Skocz do zawartości

Zaczerwienione jelita wieprzowe (znowu pilne)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Właśnie szykuję się do nabijania kiełbasy w jelita, jelita się moczą... ale co zauważyłem... jelita wieprzowe mają bladoczerwone zabarwienia (nie są idealnie białe - na ponad 10 wędzeń nie widziałem jeszcze takich :D) tak jak by niby z fragmentami mięsa jednak nie... poprostu w niektórych miejscach blado zaczerwienione jelita... czy to oznacza, że jelita są niedobre na kiełbasę, może to oznaka jakiegoś schorzenia "dawcy",,, licze na szybką odpowiedź bo właśnie nie wiem czy mam do nich nabijać czy nie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogły "przewinąć" się koło peklosoli podczas zasalania.

Nabijaj jeśli nie mają brzydkiego zapachu i jeśli w tych miejscach się nie rozłażą.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jakoś nie śmierdzi, ale po wymoczeniu pachnie tak dość nietypowo, powiedziałbym że zapach ziemi połączony ze skoszoną trawą i wonią pieczarki :D dosłownie! Dla porównania, jelita baranie wymoczone w wodzie tyle samo czasu nie posiadają żadnej woni. Dla bezpieczeństwa i z uwagi na to, że szkoda mi zmarnować 10kg mięsa to jutro z rana kupie inne jelita i może się jeszcze wyrobie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....zapach skoszonej trawy to zapach heksanalu, czyli świeżego nieboszczyka - zasól je i niech odleżą w soli trochę czasu.... :cool:

jumbo
--------------
"Ludzie są głupi, nie źli.
Zło zakłada jakąś moralną determinację, jakiś zamiar i pewną myśl.
Głupiec nie pomyśli.
Działa jak zwierzę przekonany, że zawsze ma rację,
dumny, że przypierd..la. każdemu, kto jest inny od niego samego."

 

 

"- Ludzie lubią wymyślać potwory i potworności. Sami sobie wydają się wtedy mniej potworni. Gdy piją na umór, oszukują, kradną, leją żonę lejcami, morzą głodem babkę staruszkę, tłuką siekierą schwytanego w paści lisa lub szpikują strzałami ostatniego pozostałego na świecie jednorożca, lubią myśleć, że jednak potworniejsza od nich jest Mora wchodząca do chaty o brzasku. Wtedy jakoś lżej im się robi na sercu. I łatwiej im żyć."
"Ostatnie życzenie"
Sapkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te przebarwienia to bakterie beztlenowe które znikną po parunastu minutach na powietrzu.

Nic złego i możesz spokojnie nadziewać.

 

 

 

Mogły "przewinąć" się koło peklosoli podczas zasalania.

A peklosól to z czym miała zareagować w jelitach? 

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A peklosól to z czym miała zareagować w jelitach?

Ale tylko jedno zdanie, aby nie rozpoczynać znowu tasiemcowej dyskusji? Czym są jelita i co odżywia ich komórki? EOT


Na temat wad jelit i ich dokładny opis, na naszej stronie oraz forum, znajduje się cała masa ciekawych informacji. 

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ale tylko jedno zdanie, aby nie rozpoczynać znowu tasiemcowej dyskusji? Czym są jelita i co odżywia ich komórki? EOT
  :thumbsup:

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jelita wieprzowe mają bladoczerwone zabarwienia (

 

Jak jelita są w pęczku skręcone, nie wszędzie sól dociera i w środku są bladoczerwone zabarwienia jelit. Po wrzuceniu do wody znikają. 

Edytowane przez Gonzo

Carpe diem - raz kozie death

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak jelita są w pęczku skręcone, nie wszędzie sól dociera

 

Gonzuś może i masz rację .  :D   

 

Pamiętasz jelita proste na kichę :D ziemniaczaną u Sławka . ? Też były lekko czerwone  . Powód , były prosto z ubojni i nie przeszły chemicznej drogi czyszczenia tylko moje ręce :D .  Pozostały jeszcze mikro  naczynia krwionośne  które dawały odcień czerwieni .

 

 

Gorąco pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pozostały jeszcze mikro naczynia krwionośne które dawały odcień czerwieni

Jasne, że tak mogło być, gdyż zadaniem jelit jest przekazywanie do krwi, za pomocą osmozy, pokarmu, który następnie kierowany jest poprzez układ krwionośny do wszystkich komórek. Oznacza to, że tkanki jelit są jednymi z najbardziej ukrwionych organów ciała.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Hmmm...

Przeczytałam ten temat, ponieważ dzisiaj odkryłam różowo przebarwione jelita w moich zapasach.

Korzystając z nieobecności WP zrobiłam dzisiaj wątrobiankę dziczą. 

Wykonałam  przegląd zapasów jelit i osłonek w mojej lodówce. Wynik był niezadowalający niestety; jelit wp prostych brak  :facepalm:

Przy okazji otworzyłam opakowanie jelit wp. 32 - 91m i zauważyłam, że w miejscach styku jelit ich zabarwienie jest różowe.

Poza tym zapach był z lekka "chemiczny".

Z myślą o zastosowaniu w/w jelit do rzeczonej wątrobianki, wymoczyłam stosowną ilość oraz przelałam wodą.

 Jelita bardzo ładnie wybielały.

Ten różowy kolor bardzo mnie zaniepokoił. Cała paczkę przepłukałam wodą i zalałam świeżą solanką.

Planuję wymianę tej solanki aż do czasu zniknięcia tego różowego koloru.

Następnie osuszanie jelit w coraz mocniejszej solance.

Miro, co Ty na to ???????

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są bakterie beztlenowe.Nic groźnego.Kolor powinien wrócić po moczeniu. Edytowane przez arkadiusz

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...

Przeczytałam ten temat, ponieważ dzisiaj odkryłam różowo przebarwione jelita w moich zapasach.

Korzystając z nieobecności WP zrobiłam dzisiaj wątrobiankę dziczą.

Wykonałam przegląd zapasów jelit i osłonek w mojej lodówce. Wynik był niezadowalający niestety; jelit wp prostych brak :facepalm:

Przy okazji otworzyłam opakowanie jelit wp. 32 - 91m i zauważyłam, że w miejscach styku jelit ich zabarwienie jest różowe.

Poza tym zapach był z lekka "chemiczny".

Z myślą o zastosowaniu w/w jelit do rzeczonej wątrobianki, wymoczyłam stosowną ilość oraz przelałam wodą.

Jelita bardzo ładnie wybielały.

Ten różowy kolor bardzo mnie zaniepokoił. Cała paczkę przepłukałam wodą i zalałam świeżą solanką.

Planuję wymianę tej solanki aż do czasu zniknięcia tego różowego koloru.

Następnie osuszanie jelit w coraz mocniejszej solance.

Miro, co Ty na to ???????

Standard spotykany w beczkach do ich transportu.

Jak pisze Arek, to bakterie beztlenowe.

Znikają w kontakcie z tlenem.

 

Gorzej kiedy jelito jest mocno czarne i śmierdzi okrutnie, wtedy po prostu zgniły.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.

Ponieważ bakterie są bakteriami i to takimi, że sól im nie straszna, wymoczę je w roztworze kwasu mlekowego i ponownie zasolę.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.

Ponieważ bakterie są bakteriami i to takimi, że sól im nie straszna, wymoczę je w roztworze kwasu mlekowego i ponownie zasolę.

Czy nie uszkodzisz, osłabisz tym jelit?

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy nie uszkodzisz, osłabisz tym jelit?

Kieruję się wskazówkami z materiału podanego przez Maxell'a.

Otwarłam zupełnie nowa paczkę tych jelit i zapewne szybko ich nie zużyję.

Kwas mlekowy jest kwasem organicznym z grupa tlenową, więc w dużym rozcieńczeniu jest kwasem słabym.

Po dwóch godzinach dobrze jelita wypłuczę i zasolę tak, aby nie były posklejane.

W 1l roztworu jest 2,5ml kwasu 80%.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

 

jaki był efekt użycia kwasu mlekowego?

Wg mnie pozytywny.

Nie ma już śladu zaróżowienia, jelita są dobre i wytrzymałe. Były jednak bardzo starannie, wielokrotnie płukane.

Wczoraj nadziewałam 5kg grillowej @redzeda ze szpinakiem i nie było ani jednego pęknięcia.

Uważam, że lepiej dmuchać na zimne, bo te posklejane, różowe jelita nie wyglądały dobrze.

Nadaj je osuszam odlewając gromadzącą się solankę i dosypując soli. 

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.