Skocz do zawartości

Wędliny domowe - forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie: Polityka prywatności. W celu usunięcia tej wiadomości kliknij:    Akceptuję użycie plików cookies

Witaj na forum Wędzarniczej Braci

Logowanie »  Zaloguj korzystając z Facebooka

Na naszym forum, tak jak na większości innych, musisz się zarejestrować by móc korzystać z wszystkich funkcji dostępnych dla użytkowników.

To bardzo prosta procedura, która zajmie Ci tylko chwilę, a dzięki temu będziesz mógł korzystać z dodatkowych funkcji niedostępnych dla użytkowników niezalogowanych.

Zakładając swoje konto będziesz mógł między innymi:
- rozpoczynać nowe tematy na forum,
- odpowiadać na posty innych,
- przeglądać załączone do postów zdjęcia,
- wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników,
- dostawać powiadomienia o nowych postach.

Zachęcamy do rejestracji!!!

Zdjęcie

Pierś i udo z indyka - przepis

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 pis67

pis67

Uzależniony od forum

• **VIP-Organizator**
  • 6638 postów
  • MiejscowośćNML

Napisano 16 mar 2017 - 23:21

Potrzebuję sprawdzone przepisy na wędzone piersi i uda z indyka, jest impreza dla hodowców indyka, mam zrobić wyroby z drobiu , a niestety w tym temacie nie jestem ...

Proszę o sprawdzone  i szczegółowe receptury....  do przetestowania... mam jeszcze miesiąc na próby...  :cool:

Użytkownik pis67 edytował ten post 16 mar 2017 - 23:22

#2 Gregtom

Gregtom

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 4095 postów
  • MiejscowośćDortmund-Rawicz

Napisano 17 mar 2017 - 00:16

Ja raz testowo wsadzilem duza Piers indycza do worka, zalalem sokiem jablkowym wraz z przyprawami, zamklem calosc prozniowo na 24 H.
Potem do BBQ na kilka godzin i bylo miodzio..

#3 pis67

pis67

Uzależniony od forum

• **VIP-Organizator**
  • 6638 postów
  • MiejscowośćNML

Napisano 17 mar 2017 - 16:39

Ja raz testowo wsadzilem duza Piers indycza do worka, zalalem sokiem jablkowym wraz z przyprawami, zamklem calosc prozniowo na 24 H.
Potem do BBQ na kilka godzin i bylo miodzio..

Nie mogę testować przepisów, potrzebuję konkret, 30 kg mam do zrobienia, a drób to dla mnie tabu.....  :cool:

Użytkownik pis67 edytował ten post 17 mar 2017 - 16:39

#4 Maxell

Maxell

Uzależniony od forum

• Moderatorzy
  • 24308 postów
  • MiejscowośćBełchatów

Napisano 17 mar 2017 - 16:45

Wklep w wyszukiwarkę pierś z indyka i wyskoczy sporo wyników, np. arkadiusza, EL GREGOR'a itp.

#5 arkadiusz

arkadiusz

Uzależniony od forum

• **VIP**
  • 8848 postów

Napisano 17 mar 2017 - 17:08

Wklep w wyszukiwarkę pierś z indyka i wyskoczy sporo wyników, np. arkadiusza, EL GREGOR'a itp.

Mój przepis na pierś z indyka jest prosty.Peklowanie na mokro jak polędwice wp..Wędzenie jak inne wędzonki, ale parzenie do 60º C.Z uda można zrobić roladki i zastosować proces jak do wędzonek wp..Dla urozmaicenia  można dodać do solanki z udami jakieś przyprawy, ale jakie to już sam wiesz najlepiej.

Użytkownik arkadiusz edytował ten post 17 mar 2017 - 17:12

#6 pis67

pis67

Uzależniony od forum

• **VIP-Organizator**
  • 6638 postów
  • MiejscowośćNML

Napisano 17 mar 2017 - 17:30

Do 60-siąt stopni nie przejdzie - ne przyszłość potrzebne karty wyrobu - a przy drobiu zapewne minimum 72 stopnie....  :cool:    

#7 arkadiusz

arkadiusz

Uzależniony od forum

• **VIP**
  • 8848 postów

Napisano 17 mar 2017 - 17:33

Zapomniałem, że Ty masz obostrzenia.No to do 72º C , ale będzie mniej soczyste.

#8 Maciekzbrzegu

Maciekzbrzegu

Weteran

• Użytkownicy
  • 1771 postów
  • MiejscowośćBrzeg

Napisano 17 mar 2017 - 17:57

mam zrobić wyroby z drobiu ,

Mam takie wrażenie  ze nie jest to kwestia tylko Imprezy , a bardziej degustacji i wypracowania przez  "indykarzy"  jak zwiększyć udział w rynku  mięsnym .

To może zaproponuj im wędliny  w oparciu  o receptury  16  (jako wyjściowe a piszesz że będziesz testował ) gdzie zastąpisz I piersią III udami , przy minimalnym udziale II wieprzowej bo chyba tłuszcz  drobiowy popłynie ? ). Na rynku funkcjonują kiełbasy drobiowe typu "krakowska" " żywiecka" " myśliwska"  -jak dla mnie trochę "naginanie nazw  :)    . O pasztetach pieczeniach nie wspomnę .  Takie dietetyczne a jak wyeliminowałbyś wieprzowinę (w tym jelita)   to koszerne by było i halaal (chyba :) ? czyli większe spektrum konsumenta ) .

Gdzieś na forum jest propozycja też salcesonu z  z żołądkami drobiowymi .

Jak  dla mnie  polędwica parzona to już nie to. I tu nasuwa się pytanie  jak w takim razie funkcjonuje na rynku ten wyrób 

http://jestpieknie.p...indyka-morliny/

To jest wędlina surowa i wydaję mi się  że całkiem  nie dawno widziałem ją w  sklepie (teraz jak rasowy zadymiacz większość  robię sobie sam to może nie jest aż tak na bieżąco) 

Użytkownik Maciekzbrzegu edytował ten post 17 mar 2017 - 18:06

#9 pis67

pis67

Uzależniony od forum

• **VIP-Organizator**
  • 6638 postów
  • MiejscowośćNML

Napisano 17 mar 2017 - 23:14

Mam takie wrażenie ze nie jest to kwestia tylko Imprezy , a bardziej degustacji i wypracowania przez "indykarzy" jak zwiększyć udział w rynku mięsnym .

Impreza - swoją drogą, a druga droga - mając porządny kalibrowany surowiec - pierś z indyka, muszę wypracować swój wyrób - bez konserwantów i innych dodatków czyli śmieci, ale zarazem bezpieczny mikrobiologicznie  i odpowiednio trwały na próbach przechowalniczych, a przy tym soczysty i delikatny....  Muszę pogłębić wiedzę, poszukać materiałów ....  aspekty zdrowotne są najważniejsze...  i jakość...  i tego się trzymam  :cool:

#10 roger

roger

Uzależniony od forum

• **VIP**
  • 7122 postów
  • MiejscowośćW-wa & Lubuskie

Napisano 17 mar 2017 - 23:38

Piotr ale Ty kpisz czy o drogę pytasz ?
Jak ma być soczyscie to o 72 zapimnij :(
Tak właśnie teoria zderza się ze światem :(

Tapniete z Tapatalk

#11 pis67

pis67

Uzależniony od forum

• **VIP-Organizator**
  • 6638 postów
  • MiejscowośćNML

Napisano 17 mar 2017 - 23:44

Jak ma być soczyscie to o 72 zapimnij :( Tak właśnie teoria zderza się ze światem :(

Nie wiem jak przepisy unijne - muszę się zagłębić, ale by eksportować, w karcie wyrobu ma być podobno podana temperatura obróbki - 72 stopnie...   no i wyrób musi przejść wszystkie próby pozytywnie....  :cool:  

#12 roger

roger

Uzależniony od forum

• **VIP**
  • 7122 postów
  • MiejscowośćW-wa & Lubuskie

Napisano 17 mar 2017 - 23:50

Powodzenia ;)
Tylko żeby było soczyste ;)

Tapniete z Tapatalk

Sponsor

Sponsor
  • Reklama

#13 Muski

Muski

Uzależniony od forum

• **VIP**
  • 3412 postów
  • MiejscowośćNadarzyn

Napisano 18 mar 2017 - 06:56

żeby było soczyste

automat wbija 98 igieł z aromatem smaku, konserwantem, barwnikiem ................i smaczek -soczki , aż cieknie po brodzie......................w szynkę było 170 igiełek kilka lat temu .....teraz chyba więcej ......a gdyby tak podgrzać do 72 w podwyższonym ciśnieniu? było by krócej może soczyściej ;) . Piotrze chemii i robotyki nie przebijesz(to jest ogromny przemysł i laboratoria<także psychologia smaku>) inaczej niż uświadomieniem i opisem- ludzie coraz częściej czytają opisy produktu :thumbsup:

Użytkownik Muski edytował ten post 18 mar 2017 - 06:58

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych