Skocz do zawartości

Sterowanie wędzarni elektrycznych - dyskusja i uwagi


roger

Rekomendowane odpowiedzi

Powtórzę ostatni raz.  Praktycznie sprawdziłem na 3 pompkach które posiadam i na 2 modelach regulatora.

 

 

Powtórzę jeszcze raz  :)

Działa ( i to nie na zasadzie włącz / wyłącz  :laugh:  :laugh:   ) z dodatkowym obciążeniem podłączonym równolegle . Jakie dałeś obciążenie? nic na ten temat ani razu nie napisałeś

Edytowane przez TOSHIBA

Kto pyta, jest głupcem pięć minut; kto nie pyta, pozostaje nim na całe życie. ..... Nie bój się pytać o radę – lepiej zapytać i zrobić coś dobrze. ....

Albert Einstein

自製煙熏肉

Zanim zadasz pytanie, zajrzyj do filmów szkoleniowych, w przystępny sposób prawdopodobnie odpowiedzą na Twoje pytanie :)

Filmowa Akademia Wędzarniczej Braci ( https://wedlinydomow...arniczej-braci/) lub bezpośrednio z naszego kanału na YouTube Wędzarnicza Brać : https://www.youtube....w_as=subscriber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 232
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 

Zwykle pompka to elektromagnes + zbiorniczek z przeponą.  Podłączasz napięcie zmienne 50Hz i wibruje. Czy to będzie 50Hz wycięte w połowie tyrystorem, czy sinusoida w tym wypadku nie ma znaczenia. Drgać będzie tak samo mocno.  Napisałem 'z praktyki' - u mnie pompka albo dmuchała na max, albo nie dmuchała wcale - opcji pośredniej nie udało mi się ustawić, nawet włączając jako obciążenie równolegle grzałkę. -- Romii
 


Obawiam się że zapomniałeś o amplitudzie.

Pozdrawiam Edytowane przez EAnna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam wszystkich,

Chciałbym zamontować dwa rex c100 do sterowania wędzarnią. Pierwszy rex c100 regulował by temp. w wędzarni sterując grzałką, natomiast drugi rex c100 byłby uruchamiany w trakcie podpiekania wsadu i przy osiągnięciu porządanej temp. w środku wędzonek powodował by odłączenie zasilania całej wędzarni lub grzałki. Czy ma ktoś taką instalacje ? Jeśli tak to czy podzielił by się schematem podłaczenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś,ktoś już o tym pisał/kombinował. Byli też tacy co przez wi-fi chcieli robić/robili. Nie wiem gdzie to jest bo nie śledziłem tematów.

Piksiak chodzi im o wędzarnię dla całkowicie leniwych :D  Wkładasz wędzonki, odpalasz i idziesz spać. Rano wstajesz i masz powędzone i powyłączane. Ciekawe kiedy ktoś wpadnie na pomysł aby ta wędzarnia od razu parzyła, cięła w plasterki i pakowała :D

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie mam założony rex i zwykły termostat, ale nie jest podłączony, tylko wskazuję temp wsadu, np największej szynki. Jak chcesz, aby on sterował dodatkowo temp wsadu, to musisz go połączyć w szeregu z wyjściem na przekaźniki z rexa, co steruję załączeniem grzałki. Rozumiem że masz stycznik elektroniczny z rexa? Ale to bez znaczenia, wpinasz ten dodatkowy szeregowo w sterowanie stycznika i tyle. Na tym dodatkowym ustawiasz zadana temp wsadu w środku i tyle. Pierwszy steruję temp w wędzarni, a później ten drugi przejmuje rolę włączania i wyłączania. Według mnie to nie potrzebne, bo później już tak wolno temp w środku narasta, że szkoda zachodu. e0e934f515ead04b106acb376da82fa7.jpg

 

Wysłane z mojego DRA-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam

 

Mam problem z działaniem buzzera (lampki alarmowej) z Rex c100. W sterowniku mam zadaną temperaturę wystąpienia alarmu i po jej osiągnięciu na przednim panelu zaświeca się lampka sygnalizacyjną alarmu. Natomiast nie zostaje wysterowane buzzer podpięty pod wyjście alm. Buzzer led 230v. Jeśli chodzi o podpięcie pod sterownik to pod wyjście alm tj. do 6 pinu sterownika podpinam „+”, do 7 pinu wpięty jest jeden przewodni buzzera, a drugi przewód do „-”. Mimo to sygnalizacja nie załącza się. Po spięciu na krótko pinów 6 i 7 buzzer uruchamia się.

 

Czy ktoś z kolegów może zna rozwiązanie problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.