Skocz do zawartości

Napęd do maszynki 32


Rekomendowane odpowiedzi

 

Viszna a porównywałeś strukturę mięsa mieloną alfą 32 i zelmerkiem
tak, raz jak zrobiłem białą to miała konsystencję coś a'la "metka",, ale innym razem wyszła b. dobra -sądzę, że chyba było sitko za słabo dokręcone.

Ale zastanawiam się czy np. zmniejszenie obrotów w Zelmerku by polepszyło efekt mielenia? Będę musiał przetestować Zelmerka z regulatorem obrotów. 

 

Też nad tym myślałem.Ale na razie nie mam regulatora.Daj znać jak zrobisz próbę regulatorem.Najlepiej TU napisz bo obserwuję temat :tongue:

Edytowane przez paszeko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 tygodnie później...

uruchomiłem wczoraj moja machine wojenną. alfa 32, silnik 0,75 kW, falownik.

Oswiadczam że wszelkie historie o niewygodnym nadziewaniu flakow taka maszyną są bajką. Robiłem sam i wiecej czasu zajęło mi nadziewanie flaka na lejek niż samo nadziewanie. Idzie po prostu błyskawicznie. JEsli bedzie druga osoba to bedzie podawać na dwie rece bo na jedna nie zdązy wrzucac.

Plusy - myjemy 1 urządzenie, wszystko zapierdziela - zmielenie 10 kg klasy I na oczku 12 zajmuje 1,5 minuty.

minusy - koszt falownika - choc taniej niż nadziewarka.

 

Przy okazji - macie jakis patent do nakladania flaków od kabanosów na ten lejek cienki - prawie z nerwów się zagotowałem. Palce człowiek ma może zbyt sztywne - włosków nie ma trudno w dziurke trafic :-)

Daj wędzarni serce a ona odda ci dusze :-) zasłyszane ale ładne....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

flaka na lejek

 

 

nakladania flaków od kabanosów
 

 

 Electra Tobie podala link . A ja tylko taka mala uwaga, bo mi sie kiedys dostalo za " FLAKA". To sa oslonki, jelita , a nie flak.  Powoli  bedziesz znal nazewnictwo. 

 Pozdrawiam serdecznie :D

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam. Ja mam pytanie o napęd dość nietypowy. Posiadam nowe nieużywane mieszadło do zapraw o mocy 1,4kw z płynną regulacją obrotów (od kilku do kilkuset na minute). Czy takie coś po 'sensownym' mocowaniu sprawdzi się jako napęd do alfy rozmiar 10 ? Bo mam obawy czy z silnikiem takiego urządzenia nie będzie przypadkiem jak silnikiem od wciągarki że nie nadaje się do pracy długotrwałej? Niestety nie mam wśród znajomych żadnego elektromechanika więc pytanie kieruję tutaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam wszystkich.

 

Gdzie można się zaopatrzyć w części i silnik do takiego napedu. I jak się te części nazywają.

http://www.wedlinydomowe.pl/articles.php?id=663

Wciagarka toledo moc1850w kupiona na alegro ,klucz nasadowy chyba 17 ikawalek rurki

post-47862-0-07175700-1510398730_thumb.jpg

post-47862-0-31318300-1510398752_thumb.jpg

post-47862-0-16511900-1510398777_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ten lej zasypowy bardzo mi się podoba :D

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam koledzy mam na imie Mirek i zaczynam przygode z wedzarnia i wedzeniem ,i powiem ze im wiecej czytam tym mniej wiem....mam maszynke  alfa 32 i chce zrobic do niej naped ,znajomy kolegi robi takie cos z silnika 1,7KW 2880 obr/min i przelozenie 1:30 czyli jakies 96 obr/min czyli ok, dorobienie takiego zestawu za jakies 500zl czyli moze byc..Mam tylko obawy bo czytalem wyzej ze wysokoobrotowy silnik szybko wykonczy przekladnie.Maszynka bedzie uzywana do celow prywatnych a nie na masowke, wiec mam dylemat,czy moze lepiej zrobic przelozenie na kolo pasowe z silnikiem 1,1 KW 1400obr/min tylko znow wielkosc kola pasowego na maszynce bedzie chyba zbyt duza.prosze o pomoc i doradztwo...yhhh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy mam na imie Mirek i zaczynam przygode z wedzarnia i wedzeniem ,i powiem ze im wiecej czytam tym mniej wiem....mam maszynke  alfa 32 i chce zrobic do niej naped ,znajomy kolegi robi takie cos z silnika 1,7KW 2880 obr/min i przelozenie 1:30 czyli jakies 96 obr/min czyli ok, dorobienie takiego zestawu za jakies 500zl czyli moze byc..Mam tylko obawy bo czytalem wyzej ze wysokoobrotowy silnik szybko wykonczy przekladnie.Maszynka bedzie uzywana do celow prywatnych a nie na masowke, wiec mam dylemat,czy moze lepiej zrobic przelozenie na kolo pasowe z silnikiem 1,1 KW 1400obr/min tylko znow wielkosc kola pasowego na maszynce bedzie chyba zbyt duza.prosze o pomoc i doradztwo...yhhh

Koło pasowe to nie najlepszy pomysł, było o tym na forum nie raz - naprężenia, BHP (łatwo palce wsadzić) itd.

Lepiej przekładnia + sprzęgło (np. kłowe) - na forum jest dużo zdjęć i opisów.

Co do mocy, na domowy użytek 1,1kW to spory zapas. Ja mam 550W i nieraz było mielone 50kg, silnik daje radę - obecnie może zdecydowałbym się na większy silnik (ale nie więcej niż 750W).

Pozdrawiam

waldero

 

"Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk, a rośnie popyt na święty spokój."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam koledzy mam na imie Mirek i zaczynam przygode z wedzarnia i wedzeniem ,i powiem ze im wiecej czytam tym mniej wiem....mam maszynke  alfa 32 i chce zrobic do niej naped ,znajomy kolegi robi takie cos z silnika 1,7KW 2880 obr/min i przelozenie 1:30 czyli jakies 96 obr/min czyli ok, dorobienie takiego zestawu za jakies 500zl czyli moze byc..Mam tylko obawy bo czytalem wyzej ze wysokoobrotowy silnik szybko wykonczy przekladnie.Maszynka bedzie uzywana do celow prywatnych a nie na masowke, wiec mam dylemat,czy moze lepiej zrobic przelozenie na kolo pasowe z silnikiem 1,1 KW 1400obr/min tylko znow wielkosc kola pasowego na maszynce bedzie chyba zbyt duza.prosze o pomoc i doradztwo...yhhh

Koło pasowe to nie najlepszy pomysł, było o tym na forum nie raz - naprężenia, BHP (łatwo palce wsadzić) itd.

Lepiej przekładnia + sprzęgło (np. kłowe) - na forum jest dużo zdjęć i opisów.

Co do mocy, na domowy użytek 1,1kW to spory zapas. Ja mam 550W i nieraz było mielone 50kg, silnik daje radę - obecnie może zdecydowałbym się na większy silnik (ale nie więcej niż 750W).

 

dzieki kolego waldero za szybka odpowiedz wiec przwie wszystko jasne zrezygnuje z tego silnika 1,7Kw tez myslalem ze za duzy, a powiedz mi moze wiesz cos o przerobkach silnikow z wciagarek jak kolega z postu wyzej,czy taki silnik 1600 czy 2000wat daje rade i czy trzeba duzo przerobki przy tym..i jak jest z obrotami czy beda wystarczajace...

Edytowane przez miras 70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam żadnych doświadczeń z napędami z wyciągarek.... może posiadacze takich rozwiązań się wypowiedzą....

Ja mam przekładnie mająca na wyjściu 70 obrotów i jest OK.

Kupowałem od http://promotorpolska.com, co prawda że zmontowaniem miałem trochę przygód... nie można było skręcić przekładni z silnikiem pod pasującym mi kontem, otwory które pasowały do przekładni były zajęte przez wyłącznik uzwojenia rozruchowego. Po wymianie mailowej, która niewiele wniosła, "wziąłem sprawę w swoje ręce", obróciłem wyłącznik o 45 stopni (małe rozwiercenie pod łby śrub było potrzebne) problem zniknął  :). Tutaj rada, zamawiać najlepiej zmontowane  :) .

Sprzęgło kupowałem na portalu aukcyjnym, było swojego czasu takie rozwiercone na średnicę pasująca do ślimaka.

Pozdrawiam

waldero

 

"Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk, a rośnie popyt na święty spokój."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam żadnych doświadczeń z napędami z wyciągarek.... może posiadacze takich rozwiązań się wypowiedzą....

Ja mam przekładnie mająca na wyjściu 70 obrotów i jest OK.

Kupowałem od http://promotorpolska.com, co prawda że zmontowaniem miałem trochę przygód... nie można było skręcić przekładni z silnikiem pod pasującym mi kontem, otwory które pasowały do przekładni były zajęte przez wyłącznik uzwojenia rozruchowego. Po wymianie mailowej, która niewiele wniosła, "wziąłem sprawę w swoje ręce", obróciłem wyłącznik o 45 stopni (małe rozwiercenie pod łby śrub było potrzebne) problem zniknął  :). Tutaj rada, zamawiać najlepiej zmontowane  :) .

Sprzęgło kupowałem na portalu aukcyjnym, było swojego czasu takie rozwiercone na średnicę pasująca do ślimaka.

dzieki kolego waldero za info no maja tam i silniki i przekladnie i okalblowanie  na miejscu , i tu masz racje 0,75KW jest wystarczajacy tylko dobrac przekladnie i sprzegielko i montowac i łapki odpoczna troszke.Musze podzwonic i popytac sie jak z wysylka i pewnie jak nie znajde nic ninnego to bede to atakowal....Waldero jeszcze raz dzieki za pomoc...pozdrawiam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam coś takiego lecz  używam  rzadko gdyż na swoje potrzeby używam zelmera i to wystarczy.

 

attachicon.gifS8006181.JPG

kolego jac007 moglbys napisac cos wiecej ,jaki to silnik czy sie grzeje i termik zatrzymuje go jak jest z obrotami i czy bardzo trzeba sie nakombinowac przy zamocowaniu i podlaczeniu z maszynka...pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego jac007 moglbys napisac cos wiecej ,jaki to silnik czy sie grzeje i termik zatrzymuje go jak jest z obrotami i czy bardzo trzeba sie nakombinowac przy zamocowaniu i podlaczeniu z maszynka...pozdrawiam

 

 

Jest to silnik z wyciągarki Toledo 750W , 60 obrotów na min lekko się grzeje w ciągu 15 lat nie wybiło termika łatwe połączenie . Używam go też do mieszarki. 

 

post-75722-0-97590600-1512200460_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

kolego jac007 moglbys napisac cos wiecej ,jaki to silnik czy sie grzeje i termik zatrzymuje go jak jest z obrotami i czy bardzo trzeba sie nakombinowac przy zamocowaniu i podlaczeniu z maszynka...pozdrawiam

 

 

Jest to silnik z wyciągarki Toledo 750W , 60 obrotów na min lekko się grzeje w ciągu 15 lat nie wybiło termika łatwe połączenie . Używam go też do mieszarki. 

 

attachicon.gifWP_20160321_10_43_02_Pro — kopia — kopia (2).jpg

 

znalazlem cos takiego na aukcji      http://allegro.pl/wciagarka-wyciagarka-elektryczna-800kg-2000w-mocna-i6783852002.html    jak myslisz zda to egzamin czy lepiej szukac motoreduktora ,maszynka bedzie uzywana tylko do mielenia okolo 50 kg jednorazowo i nabbijania farszu, kolego jac007 zobacz na prw......czy obroty beda dobre z takiej wciagarki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.