Skocz do zawartości

Wędliny domowe - forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie: Polityka prywatności. W celu usunięcia tej wiadomości kliknij:    Akceptuję użycie plików cookies

Witaj na forum Wędzarniczej Braci

Logowanie » 

Na naszym forum, tak jak na większości innych, musisz się zarejestrować by móc korzystać z wszystkich funkcji dostępnych dla użytkowników.

To bardzo prosta procedura, która zajmie Ci tylko chwilę, a dzięki temu będziesz mógł korzystać z dodatkowych funkcji niedostępnych dla użytkowników niezalogowanych.

Zakładając swoje konto będziesz mógł między innymi:
- rozpoczynać nowe tematy na forum,
- odpowiadać na posty innych,
- przeglądać załączone do postów zdjęcia,
- wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników,
- dostawać powiadomienia o nowych postach.

Zachęcamy do rejestracji!!!

Zdjęcie

Suszona wołowina - pleśń

wołowina suszona pleśń

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 katul

katul

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 1 postów
  • MiejscowośćWrocław

Napisano 29 mar 2017 - 20:28

Witam, przepraszam, jesli watek poza tematem, lub powtórzony, ale nie bardzo miałem kiedy przejrzeć forum dokładnie, a wyszukiwarka nie pomogła mi z problemem.

Mianowicie - ususzyłem ostatnio 4 kg wołowiny, był to drugi raz ( za pierwszym było wszystko ok)

Zostało mi około 1 kg wysuszonej. Suszyłem 2 doby w temperaturze 55-60 st w suszarce.

po czym zapakowałem szczelnie do worków. W jednym wokru pojawiła sie pleśń, mały biały meszek.

W jednym z postów przeczytałem żeby białą sie nie przejmować, gorzej z czarną i zieloną. 

Co moge zrobić z tą wołowiną by była przydatna do jedzenia. Czy w ogóle coś można zrobić?
W ten weekend jade na wyprawę w góry i po to ją suszyłem. 

Dziekuję serdecznie za odpowiedzi

#2 Bagno

Bagno

Uzależniony od forum

• Technolog Wędzarniczej Braci
  • 4294 postów
  • MiejscowośćMazowieckie

Napisano 30 mar 2017 - 20:46

Katul

Szkoda, że nie wstawiłeś zdjęć. Podałeś mało dokładny opis ( mały meszek ) zarażenia pleśnią. Możliwe, że masz wykwity drobinek soli albo małe kolonie pleśni. Nie udzielę żadnej rady, gdyż nie widzę obrazu.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wołowina, suszona, pleśń

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych