Skocz do zawartości

Wędliny domowe - forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie: Polityka prywatności. W celu usunięcia tej wiadomości kliknij:    Akceptuję użycie plików cookies

Witaj na forum Wędzarniczej Braci

Logowanie » 

Na naszym forum, tak jak na większości innych, musisz się zarejestrować by móc korzystać z wszystkich funkcji dostępnych dla użytkowników.

To bardzo prosta procedura, która zajmie Ci tylko chwilę, a dzięki temu będziesz mógł korzystać z dodatkowych funkcji niedostępnych dla użytkowników niezalogowanych.

Zakładając swoje konto będziesz mógł między innymi:
- rozpoczynać nowe tematy na forum,
- odpowiadać na posty innych,
- przeglądać załączone do postów zdjęcia,
- wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników,
- dostawać powiadomienia o nowych postach.

Zachęcamy do rejestracji!!!

Zdjęcie

Zmiana barwy i konsystencji zalewy peklującej

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

#41 janusz_p

janusz_p

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • 345 postów
  • MiejscowośćKatowice

Napisano 03 kwi 2017 - 06:17

Przymierzam się do wędzenia wołowiny wg przepisu z PW 21. Tam właśnie znajduje się informacja o dodaniu cukru (była prośba na forum by podać przepis z cukrem) oraz o dodaniu czosnku. Jak myślicie, odpuścić to sobie?

Załączony plik  Capture.PNG   198,04 KB   3 Ilość pobrań

#42 Maciekzbrzegu

Maciekzbrzegu

Weteran

• Użytkownicy
  • 2742 postów
  • MiejscowośćBrzeg

Napisano 03 kwi 2017 - 08:22

Trudno powiedzieć bo to zależy od Twoich  upodobań kulinarnych. Czosnek daje aromat , cukier łagodzi smak soli ładniej się wybarwia jedni dają drudzy nie . Ja dodaje przypraw , (ale mało) cukru raczej  nie . Jedni mówią że przyprawy zabijają smak "prawdziwego" mięsa a dym wędzarniczy nie ?  :D .

Także na dobrą sprawę  dobrze zrobić na dwa sposoby (z i bez) i wybrać  dla siebie najlepszy .

#43 odyn06

odyn06

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • 201 postów
  • MiejscowośćSzczecin

Napisano 03 kwi 2017 - 09:55

coś zaczęło się dziać niedobrego

Glutowacenie solanki  i zmiana barwy z przejrzystej na szaro -białawą wskazuje, że solanka zaczęła się psuć.Powodem moim zdaniem może być dodatek czosnku.Nie spotkałem się też żeby do peklowania mokrego do solanek dodawano cukier.Skąd ten pomysł.?

Z czosnkiem -racja. Ja tak zmarnowałem mięso na poprzednią Wielkanoc. Teraz czosnek (za radą Mira) gotuję z innymi przyprawami 20 minut i dodaję do solanki.

#44 Maciekzbrzegu

Maciekzbrzegu

Weteran

• Użytkownicy
  • 2742 postów
  • MiejscowośćBrzeg

Napisano 03 kwi 2017 - 10:29

Czosnek , czosnek moje doświadczenia

dokonałem zakupu „schabu bez kości” x 2 (nazwa handlowa ). .... W rzeczywistości był to schab z warkoczem , dodatkowo w mojej ocenie „wzbogacony” . Po otarciu folii odciek, koloru krwistego z odcieniem białego, sprawiał wrażenie zmieszanego z mąką ? ma pewno nie był typowy . ........(założyłem że będę peklował 7 dni jeden dzień osuszania ) . Tradycyjnie dodałem przyprawy ziele angielskie, liść laurowy, kolendra, pieprz, jałowiec, czosnek. Schab był peklowany w temperaturze około 8 stopni po dwóch dniach zalewa nabrała koloru jasnego, ale zapach był jak najbardziej o key, wymieniłem zalewę, druga przybrała również ale znacznie mniej intensywny , wręcz delikatne jasne zabarwienie (sprawiało to wrażenie dosypania bardzo drobnej maki ).

Zaczął bym  od warunków, temperatury (od rozbioru ......) czy nie było wzbogacania itd 

#45 Piotr341

Piotr341

Początkujący

• Użytkownicy
  • 25 postów
  • MiejscowośćSzczecin

Napisano 05 kwi 2017 - 21:01

efekt niedzielnego przymusowego wędzenia :)

[Dodano: 05 kwi 2017 - 22:01]

A tak wygląda przekrój 

Załączone pliki

Sponsor

Sponsor
  • Reklama

#46 lukzak

lukzak

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 1 postów
  • MiejscowośćKamienica Polska

Napisano 27 mar 2018 - 11:39

pomysł z dodaniem do solanki cukru jest z forum i z przepisu.

Co masz zrobić to już wiesz a mnie interesuje inna kwestia.Z którego przepisu korzystałeś dodając cukier do solanki.?
[Dodano: 01 kwi 2017 - 21:12]

temperatura peklowania to około 6 st C stoi w lodówce

Czy to jest temp, solanki czy temperatura nastawiona w lodówce bo to są zupełnie dwie różna rzeczy .?
Ja też dodaję cukru, korzystam z kalkulatora peklowania dostępnego na tym forum, który m.in oblicza ilość opcjonalnego cukru.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych