów
  • MiejscowośćŁódź

Napisano 14 kwi 2017 - 14:56

Faktem jest to co napisał powyżej Andrzej. Obróbka takiej nierdzewki ze ściankami 2mm to duże wyzwanie i byle wkrętarką akumulatorową tego nie zrobisz. Ja na szczęście miałem pomoc od kolegi, który ma dobrze wyposazony warsztat, ale domowymi metodami myślę, że nic bym nie zdziałał. Samo wywiercenie w rurze zasypowej otworu na rurę dymową to juz jest duże wyzwanie. Zagięcie blachy stanowiącej mocowanie i podstawę generatora, to kolejne wyzwanie, któremu trudno sprostać bez zaginarki itd. itd...

#29 rocker

rocker
  • Użytkownicy
  • 52 postów
  • MiejscowośćZabrze

Napisano 18 kwi 2017 - 08:34

no właśnie tego się obawiam co piszecie powyżej. O ile materiał jestem w stanie zdobyć o tyle dalsza obróbka mnie troszkę przeraża, chęci i jakieś tam zdolności mam ale brak warsztatu mnie ogranicza.

Andrzej k - o kimś konkretnym myślisz ? :)

#30 anita300

anita300
  • Użytkownicy
  • 7 postów
  • MiejscowośćŁódź

Napisano 24 kwi 2017 - 19:38

Witam jak to miło w internetowym śmietniku znaleźć taką perełkę. Forumowiczem jestem od kilku godzin ale duchem od zawsze

TU pytanie czy mogę użyć rurek miedzianych fi 6 i fi 25mm do zrobienia części dymowej (doprowadzenie powietrza i odprowadzenia dymu). We wsi Łódź te rurki z nierdzewki to porażka . Na komorę zasypową zdobyłem fi 103 mm. mam "magika od spawania nierdzewki . części z miedzi będą łączone gwintami a wcześniej chromowane Dzięki za wyrozumiałość i ew. pomoc

#31 binio1111

binio1111
  • **VIP**
  • 3406 postów
  • MiejscowośćOzorków

Napisano 24 kwi 2017 - 19:53

Po co chromowane? Jaki cel ? (wizualny???)  szkoda kasy .T o lepiej zrób już wszystko z nierdzewki. Jak w Łodzi nie możesz dostać rurek z nierdzewki :facepalm: . To kup na alledgorgo - do wyboru do koloru

#32 miro

miro
  • **VIP Junior**
  • 14271 postów

Napisano 24 kwi 2017 - 20:08

TU pytanie czy mogę użyć rurek miedzianych fi 6 i fi 25mm do zrobienia części dymowej (doprowadzenie powietrza i odprowadzenia dymu)

Smoła z czasem zeżre kiepski materiał który zastosujesz i tylko tu jest "problem".

Użytkownik miro edytował ten post 24 kwi 2017 - 20:09

#33 anita300

anita300
  • Użytkownicy
  • 7 postów
  • MiejscowośćŁódź

Napisano 24 kwi 2017 - 21:22

TU pytanie czy mogę użyć rurek miedzianych fi 6 i fi 25mm do zrobienia części dymowej (doprowadzenie powietrza i odprowadzenia dymu)

Smoła z czasem zeżre kiepski materiał który zastosujesz i tylko tu jest "problem".

Czy chomowanie niklowanie nie załatwi sprawy mam rurki z miedzi twardej?          dzięki

#34 janusz_p

janusz_p
  • Użytkownicy
  • 454 postów
  • MiejscowośćKatowice

Napisano 25 kwi 2017 - 05:33

Miedź jest bardzo pasywna, nie sądzę, by jej coś było od smoły, czy też od środków użytych do  czyszczenia.

#35 Muski

Muski
  • **VIP**
  • 8705 postów

Napisano 25 kwi 2017 - 06:47

chomowanie niklowanie nie załatwi sprawy mam rurki z miedzi twardej
jak już musisz chromować to tylko dla błysku  :D  w Łodzi nie masz rurek nierdzewnych  :facepalm:  :facepalm:  :facepalm: ​ niemożliwe - zawsze możesz  kupić rurki  do siłowników olejowych 6 mm , a - dn 25 kupisz w hurtowni sanitarnej  lub sklepie z metalami kolorowymi 

#36 anita300

anita300
  • Użytkownicy
  • 7 postów
  • MiejscowośćŁódź

Napisano 25 kwi 2017 - 08:54

chomowanie niklowanie nie załatwi sprawy mam rurki z miedzi twardej
jak już musisz chromować to tylko dla błysku  :D  w Łodzi nie masz rurek nierdzewnych  :facepalm:  :facepalm:  :facepalm: ​ niemożliwe - zawsze możesz  kupić rurki  do siłowników olejowych 6 mm , a - dn 25 kupisz w hurtowni sanitarnej  lub sklepie z metalami kolorowymi 

W sklepie kupiłem nierdzewkę na komorę zasypową( fi 103 mm) i rurki miedziane.Z uwagi na stan zdrowia (po udarze mam niedowład lewej ręki i nogi)muszę zostać przy materiałach łatwych w obróbce, robię wszystko sam w domu.Prototyp powstanie z miedzią kolejny z nierdzewki. Do mycia sprawdzę aceton techniczny (sprawdzony w modelarstwie - myłem silniki spalinowe w moich modelach , rozpuszcza nagary i smołę z oleju rycynowego.Do mycia mniejszych elementów mam wanienkę ultradźwiękową. W pierwszej wersji będzie ruszt(wiem co o tym myślicie).Ruszt i podstawa komory zasypowej.z sitek do maszynki 32 fi 99 mm(proste mocowanie do blachy podstawy za pomocą śrub.http://allegro.pl/si...9.html#imglayer

Użytkownik anita300 edytował ten post 25 kwi 2017 - 08:55

#37 roger

roger
  • Użytkownicy
  • 7345 postów
  • MiejscowośćW-wa & Lubuskie

Napisano 25 kwi 2017 - 09:25

Robisz jak piszesz prototyp a nie wersję docelowa to po co komplikujesz konstrukcję stosując ruszt ?

Oprócz komplikacji konstrukcyjnej dajesz kolejny materiał jakim jest stal czarna do tego ulepszana ... nie powinno się łączyć tak różnych materiałów :( 

#38 binio1111

binio1111
  • **VIP**
  • 3406 postów
  • MiejscowośćOzorków

Napisano 25 kwi 2017 - 13:38

Ano tak to już jest, że jak jest konstrukcja która jest dobra i nieskomlikowana (mam tu na myśli model dymogeneratora, który stworzył roger) to zawsze znajdzie się ktoś, kto chce być mądrzejszy i zrobić lepiej. Kolego nie męcz się z tym rusztem - uwierz to nie mam sensu- takim dymogeneratorem można dymić kilkanaście godzin i bez rusztu. Piszesz , że jesteś po wylewie, więc tym bardziej nie komplikuj. Do mycia nie ma  nic lepszego jak roztwór wody i "kreta" . Wrzucasz rurkę do plastykowej rynienki i zalewasz roztworem. Po dobie płuczesz pod bierzącą wodą i jest lustro ( jak masz z kwasówki) . Chcesz robić wersję testową , potem docelową. Po co??? (szkoda czasu i kasy) Zrób raz jeden dymogenerator w/g rogera  z kwasówki, bez żadnych rusztów i będzie Ci służył wieczność. Po co chcesz wywarzać otwarte drzwi??? Roger i inni koledzy przerobili kilkaset kilo stali, i próbowali już różnych rozwiązań. Masz ten komfort , że Ty już nie musisz tego robić, tylko skopiować to , do czego  Oni dochodzili godzinami doświadczeń i pracy ( o kasie nie wspomnę) .  Jak masz jakieś wątpliwości, lub czegoś nie wiesz zwróć się do Rogera i ci chłop pomoże, a uwierz mi zna się na tym. Powodzenia i zdrowia życzę :thumbsup:

#39 gontek

gontek
  • Użytkownicy
  • 446 postów
  • MiejscowośćBydgoszcz

Napisano 25 kwi 2017 - 14:02

Bino1111 ma rację, nie wyważaj otwartych drzwi. Miałem kiedyś podobny problem,  w końcu kupiłem generator i jestem zadowolony, zero problemów, nie mówiąc już o zaoszczędzonych nerwach i pieniądzach :)

#40 Baca

Baca
  • Użytkownicy
  • 1968 postów
  • MiejscowośćWałbrzych

Napisano 25 kwi 2017 - 14:04

@binio1111,Pod tym co piszesz podpisuję się dwiema łapkami, według mnie odchodzenie od wersji Rogera jest komplikowaniem sobie zycia. Człowiek jest tak skonstruowany, ze chce coś zrobić dodać od siebie i z tego widać,ze kolega do takich należy, więc pozostaje tylko życzyć powodzenia. :thumbsup:  

[Dodano: 25 kwi 2017 - 15:04]

A i pod wpisem kolegi Gontka też

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych