Skocz do zawartości

Szynki, co dalej?


Rutusowiec

Rekomendowane odpowiedzi

choć to świeże, też nie jest świeże, tylko z chłodni, rozmrożone z magazynu hurtowni mięsa

Świeże mięso” oznacza mięso niepoddane żadnemu procesowi poza chłodzeniem, mrożeniem lub szybkim mrożeniem, w tym mięso pakowane próżniowo lub pakowane w atmosferze regulowanej.

 

 

Świeże mięso to kupicie u rolnika kiedy osobiście będziecie przy uboju.  :tongue:

Już się wyleczyłem z kupowania mięsa od rolnika, pasione niby "samymi" ziemniakami.

Chyba sam też nie kupujesz wciskając tu nam swoje kolejne teorie w nowym roku.  :tongue:

Ja kupuję mięso świeże chłodzone, pakowane próżniowo.

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 145
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

To może inaczej zapytam - dlaczego nie sprzedają w poniedziałek dojrzałego mięsa? To z soboty będzie niedojrzałe?

Każda ubojnia ma inny harmonogram uboju. Jak pewnie zauważyłeś, część sklepów sprzedaje świeże mięso w poniedziałek, a część dopiero we wtorek. Mam głównie na myśli sklepy firmowe.

Edytowane przez Maxell

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak pewnie zauważyłeś, część sklepów sprzedaje świeże mięso w poniedziałek, a część dopiero we wtorek.

 

 

Mirku ,  dzisiaj mała ubojnia to super zorganizowane   przedsiębiorstwo :D  , a sklepy to inna sprawa . Jak nie kupuję półtuszy w ubojni ,  to mniejsze ilości mięsa kupuję w sprawdzonym sklepie który jest przy masarni . Tam półtusze są przywożone z ubojni , nawet tej gdzie i ja kupuję  dwa razy w tygodniu . W tym przypadku w poniedziałki i czwartki .  Ja kupuję mięsko w sklepie tak świeże jak bym sam kupował w ubojni .

 

 

 Gorąco pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł i Mirek - pogadajcie sobie na PW. ;)

Moje posty nie naruszają zasad regulaminu forum i w związku z tym nie rozumiem zasadności usuwania.

 

W sposób uprzejmy, bez podtekstów i szczypania odpowiedziałem na pytanie kolegi piksiak zgodnie z moją obecną wiedzą.

 

Jeśli zaś chodzi o mięso, to kupuje w pobliskiej firmie Kapecki.

Jako chyba jedyny w okolicy prowadzi ubój prosto od rolnika i po schłodzeniu sprzedaje w swoim sklepie.

Jak ognia natomiast unikam wszelkiego rodzaju promocji w marketach, bo zdaję sobie sprawę czym to mięso jest uszlachetniane.

Powinno nosić nazwę mięsa kulinarnego, a tymczasem bezczelnie sprzedawane jest pod nazwą mięsa świeżego.

Edytowane przez Maxell

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestań po prostu wchodzić w niepotrzebne dyskusje, a zajmij się konkretami. Posty Pawła również wyleciały.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje.

Aczkolwiek nie do końca wyleciało to co było przyczyną mojej odpowiedzi.

Edytowane przez Maxell
To był ostatni post, którym się zajałem. Więcej nie będe już ostrzegał.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej pogodzie nie musisz nic dawać. Wkładaj dg do komory i jeszcze podkręć grzałkę na jakieś 20-25 st.C.

Edytowane przez Maxell

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jakiej rury użyć do przystawki borniakowej do wędzenia na zimno. Konkretnie czy może być aluminiowa
Jak Maxell napisał teraz nie - ale rura aluminiowa przy niskiej temp. wędzenia nie przeszkadza pamiętaj dn 100 :) ​ karbowana z nierdzewki  jest trwalsza :).

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Bagno, dnia 01 Sty 2017 - 18:49, napisał: Rutusowiec, dnia 01 Sty 2017 - 17:10, napisał: Ponadto: mięso do przetwórstwa powinno być mięsem dojrzałym. Niby tak, ale dlaczego w poniedziałek w małych sklepach nie ma mięsa? Zawsze mnie to zastanawia. Wydaje mi się, że dzisiaj biją jutro sprzedają :(
  Cóż. Trudno odpowiedzieć, dlaczego tak się dzieje.

Jeśli macie możliwość to kupujcie w sklepach, które oferują dobre mięso, ponadto bądźcie częstymi klientami. Czasami wystarcza rozmowa i prośba o pozostawienie kilku kilogramów mięsa z przeznaczeniem na wyroby domowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj jeszcze kilka dni, gdyż będę składał taką recepturę dla jednego z Kolegów.

W tej chwili jestem zajęty przygotowywaniem naszemu Dziadkowi pierwszej części zbioru receptur, a to jest niestety bardzo pracochłonne.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Świeże mięso to kupicie u rolnika kiedy osobiście będziecie przy uboju.  :tongue:

Już się wyleczyłem z kupowania mięsa od rolnika, pasione niby "samymi" ziemniakami.

Ja kupuję mięso świeże chłodzone, pakowane próżniowo.

 

Paweł, nie wrzucaj wszystkich rolników do jednego worka ponieważ ktoś patrząc z boku pomyśli sobie że tak jest wszędzie :hmm:  a tak nie jest, jeżeli nie potrafisz znaleźć uczciwego rolnika który trzyma parę świnek dla siebie i na sprzedaż, karmiąc je tak jak "Bozia przykazała"  to już Twoje zmartwienie, chcesz prawdziwą świnkę karmioną dziś tak jak karmiono 20 lat temu ? to zapraszam w moje strony, bez problemu taką znajdę, a Ty, przy okazji będziesz mógł zrobić porównanie prawdziwego, świeżego mięsa z mięsem pakowanym próżniowo, ok?

Moja wędzarnia i pierwsze wyroby :-)

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=6185

 

Pozdrawiamy Wszystkie zadymiaczki i zadymiaczy :-)

Jola i Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Paweł, nie wrzucaj wszystkich rolników do jednego worka

 

Zapraszam do mnie a właściwie pod Żyrardów.Tam dopiero poczujesz smak prawdziwej szynki.Świnki co prawda chude nie są, ale ta zawartość tłuszczu śródmięśniowego i karmienie robi swoje.O boczku (tłustym) już nie wspomnę.To poezja smaku.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

widzę, że znowu zabłysnąłem w zeszłym tygodniu...

 

Fotek szynki i polędwicy nie robiłem bo oparzałem.

Jedną polędwiczkę zjadłem na "surowo" reszta polędwiczek została oparzona.

W przyszły wtorek mam zamiar znowu jechać do masarni to tym razem kupie ciut więcej polędwiczek tak, żebym mógł więcej sztuk nie parzyć tylko dla siebie - tajniacko na boku :)

W załączniku kilka fotek polędwiczki, bardzo proszę o wszelkie opinie.

Powiedzcie czy to mięso nie było za bardzo czerwone? (surowe)

Czy ma to tak wyglądać?

Nie wiem tez czemu się skórka trochu przypiekła - stwardniała - widać to na niektórych fotkach.

Sorki za kiepską jakość zdjeć.

post-82283-0-87472600-1484854215_thumb.jpg

post-82283-0-02647400-1484854224_thumb.jpg

post-82283-0-48395600-1484854228_thumb.jpg

post-82283-0-89170500-1484854236_thumb.jpg

post-82283-0-45098000-1484854242_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne :)

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie wiem tez czemu się skórka trochu przypiekła - stwardniała - widać to na niektórych fotkach.
 

 

Napisz ile czasu i w jakiej temperaturze wędziłeś ;)

Takie powierzchowne przesuszenie jest charakterystyczne dla innego niż typowo "zimnego wędzenia"  czyli maks 25st C 

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc odpowiedzią jest czas i skoki temperatury w okolice 30st C myślę że częściej było w okolicy 30 niż 15 ;)

Tak czy inaczej bardzo ładnie i apetycznie wygląda wiec nie szukajmy dziury w całym ... jak zrobisz więcej takich "wpadek" to podeślę Ci adres do wysyłki , więc nie wyrzucaj   ;) 

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.