Skocz do zawartości

Napęd do maszynki 32


Rekomendowane odpowiedzi

  • 6 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A ja skonstruowałem taki napęd do maszynki i dzisiaj wieczorem bedzie testowany. Poprzedni prototyp nie zdał egzaminu. Za mała przekładnia silnik za słaby. W tej chwili obroty niestety są takie jak przy kręceniu ręcznym. No ale za rękę robi silnik.

"Pan Bóg stworzył jedzenie, a diabeł kucharzy". James Joyce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiąc napęd do maszynki uważam ze powinniśmy tak kombinować by to był osobny element łączony łącznikami z przystawkami . U mnie to się rozbudowuje i ma zastosowanie do maszynki 22, do maszynki od jagi nr 5 po dorobieniu specjalnego mocowania ,do małych ilości (a jak cicho w domu) i do kamienia do ostrzenia .Te koło nie musi być osadzone na ślimaku może być osadzone na specjalnej podstawie a maszynka tylko dostawiana i łączona poprzez łącznik o wiele wygodniej będzie wkładać mieso Pozdrawiam
Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba zdecyduje sie na przerobienie tego na naped.

Ktos juz taki naped robil, mam tylko pytanie, czy silnik okolo 1000 Watt czy moze mniejszy?

 

http://bilder.afterbuy.de/images/26751/POW901tnt.jpg

"W życiu piękne są tylko chwile"

Pozdrawiam

Siara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj Siara

ja do swojej 32 bede dawal silnik 550 watt,a to dlatego ze do

100 kg pojdzie jak nic .ten 1KW jest wiekszy i ciezszy a miejsca

wiecej na stole zajmie.

mam juz upatrzony na gieldzie 550watt piekny silniczek z

fajnista przekladnia za niecale 200 zl,reszte zrobi tokarz

za 150zl i stolarz grzybek-popychacz zeby kogo nie porwalo.

no i reka odpocznie do mieszania farszu:-)

 

tęgo pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siara ja mam taka wlasnie przekladnie do maszynki 32 wyciagarka 450watt tylko trzeba przerobic ten wlacznik na nozny typu dzwonkowy by miec wolne rece

spokojnie swinke przerabia choc jest b. goraca

Pozdrawiam serdecznie Jasiu

wedzarnia z lodowki ,,dymogenerator MIra

troche checi i jesz co lubisz ,

a nie lubisz co jesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maszynka 10 bo mam do niej cała gamę sit. Jak zdobędę 22 albo 32 to też zrobię podobny napęd. A tą machinę zabuduję jak tylko się sprawdzi w mieleniu. Podoba mi się rozwiązanie DZIADKA i nawet miałem podobne. Wałek z dwoma przegubami kardana od kolumny kierowniczej VOLVO i przekładnia ale przełożenie za słabe i maszynka się zatrzymywała. Teraz zrobiłem prościej. W związku z tym, że jest to 10 demontaż do mycia jest prościutki. Ciężko jest zdobyć taką małą przekłądnię. U mnie na złomach są tylko wielkie.

"Pan Bóg stworzył jedzenie, a diabeł kucharzy". James Joyce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do osi silnika przyspawalem klucz nasadowy bodajze od swiec a na slimaku zeszlifowalem os tak by sie ladnie polaczylo nastepnie ustawic osiowo i wszystko

roboty moze z godzinke

wedzarnia z lodowki ,,dymogenerator MIra

troche checi i jesz co lubisz ,

a nie lubisz co jesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ja mam tak rozwiązaną sprawę napędu do maszynki 32.Silnik od pompy wodnej 550kw a obroty ustalone są przez ślimacznicę olejową.

Jest szybka ale nie bardzo cicha choć mnie to nie przeszkadza.

Pzdr Wosiu

Przyjacielem trzeba być,a nie bywać....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak rozwiązaną sprawę napędu do maszynki 32.Silnik od pompy wodnej...

Wosiu - zaiste dziwne to strasznie... :shock: - mam w dyspozycji dokładnie taką samą maszynkę (zespół) i jest to przecież seryjna produkcja (na zaprezentowanej przez Ciebie fotce brak obudowy silnika)
Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abratku coś nie tak ja tą maszynkę kupiłe wiosną tego roku i facet w opisie napisał że jest to silnik od pompy.Obutowa silnika wydaje mi się że jest na zdjęciu widać tylko przekładnię ślimakową a silnik jest z drugiej strony i jest obudowany całość jest połączona z maszynką tuleją mosiężną .Czy jest to produkt seryjny nie mogę się wypowiedzieć.
Przyjacielem trzeba być,a nie bywać....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to moje fotki :cool:

może Twój sprzedawca wymieniał silnik - nie wiem

obudowa to to czerwone :lol:

produkcja seryjna - kiedyś była tabliczka którą to osobiście unicestwiłem :lol:

 

Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taka sama jak moja ja niestety nie mam tej obudowy,ale pewnie i tak bym ją wyrzucił bo przekładnia podczas pracy się nagrzewa i to dość mocno.Ja za swoją dałem 600zł nie wiem czy to dużo ale jestem z niej bardzo zadowolony.Być może silnik był wymieniany choć nie wydaje mi się ponieważ mają ten sam kolor.Może facet był bardziej kumaty niż ja w tych sprawach i chodziło mu o to że jest to taki sam silnik jak do pompy a ja źle zrozumiałem.Do tej pory byłem przekonany że jest to samoróbka.

A tak wogóle to czy jesteś zadowolony z tego sprzętu?

Przyjacielem trzeba być,a nie bywać....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie tak :lol: - jest ona wykorzystywana w zakładzie, głównie do maku, sera itp - czasem do mięska :wink:

pracuje duuuużo lat - na pewno więcej niż 18 :cool: :wink:

Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trójeczka Jasiu, trójeczka... :lol: :grin:

 

ale tak już na poważnie to do tego celu byłyby lepsze tzw. "walce" - jednak nasz zakład pozostał przy zwykłej maszynce :???:

Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak normalnie na sucho nie przesypuje sie przez sitko??

zaraz lece do sklepu musze wyprobowac :grin:

bo my zawsze uzywalismy takiego mlynka zarnowego jaki mial Bagno do przypraw na zlocie

wedzarnia z lodowki ,,dymogenerator MIra

troche checi i jesz co lubisz ,

a nie lubisz co jesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.