Skocz do zawartości

Wędliny domowe - forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie: Polityka prywatności. W celu usunięcia tej wiadomości kliknij:    Akceptuję użycie plików cookies

Witaj na forum Wędzarniczej Braci

Logowanie » 

Na naszym forum, tak jak na większości innych, musisz się zarejestrować by móc korzystać z wszystkich funkcji dostępnych dla użytkowników.

To bardzo prosta procedura, która zajmie Ci tylko chwilę, a dzięki temu będziesz mógł korzystać z dodatkowych funkcji niedostępnych dla użytkowników niezalogowanych.

Zakładając swoje konto będziesz mógł między innymi:
- rozpoczynać nowe tematy na forum,
- odpowiadać na posty innych,
- przeglądać załączone do postów zdjęcia,
- wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników,
- dostawać powiadomienia o nowych postach.

Zachęcamy do rejestracji!!!

Zdjęcie

[Porady dla poczatkujących] Dyskusja

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
75 odpowiedzi w tym temacie

#61 Muski

Muski

Uzależniony od forum

• **VIP**
  • 6515 postów

Napisano 23 lut 2017 - 10:13

Nie poda zamienników, gdyż na wątrobiankę z mięsa wieprzowego będzie następny przepis.
  A to jeszcze lepiej :thumbsup: 

#62 Maxell

Maxell

Uzależniony od forum

• Moderatorzy
  • 26428 postów
  • MiejscowośćBełchatów

Napisano 23 lut 2017 - 10:16

Podbijam temat nadsyłania na moja pocztę dokładnych fotorelacji (najlepiej krok po kroku) z odpowiednim opisem, na wymienione wyżej przetwory. Macie tego sporo, ale jak pisałem, nie mogę pobierać z forum. Poza tym, jest okazja by je uzupełnić zgodnie z obecną wiedzą.

#63 wojs40

wojs40

Pasjonat

• Użytkownicy
  • 549 postów
  • MiejscowośćOpolskie

Napisano 23 lut 2017 - 11:02

Nie poda zamienników, gdyż na wątrobiankę z mięsa wieprzowego będzie następny przepis.

:thumbsup:

Ciekawe czy wątrobianka z dziczyzny ma zdecydowanie inny smak niż z mięsa zwierząt hodowlanych. Wniosków z wędlin kupowanych w sklepie nie można wyciągać, szczególnie po artykule który umieścił Maxel gdzie w wędlinie z nazwy która by sugerowała że powinna być dziczyzna nie było jej w ogóle.  Oto fragment "  Z kolei w kiełbasie łowieckiej nie znaleziono żądnego mięsa pochodzącego od zwierzyny łownej. Tymczasem klient kupował kiełbasę o nazwie "łowiecka z dziczyzną".

p.s. Wiem, chyba producent miał na myśli takiego dzika:

Użytkownik wojs40 edytował ten post 23 lut 2017 - 11:08

#64 Muski

Muski

Uzależniony od forum

• **VIP**
  • 6515 postów

Napisano 23 lut 2017 - 11:27

czy wątrobianka z dziczyzny ma zdecydowanie inny smak
80 % moich kiełbasek jest z dziczyzną :facepalm: - inny smak :thumbsup: 

#65 cahir

cahir

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 2 postów
  • MiejscowośćKonin

Napisano 28 lut 2017 - 19:14

Albo ja nie widzę albo brak informacji w przepisie na kaszanke ile z podanego surowca wyjdzie gotowego produktu?

#66 Maxell

Maxell

Uzależniony od forum

• Moderatorzy
  • 26428 postów
  • MiejscowośćBełchatów

Napisano 28 lut 2017 - 20:50

Powinno wyjść co najmniej 120%.

#67 arkadiusz

arkadiusz

Uzależniony od forum

• **VIP**
  • 10675 postów

Napisano 01 mar 2017 - 15:33

Wydajność zależy od użytej kaszy .Z jęczmienną od 125- 135 % , a z gryczana od 120 - 130 %.Może jeszcze dodam, że parzymy w wywarze po gotowaniu mięsa.Jak za mało wywaru to uzupełniamy go wodą.Nie solimy wywaru do parzenia kaszanki.

#68 wojs40

wojs40

Pasjonat

• Użytkownicy
  • 549 postów
  • MiejscowośćOpolskie

Napisano 15 mar 2017 - 17:04

Cieszę się bo pojawiła się szynkowa, wszystko fajnie opisane, "Wieprzowina kl. III rozdrobniona 2-3 razy na siatce o średnicy oczek 2-3 mm" i tu jasne, ale dalej mamy że "Wieprzowina kl. I krojona ręcznie na kawałki wielkości 4-5 cm" i wyrabiamy ręcznie do uzyskania kleistości oczywiście po peklowaniu i tu jeszcze wszystko jest zrozumiałe, jednak dalej mamy "Przepuszczamy wieprzowinę I klasy przez maszynkę i sprawdzamy kleistość" i z maszynki bez noży wychodzi /przynajmniej na zdjęciu/ mięso zmielone. Czy jeżeli przepuścimy wyrobione kawałki mięsa przez maszynkę /bez sitka i noży/ z lejkiem mięso będzie miało taką postać jak na foto?

#69 roger

roger

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 7204 postów
  • MiejscowośćW-wa & Lubuskie

Napisano 15 mar 2017 - 19:29

Dobre mięso kilka razy przepuszczone tak będzie wyglądało ... ten patent kiepsko się sprawdza przy małych maszynkach działa od 10-i w górę ;)

Tapniete z Tapatalk

#70 paweljack

paweljack

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 6062 postów

Napisano 15 mar 2017 - 19:44

i z maszynki bez noży wychodzi /przynajmniej na zdjęciu/ mięso zmielone

Ja widzę sklejoną masę, czyli to o co nam chodzi robiąc ten zabieg. Poza tym widać na kolejnych zdjęciach, że kawałki nadal są.  :)

#71 natash

natash

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 1 postów
  • MiejscowośćBydgoszcz

Napisano 11 gru 2018 - 16:28

Cześć,

Nie wiem gdzie zadać to pytanie, ten dział wydaje mi się najodpowiedniejszy. Jakiej wielkośći jest potrzebna zamrażarka w celu zamrożenia całej świni po świniobiciu?

Ps. Czy znalazłaby się tutaj duszyczka z Wielkopolski lub Kujawsko-Pomorskiego, która chciałaby się podzielić swoimi wyrobami (forma gratyfikacji do ustalenia pomiędzy zainteresowanymi).

#72 munio

munio

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 1 postów
  • MiejscowośćBiałystok

Napisano 20 kwi 2019 - 12:31

Witam

Jestem amatorem któremu posmakowało mięso dojrzewające. Dwa razy zrobiłem najprościej jak można czyli po dwóch dniach w soli przez tydzień wisiało w kuchni, wyszło zjadalnie. Do sedna, na pewnej stronie przeczytałem, że zamiast temperatury bliższej pokojowej mięso można trzymać 2 tygodnie w lodówce, tak też zrobiłem. Dziś jest 6 dzień w lodowce, odkroiłem centymetr żeby zobaczyć jak to wygląda. Mięso jest bardzo ciemne i dość wilgotne wewnątrz jak i na zewnątrz. Pachnie bez zarzutu, w smaku nie czuje zepsucia. Czy mam dalej trzymać w lodowce czy wyjąc żeby trochę przeschło z zewnątrz? Martwię się żeby nie zmarnować mięsa, doradźcie proszę.

#73 Maciekzbrzegu

Maciekzbrzegu

Weteran

• Użytkownicy
  • 2620 postów
  • MiejscowośćBrzeg

Napisano 20 kwi 2019 - 18:19

Masz cały dzial dedykowany temu. Szukaj polendwica a la parmenska.
Zasada 2 tygodnie peklowanie 2 suszenie/ dojrzewanie 2 jeszcze w lodowce. To takie minima za wyjatkiem peklowanie. Tak że ten tydzien to jeszcze w lodowce.

Z telefonu Ci nie wkleje linku. Zwlaszcza że zmienilem I nie wiem kto teraz rzadzi on cozy ja.

Użytkownik Maciekzbrzegu edytował ten post 20 kwi 2019 - 18:47

#74 EAnna

EAnna

Uzależniony od forum

• Moderatorzy
  • 8714 postów
  • MiejscowośćTychy

Napisano 20 kwi 2019 - 20:08

Przepis ze Strony Głównej

Polędwica_suszona

Użytkownik EAnna edytował ten post 20 kwi 2019 - 20:08

#75 Twonk

Twonk

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 178 postów
  • MiejscowośćPolska Południowa

Napisano 20 kwi 2019 - 20:49

Przepis ze Strony Głównej

Rozumiem, że to przepis ze strony głównej ale w Polskich warunkach dojrzewanie na samej soli w lodówce a później w kuchni (czyli dojrzewanie karniszowe) - raz się uda a raz nie. Nie wiem czy to przepis do naśladowania - nie da się kontrolować procesu.

Sponsor

Sponsor
  • Reklama

#76 arkadiusz

arkadiusz

Uzależniony od forum

• **VIP**
  • 10675 postów

Napisano 21 kwi 2019 - 07:01

Nie wiem czy to przepis do naśladowania - nie da się kontrolować procesu.

:thumbsup: :thumbsup: :clap:

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych