Skocz do zawartości

Sposób wędzenia mojego dziadka. Czy dobry?


karuzo

Rekomendowane odpowiedzi

Bo nie wiem jak dotrzeć do Waszej świadomości, że ujmowanie peklosoli na rzecz soli to strzał w kolano.

 

Technolodzy, ludzie biegli w temacie obróbki i bezpieczeństwa mięsa obliczyli ile i jak peklować, żeby było bezpiecznie.

I nagle nie wiadomo skąd, ktoś sobie ubzdurał, że można to olać i dawać mniej peklosili, bo azotyn to samo zło.

Błąd jest powielany, a ludzie nie mający zielonego pojęcia co to mięso, co to peklowanie, robią to samo.

 

Zobacz co napisał Roger....teoretycznie.....nie napisał, bredzisz Mirek.

Nie napisał, bo zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele punktów krytycznych mamy przy produkcji wędlin i nie tylko.

Jedno potknięcie, czy to w czystości, czy choćby w temperaturze i powstaje produkt który może nam zaszkodzić.

Nie poczujesz tego od razu, ponieważ nasz organizm potrafi sobie poradzić z toksynami, ale jeśli będziemy mu je ciągle dozować, to w końcu nie wyrobi i wylądujesz w szpitalu.

 

Dlaczego napisałem o dzieciach?

Dlatego, ze ich system obronny jest nierozwinięty tak jak osoby dorosłej i szybciej organizm ulegnie zatruciu.

 

Wiem kto i w jakiej książce to napisał i za to powinno si ę mu ...skopać dupę.

Jest uważany za autorytet, ludzie mu wierzą więc jego książka powinna być wzorcem.

Tymczasem autor bez żadnych podstaw naukowych, bez badań mięsa i produktu finalnego, głosi wszem i wobec że można ujmować peklosól i będzie dobrze.

 

To ja mu mówię, że jest nieodpowiedzialną osobą i świadomie naraża ludzi na chorobę.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 90
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 

Bo nie wiem jak dotrzeć do Waszej świadomości,

 

 

Miro , jeżeli piszesz zdecydowanie , to ja Tobie odpiszę delikatnie . Dla mnie nie jesteś autorytetem i docierać do mojej świadomości nie musisz . :D  Masz jednego gostka w Swoim zadaniu mniej . :D

 

 

 Pozdrowionka ślę :D

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....tak se luźno czytam....i uśmiałem się jak pszczoła.... :frantics:

jumbo
--------------
"Ludzie są głupi, nie źli.
Zło zakłada jakąś moralną determinację, jakiś zamiar i pewną myśl.
Głupiec nie pomyśli.
Działa jak zwierzę przekonany, że zawsze ma rację,
dumny, że przypierd..la. każdemu, kto jest inny od niego samego."

 

 

"- Ludzie lubią wymyślać potwory i potworności. Sami sobie wydają się wtedy mniej potworni. Gdy piją na umór, oszukują, kradną, leją żonę lejcami, morzą głodem babkę staruszkę, tłuką siekierą schwytanego w paści lisa lub szpikują strzałami ostatniego pozostałego na świecie jednorożca, lubią myśleć, że jednak potworniejsza od nich jest Mora wchodząca do chaty o brzasku. Wtedy jakoś lżej im się robi na sercu. I łatwiej im żyć."
"Ostatnie życzenie"
Sapkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja robię tak jak moja matula robi od kad pamiętam w samej soli i przyprawy czosnek gorczyca ziele itd. pekluje to przez tydzien potem wedzara i poszło- czy jest konieczność używania peklosoli ? kiedyś stosowali samą saletre niby tam dla koloru nie znam sie jestem poczatkujący, jak myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie samą saletrę a mieszankę soli warzonki z salerą ...jest rożnica azotan a azotyn ...efekt końcowy podobny ale w przypadku saletry dochodzi parę reakcji i zależnosci że błedzie ludzkim nie wspomnę gdy saletrę sypano na garscier. Bezpieczniej używać peklosoli baz kombinacji ... bo na te przyjdzie czas jak będziemy wiedzieli co robimy i jak to ma wyglądać ;)

 

Tapniete z Tapatalk

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero sie ucze muszę dosięgnąć troche rad bo jedni robią tak a drudzy tak, a w końcu to już sam nie wiem  :mellow: ojjj dużo jeszcze przedemną, będe musiał wszystkiego sprobowac, bo nawet nie wiedzialem ze po wedzeniu trzeba jeszcze parzyć w temp 80. Jak wpadłem na te forum to dopiero się tutaj wszystkiego dowiedziałem, będe musiał sprobować i wybrać tą najlepszą opcję nie byłem wtajemniczony,. Bo do tej pory jadłem tylko wędzono -pieczone mięsko. No i tak to wygląda Pany 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba parzyć jak podczas wędzenia uzyska się odpowiednią temperaturę w wędlinie.

 

A komu dziś jest do śmiechu lub śmieje się z tego o czym pisze i z czym walczę.......To przypomnę że mamy od urodzenia wolną wolę....więc róbta co chceta.

Tylko potem nie płaczcie, bo ......chłopaki nie płaczą

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

roger byc moze tak, ale jesli sie nie myle wy stosujecie 0.4l wody na kg? 

 

Dla mnie smak jest wyraźny ale nie jest przesolone. Byc moze dlatego ze tak lubie :) jedni lubia bardziej slone inni mniej:) 

 

co innego jesli chodzi o piersi z kaczki (do kazdego rodzaju miesa robie inna solanke) albo piersi bardziej przymuja sól albo machnąłem sie przy dodawaniu soli bo kaczka byla tak na granicy słoności

Edytowane przez karuzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

rozumiem ze masz swoja racje, ale wystarczy napisac a nie zaraz rzucac frazesami na forum w dziale "Dla początkujących"  Nstepne razy moge bez problemu uzyc tylko peklosoli, z tym to nie ma najmniejszego problemu

Był mój post i znikł....

Może ktoś kto go usunął wyjaśni dlaczego tak się stało?

Czy naruszyłem moim wpisem jakiś punkt regulaminu forum?

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miesa nie nastrzykiwalem, piersi z kaczki i tak siedzialy krocej o dwa dni. ale to nie chodzi o to ze byly za slone czy cos, nie wiem moze przez strukture miesa byly słońsze, albo tak jak mowilem, pomylilem ilosc wody do soli :)

 

Miro okolo 1 strony zniknelo z mojego tematu, a teraz wszystko wrocilo??

Edytowane przez karuzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak teraz wróciło, więc zapewne przeczytałeś moją odpowiedź dlaczego tak uparcie wałkuje ten temat.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.