Jump to content

Rolnik sprzeda własne produkty bez rejestracji, ale z podatkiem

Recommended Posts

• Replies 82
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

i od 8 grudnia taki zarejestrowany chów w ilości 4 szt trzody chlewnej prowadzę

Jesteś formalnie rolnikiem? Jak to wygląda? Czy rejestrujesz chów i już? 

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

Miłego dnia. 

Jestem rolnikiem od 10 lat ale ja kupiłem gospodarstwo rolne . Nie wiem jak teraz po tych nowych ustawach odnośnie sprzedaży ziemi ale wczesniej wystarczyło być wlascicielem 1h przeliczeniowego aby móc być rolnikiem .lub też mozna było brakujacy areał dzierzawić , wtedy z takimi papierami do ARiMR , nadają numer gospodarstwa , placisz KRUS i tyle :-)

Da Bóg dzień ,da i radę.

No, teraz jest troszkę trudniej/ Trzeba mieć m.in. wykształcenie rolnicze, no i spełnić pozostałe kryteria.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Jestem rolnikiem od 10 lat ale ja kupiłem gospodarstwo rolne . Nie wiem jak teraz po tych nowych ustawach odnośnie sprzedaży ziemi ale wczesniej wystarczyło być wlascicielem 1h przeliczeniowego aby móc być rolnikiem .lub też mozna było brakujacy areał dzierzawić , wtedy z takimi papierami do ARiMR , nadają numer gospodarstwa , placisz KRUS i tyle :-)

Dzięki.  :)

Trzeba mieć m.in. wykształcenie rolnicze, no i spełnić pozostałe kryteria.

Pracujemy nad tym.  ;)

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

Miłego dnia. 

Nie wiem, czy w związku z dzisiejszymi chorobami zwierząt nawet małemu gospodarzowi nie stawia się takich wymagań jak dla przemysłowych chlewni.

Kontrolowane i rejestrowane wejście, ścieżka antyseptyczna itp, itd. Obawiam się, że niedługo wiejskie świnki pozostaną wspomnieniem.

Grzegorz1970 KRUS jest dla rolników. A jeśli oprócz tego prowadzisz firmę i masz nawet niewielkie obroty (roczna kwota graniczna podatku dochodowego należnego od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej za rok podatkowy 2016 wynosi maksymalnie 3.258 zł.) to wpadasz pod ZUS mimo, że jesteś wielkim "bauerem" i z gospodarstwa rolnego się utrzymujesz.

Ten KRUS nie wygląda tak różowo, jak myślą ludzie nie związani ze wsią.

Edited by ZLeP

Jeśli masz inne ubezpieczenie: firma, emerytura, praca, renta, to KRUS'u nie płacisz.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

KRUS to ZUS - tylko dla rolnika, z tą różnicą, że nie jest obowiązkowy i o wiele tańszy. Pewnie po lepszej zmianie i dostępie do leczenia bez konieczności opłacania składek - służba zdrowia dla wszyyystkich :) -sporo "rolników" przestanie opłacać KRUS. (Ale to takie moje przemyślenia :))

[Dodano: 03 sty 2017 - 11:55]

Jeśli masz inne ubezpieczenie: firma, emerytura, praca, renta, to KRUS'u nie płacisz.

Jeśli nie masz to też nie musisz. Tylko tu jest skur#$@%stwo bo nie płacąc KRUSU są ogromne problemy z bezpośrednimi dopłatami :(

kolego duch a czy od momentu nabycia gospodarstwa płaciłeś KRUS

W związku z tym że kupilem gospodarstwo ale nie mialem 1h przeliczeniowego ze wzgledu na niską klasę ziemi mialem KRUS nieobowiazkowy i przez kilka lat go placiłem bo mi poprostu sie tak opłacalo ..

Da Bóg dzień ,da i radę.

To mamy zmianę:( Nie dość, że od rolnika/wujka już świniaczka nie kupię (rejestracja) to jeszcze jako rolnik bez trzody, też nic nie mogę wyprodukować i sprzedać:( Jakby posiadanie blondyny było wyznacznikiem kunsztu wędliniarskiego :(

A dlaczego masz nie kupić ..? możesz kupić . nadać mu wlasny tatuaż ,zakladajac że kolczyk już ma , wprowadzić do rejestru wlasnego gospodarstwa w ARiMR a później pojechać do ubojni i pstryk ..w ucho :-) bo jak narazie nikt nie określił jaki czas masz chować tucznika .

Da Bóg dzień ,da i radę.

A dlaczego masz nie kupić ..? możesz kupić . nadać mu wlasny tatuaż ,zakladajac że kolczyk już ma , wprowadzić do rejestru wlasnego gospodarstwa w ARiMR a później pojechać do ubojni i pstryk ..w ucho :-) bo jak narazie nikt nie określił jaki czas masz chować tucznika .

No jest to jakiś pomysł :) Nie znam się na tym - a spisuje się jakąś umowę k/s? Bo gdyby tak, to bym tego żywca pod pachę z umową w łapce do ubojni i pstryk ...w ucho :)

Jest taki mały druczek dostępny w ARiMR odnośnie zakupu i zbywania trzody chlewnej i z tym do agencji rejestrujesz , wpisujesz w swoją księgę ..no bo jak chcesz z tego sprzedawać wyroby musisz mieć tegoż tucznika zarejestrowanego u siebie . Tak jest na dzień dzisiejszy ale jak Bagno napisał napewno nam zaraz coś " uproszczą " :-) dzisiaj po 14 będę jeszcze u Powiatowego weteryniarza i jak będę coś więcej wiedział to napiszę . Edited by DUCH

Da Bóg dzień ,da i radę.

Witam!Wszyscy poruszają problem jak sprawa wyrobu i sprzedaży wędlin wygląda od strony bycia rolnikiem...A jak ktoś nie jest rolnikiem,nie ma ziemi itd. to tym bardziej nie może produkować wędlin na sprzedaż,chodzi mi o taką sprzedaż bezpośrednią(np.na podwórku)?Czy mogę np. założyć działalność gospodarczą,kupować gotowe kawałki mięsa albo półtuszki,przerabiać i sprzedawać?Oczywiście płacić podatki,zusy itd.Może ktoś coś takiego praktykuje i mógłby podpowiedzieć,a jak nie to gdzie szukać rzetelnych informacji? :)

Czy mogę np. założyć działalność gospodarczą,kupować gotowe kawałki mięsa albo półtuszki,przerabiać i sprzedawać?Oczywiście płacić podatki,zusy

No jasne. Po prostu otwierasz normalny zakład masarski ze wszystkimi, wynikającymi z tego obciążeniami.