Skocz do zawartości

Wędliny domowe - forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie: Polityka prywatności. W celu usunięcia tej wiadomości kliknij:    Akceptuję użycie plików cookies

Witaj na forum Wędzarniczej Braci

Logowanie » 

Na naszym forum, tak jak na większości innych, musisz się zarejestrować by móc korzystać z wszystkich funkcji dostępnych dla użytkowników.

To bardzo prosta procedura, która zajmie Ci tylko chwilę, a dzięki temu będziesz mógł korzystać z dodatkowych funkcji niedostępnych dla użytkowników niezalogowanych.

Zakładając swoje konto będziesz mógł między innymi:
- rozpoczynać nowe tematy na forum,
- odpowiadać na posty innych,
- przeglądać załączone do postów zdjęcia,
- wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników,
- dostawać powiadomienia o nowych postach.

Zachęcamy do rejestracji!!!

Zdjęcie

Sterowanie wędzarni elektrycznych - dyskusja i uwagi

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
194 odpowiedzi w tym temacie

#181 Raf78

Raf78

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 56 postów
  • MiejscowośćŻywiec

Napisano 18 sty 2021 - 22:46

Moim zdaniem nie kombinował bym z Aliexpress, nie wiesz kiedy dojdzie, problem z reklamacją, lepiej kupić tutaj:
https://allegro.pl/o...source=Facebook
Sprawdzony przeze mnie sprzedawca (i nie tylko) i w razie problemu możliwość zwrotu/wymiany.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

#182 tytan58

tytan58

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • 334 postów
  • Miejscowośćgliwice

Napisano 18 sty 2021 - 22:46

Ten nie potrzebuje radiatora ?

Każdy potrzebuje ,tu akurat sprzedający po prostu go nie ma w ofercie i trzeba kupić na innej aukcji.

#183 Belizariusz

Belizariusz

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 95 postów
  • MiejscowośćRadom

Napisano 19 sty 2021 - 00:26

Moim zdaniem nie kombinował bym z Aliexpress, nie wiesz kiedy dojdzie, problem z reklamacją, lepiej kupić tutaj:

Zakupiłem już w Chinach. Z przesyłką wychodzi ok. 60 zł. A ten na Allegro razem z wysyłką prawie dwa razy tyle. Mam REX-a z Chin otrzymać w pierwszym tygodniu lutego b.r. Z reklamacjami na Aliexpress nie miałem jak dotąd żadnych problemów, bowiem nic, co tam kupiłem mi nie padło. A nie, przepraszam, jeden przypadek reklamacji miał miejsce. Zamówione tam ustrojstwo do zawijania gołąbków dotarło do mnie połamane. Zgłosiłem, kazali przysłać zdjęcia a po trzech dniach przelali pieniądze na moje konto. Fakt, że to było kwota oscylująca w granicach 12 zł. a uszkodzenie mechaniczne nie z mojej winy było ewidentne.

Użytkownik Belizariusz edytował ten post 19 sty 2021 - 00:27

#184 piksiak

piksiak

Weteran

• Użytkownicy
  • 1456 postów
  • MiejscowośćKielce

Napisano 19 sty 2021 - 07:50

Znam takich co reklamują - albo przysyłają nowy albo oddają pieniądze - nie ma problemu żadnego.

#185 TOSHIBA

TOSHIBA

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 3114 postów
  • MiejscowośćZürich / Poznań

Napisano 19 sty 2021 - 07:53

Z Ali nie ma problemu, nawet jak sprzedawca nie chce oddać pieniędzy lub/i się po prostu nie odzywa, to Ali oddaje i to sobie wewnętrznie w Chnach załatwia.

#186 Eugeniusz_2015

Eugeniusz_2015

Pasjonat

• Użytkownicy
  • 454 postów
  • MiejscowośćGdańsk

Napisano 19 sty 2021 - 08:30

Ostatnio zamówiłem na zapas "https://pl.aliexpres...cff5c0fQIO0P3".

Zamówienie złożyłem 5 stycznia i pięć dni temu odebrałem w paczkomacie. Wszystko w jak najlepszym porządku.

Nie wiem nad czym się rozwodzicie.

#187 piksiak

piksiak

Weteran

• Użytkownicy
  • 1456 postów
  • MiejscowośćKielce

Napisano 19 sty 2021 - 08:57

Rozwodzimy się nad zepsuciem, gwarancją, odsyłaniem, zwrotem pieniędzy i czasem dostarczenia. Ja zamówiłem w listopadzie i do dzisiaj nie mam i to nie jedną rzecz dlatego niektórzy mają obawy i wolą kupić na allegro - wolno im.

#188 JaGra

JaGra

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 3437 postów
  • Miejscowośćmazowiecka wieś nad Wisłą

Napisano 19 sty 2021 - 09:03

Ja swój otrzymałem po 7 dniach. :D

#189 Eugeniusz_2015

Eugeniusz_2015

Pasjonat

• Użytkownicy
  • 454 postów
  • MiejscowośćGdańsk

Napisano 19 sty 2021 - 09:10

Piksiak, wystarczy złożyć reklamację i "Ali" zwróci pieniążki.

Z podanego adresu, dostałem zestaw w niecałe pół miesiąca.

[Dodano: 19 sty 2021 - 09:10]

Podobno ma wejść cło, na wszystko co jest sprowadzane z Chin i to bez względu na cenę.

#190 sverige2

sverige2

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 6233 postów
  • MiejscowośćCiechocinek - Polska / Lund - Szwecja

Napisano 19 sty 2021 - 09:42

W Szwecji cło i podatek nakładane na paczki wysyłane  z Chin, są nałożone już od dawna, i nie ma zlituj :D. Dla tego właśnie Chińczyk tworzy swoje centra handlowo wysyłkowe w państwach EU, aby uniknąć tych dodatkowych obciążeń jakie musi ponosić kupujący, co automatycznie podnosi cenę jednostkową przedmiotu, koszt jego zakupu, a  Chińczykowi obniża sprzedaż. Ten zakupiony ostatnio na Aliexpressie termometr, był wysyłany właśnie z centrali w Holandii , i dla tego kosztował tak taniutko, i dotarł do Szwecji w ciągu trzech dni, nie było też żadnych dodatkowych opłat oprócz tego co widnieje jako cena do zapłaty za przedmiot na Aliexpressie, i to jest to co cieszy :D :thumbsup:.

#191 Eugeniusz_2015

Eugeniusz_2015

Pasjonat

• Użytkownicy
  • 454 postów
  • MiejscowośćGdańsk

Napisano 19 sty 2021 - 09:50

Do chwili obecnej, cło i inne opłaty nie były nakładane na zakupy z Chin, poniżej określonej, niewielkiej wartości sprowadzanych towarów - to była reguła. To jednak ma się zmienić w całej UE. Nie będzie wyjątków - każdy zakup będzie oclony i opodatkowany, więc radzę kupować póki jest taniej.

#192 sverige2

sverige2

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 6233 postów
  • MiejscowośćCiechocinek - Polska / Lund - Szwecja

Napisano 19 sty 2021 - 10:00

Ale dla tego właśnie "Chińczyk" tworzy obecnie swoje centra handlowe w EU, aby tych opłat celno skarbowych i żadnych innych dodatkowych kosztów nie ponosił indywidualny nabywca. Dosyć wyraźnie opisałem to w poprzednim poście :D .

Przesyłki pomiędzy krajami EU nie podlegają żadnym dodatkowym opłatom, Kupujesz i płacisz na Aliexpress u "Chińczyka", ale towar otrzymujesz wysłany z Europy do Europy, i opłat dodatkowych zero  :thumbsup:.

Użytkownik sverige2 edytował ten post 19 sty 2021 - 10:15

#193 piksiak

piksiak

Weteran

• Użytkownicy
  • 1456 postów
  • MiejscowośćKielce

Napisano 19 sty 2021 - 10:12

Piksiak, wystarczy złożyć reklamację i "Ali" zwróci pieniążki.

Z podanego adresu, dostałem zestaw w niecałe pół miesiąca.

Nie można złożyć reklamacji po nie minęły terminy  :facepalm:  :facepalm:

#194 Romii

Romii

Pasjonat

• Użytkownicy
  • 484 postów
  • MiejscowośćBydgoszcz

Napisano 19 sty 2021 - 10:23

U mnie za 8 dni mijają terminy od 11 listopada. Później każą poczekać jeszcze 3 dni - później idzie sprawnie.

--

Romii

Sponsor

Sponsor
  • Reklama

#195 TOSHIBA

TOSHIBA

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 3114 postów
  • MiejscowośćZürich / Poznań

Napisano 19 sty 2021 - 11:03

Z tymi nie doręczonymi przesyłkami to niestety 99,99% po stronie spedytorów w kraju docelowym.
W związku z *koronką" wykorzystują sytuacje że, nie trzeba niczego podpisywać, wystarcza ze GPS w jego samochodzie pokazał że był pod adresem i to oznacza że dostarczone.
Niestety wielu to wykorzystuje i najnormalniej w świecie kradnie i upychają to potem na portalach.
To nowa odmiana "pandemii" w pandemii.  :hmm:  :mad:   :cry:

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych