Skocz do zawartości

Pierwsza kiełbaska - problem z wydajnością


Staszek.S

Rekomendowane odpowiedzi

 ważyłem na samej wadze po 2-3 kiełbaski i dodawałem wyniki...

....a może tak matematycznie - może słupki słupki Ci nie wyszły....? :angel:

jumbo
--------------
"Ludzie są głupi, nie źli.
Zło zakłada jakąś moralną determinację, jakiś zamiar i pewną myśl.
Głupiec nie pomyśli.
Działa jak zwierzę przekonany, że zawsze ma rację,
dumny, że przypierd..la. każdemu, kto jest inny od niego samego."

 

 

"- Ludzie lubią wymyślać potwory i potworności. Sami sobie wydają się wtedy mniej potworni. Gdy piją na umór, oszukują, kradną, leją żonę lejcami, morzą głodem babkę staruszkę, tłuką siekierą schwytanego w paści lisa lub szpikują strzałami ostatniego pozostałego na świecie jednorożca, lubią myśleć, że jednak potworniejsza od nich jest Mora wchodząca do chaty o brzasku. Wtedy jakoś lżej im się robi na sercu. I łatwiej im żyć."
"Ostatnie życzenie"
Sapkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię swojską podpiekaną w wędzarni gdzie temperatura podpiekania oscyluje w granicach 90 stopni czasem nawet do dwóch godzin plus wędzenie następne dwie i ubytek masy maks 25 procent. To jedno,druga sprawa ubytek masy to też ubytek objętości,cudów niema przy takim ubytku jelita winny być pomarszczone.U Ciebie są jak po nabiciu czyli gdzieś błąd albo celowa bujda.Poniżej wyrób który utracił 23 procent masy.https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161231/99d3f4aa1f088b4c1578fd939c050adb.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20161231/bde9182430f85c78e937380656b74800.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim naczyniu, pojemniku zanosiłeś kiełbasy do wędzarni?

Czy w tym samym przynosiłeś do domu?

Wizualnie było tyle samo, czy była widoczna różnica?

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wizualnie było tyle samo, czy była widoczna różnica?
Myślę że już wszystkie próby dedukcji,opini,przemyśleń i pomówień zostały już wyczerpane,zostało tylko zgłoszenie sprawy na policję albo udanie się do jasnowidza :D:facepalm:

Nie róbcie więcej dymu niż potrzeba

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=8729&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh - policja nie pomoże - mała szkodliwość i td...:)

Wędzarnie mam jako element tarasu więc raczej nikt mi sie nie zakradł i nie podprowadził...

W kwestii insynuacji że bujda itp.. pozostawie bez komentarza - nie pytałbym bez powodu...

Pozostaje mi jeszcze jedna możliwość choć dość mało prawdopodobna... Poniewaz ważyłem mięso przed przerobieniem, a później dopiero gotowe kiełbaski... Mogło byc tak że kawałek mięsa został podprowadzony przez któregos z kudłatych ze stołu jak sie odwróciłem, bo one oczywiście asystowały, a ja nie zauważyłem... choć wydaje mi się to mało prawdopodobne... Wiem że kradną, więc raczej staram się pilnować... 

To jeszcze spytam ... Biorąc pod uwage skład i końcowy wygląd (który jak widzę wyszedł w miarę prawidłowy z czego bardzo sie cieszę), jaka to teoretycznie powinno mieć wydajność ? W sensie.. ile mi brakuje ?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie bez ubytków.

 

Piszesz że ważyłeś klasy mięsa osobno, to chyba już po rozdrobnieniu.

Jak mogły więc pieski zajumać kawał mięsa, jak już ich nie było.

 

Skup się, bo jak wszyscy tu zgodnie piszemy, nie ma takiej możliwości, żeby tyle mięsa znikło.

Jakiej by wady nie miało, to mięso nie znika w takich ilościach.

Do tego jeszcze dodałeś 0,5 litra wody, waga peklosoli, waga przypraw....?

 

Kiełbasa jest nie pomarszczona, wręcz chuda, to gdzie chociażby to tłuste podgardle znikło? 

 

 

 

Edytowane przez miro

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie bez ubytków.

A nawet 107%... :D

jumbo
--------------
"Ludzie są głupi, nie źli.
Zło zakłada jakąś moralną determinację, jakiś zamiar i pewną myśl.
Głupiec nie pomyśli.
Działa jak zwierzę przekonany, że zawsze ma rację,
dumny, że przypierd..la. każdemu, kto jest inny od niego samego."

 

 

"- Ludzie lubią wymyślać potwory i potworności. Sami sobie wydają się wtedy mniej potworni. Gdy piją na umór, oszukują, kradną, leją żonę lejcami, morzą głodem babkę staruszkę, tłuką siekierą schwytanego w paści lisa lub szpikują strzałami ostatniego pozostałego na świecie jednorożca, lubią myśleć, że jednak potworniejsza od nich jest Mora wchodząca do chaty o brzasku. Wtedy jakoś lżej im się robi na sercu. I łatwiej im żyć."
"Ostatnie życzenie"
Sapkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mogło byc tak że kawałek mięsa został podprowadzony przez któregos z kudłatych ze stołu jak sie odwróciłem, bo one oczywiście asystowały, a ja nie zauważyłem... choć wydaje mi się to mało prawdopodobne... Wiem że kradną, więc raczej staram się pilnować...
 

 

 JA tez pilnowalam wedzarni i co, krakowska poszla do psiej budy. Kiedys powiedziano mi ,ze zlodzieja sie nie upilnuje bo to zlodziej pilnuje. I to prawda. 

Od tamtej pory jak moje wedzonki gonia do wedzarni to pies jest obok mnie non stop albo zamykam ja na drugim poworku. I mam swiety spokoj :D

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rhhh... taki człowiek stary a taki głupi czasami...

 

Psy dzis dostały po wielkiej kości z przeprosinami za posądzenie o kradzież...

 

A ja sobie przypomniałem, że przed sparzeniem, odłożyłem do zamrażarki 6 lasek 'na później'... w sumie 1450g...

 

Co razem z tym co wcześniej zwazyłem daje... tadam... ponad 3800....  Co juz jest bliższe prawdy :):)

 

Teraz pytanie na koniec.. czy wydajność liczymy względem masy użytego mięsa, czy względem masy przygotowaanego farszu ?

 

Na koniec dziękuje wszystkim za odpowiedzi i... przepraszam za zamieszanie....:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A ja sobie przypomniałem, że przed sparzeniem, odłożyłem do zamrażarki 6 lasek 'na później'... w sumie 1450g...

Wygrałeś Bracie. :D Przynajmniej Nowy Rok przywrócił Ci pamięć. :D :D :D

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A ja sobie przypomniałem, że przed sparzeniem, odłożyłem do zamrażarki 6 lasek 'na później'..

 

 

:frantics: :frantics: :)    Dobrze że braki  się  odnalazły .:D  i do rękoczynów nie doszło :D

 

 

 Pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztab ludzi siedzi i główkuje nad możliwymi wadami mięsa, drugi sztab szuka złodzieja.

Jeszcze trochę a psy przemówiłyby ludzkim głosem.

Tymczasem kiełbaski spokojnie w lodówce czekają na konsumpcję........ numer roku  :thumbsup:  :D

 

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz psy czekaja na jakis smakolyk ,za posadzenie o kradziez :D  niekoniecznie kielbasiany ..bo to dla psa raczej nie jest zdrowe 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.