Jump to content

Płyta ceramiczna w kuchni

Papcio

Recommended Posts

Wróbelku - pulsywne

Niech będzie pulsywne (ok- pulsuje a nie impulsuje)

tylko stare supertanie modele najczęściej

Jedna z rocznika 2013 druga 2018 Pierwsza kosztowała 1200zł cała kuchenka (ok to rzeczywiście wtedy była chyba najtańsza) ta z 2018r kosztowała (sama płyta) coś koło 1800zł. Piszę o dacie zakupu nie z którego roku był model (ale w elektronice to się dość szybko zmienia) czy to były najtańsze, - hmm, powiem tak, było dużo tańszych modeli.

Miedzy płytą indukcyjną nowszych generacji a wszystkimi innymi jest przepaść technologiczna.

Czy dobrze rozumiem że te najnowsze nie podają fal pulsacyjnie?

Ale każdego kuchenka jest tzw. Najmojsza ;):facepalm:

Nigdzie nie napisałem że moja jest najlepsza - ba nawet wspomniałem że moja jest do d...y :tongue:

[Dodano: 13 maj 2020 - 14:47]

Ja w swojej kuchni kupiłem najtańszą https://www.mediaexp...na-amica-pe0720zuwagi na stal. Ale jest do d...y bo nawet ten mega szybki "palnik" strasznie długo podgrzewa wodę.

Proszę

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej

Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Nie powodują problemów z rozrusznikami i tym podobnych i prośba dajcie już spokój z tymi teoriami spiskowymi. Miedzy płytą indukcyjną nowszych generacji  a wszystkimi innymi jest przepaść technologiczna. 

Powiem tak: nie będę rozwijać tematu  niemniej wyrażę opinię, że argument "teorii spiskowych" używany jest zamiast argumentów merytorycznych, najczęściej przez ignorantów i słuchaczy telewizji na wysokich obcasach :facepalm: . Bardzo mi nie pasuje do kol.@Muski  :thumbsup:  .

Poza tym sformułowanie o "przepaści technologicznej" zastosowane może być tylko i wyłącznie do sterowania płytą.

Co do zasady indukcji nic się nie zmieniło.

Edited by EAnna

Pozdrawiam,

EAnna

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Większość płyt indukcyjnych jest w kolorze czarnym,dosyć trudnym do utrzymania "błysku " na płycie.

Kiedyś rozważałam zakup takiej  https://www.electro.pl/agd-do-zabudowy/plyty-do-zabudowy/plyta-indukcyjna-whirlpool-acm-808-Idealniepasuje do jasnych blatów i nie widać na niej żadnych smug[opinia znajomych] Ostatecznie zakupiłam electroluxa CIV-634 i okap z którym się integruje ta płyta ,tylko dlatego w kolorze czarnym ,bo mam czarne blaty .

beata

nie pasuje
:thumbsup: Sam sie sobie dziwię, :facepalm:  :blush:   jak przyjaciel profesor tłumaczył mi działanie sztucznej inteligencji (pracujący naukowo nad SI) u mnie w domu i na przykładzie właśnie płyty- i wchodziliśmy w szczegóły , to już było zbyt zawiłe. Ale wyszło na to, że zupełnie bezpieczne.  To tak jak przemiany enzymatyczne w mięsie  , o nich nawet tu na Forum nie rozmawiamy , bo peklowanie przy tym to jak komplikacja zabawek dla 3 latków ;) . 

Todek chciał pomocy w zakresie co płyta powinna mieć - to odpowiedziałem  z własnego doświadczenia i to wszystko.  ;)  ;)

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Todek chciał pomocy w zakresie co płyta powinna mieć - to odpowiedziałem z własnego doświadczenia i to wszystko. ;) ;)

No to w całym Twoim opisie w sumie to chyba pomogłeś mu tylko tym

Miedzy płytą indukcyjną nowszych generacji a wszystkimi innymi jest przepaść technologiczna.

Bo reszta to stek bzdur. Mam tu na myśli głównie te wywody o supertanich, przenośnych czy 230V ( ta na marginesie wszystkie kuchnie kupuję i są podłączone do siły ;) )

M.Rej

Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Nie mam pojęcia jak indukcja wpływa płyta na zdrowie, ale nie chcę innej niż indukcyjna.
Muski dobrze opisał na co zwrócić uwagę.

Jeśli chodzi o czystość, to raczej nie ma łatwiejszej w utrzymaniu, Płyta indukcyjna w przeciwieństwie do innych rozgrzewa się od garnka, więc jest najchłodniejsza spośród wszystkich typów, a jednocześnie grzeje najmocniej. Tutaj cała moc idzie bezpośrednio w garnek. Bardzo łatwe i bardzo szybkie sterowanie, energooszczędność (swoje bierze, ale dzięki temu, że nie grzeje wszystkiego dookoła jak inne, nie grzeje nawet płyty, a dno w garnku, to w sumie zużywa mniej energii).

Bo reszta to stek bzdur
:facepalm:  Przepraszam ale nie Tobie odpowiadałem na pytanie i (nie mam wiedzy nie piszę), jeśli Cie w czymkolwiek uraziłem też przepraszam

Muski dobrze opisał na co zwrócić uwagę.

[Dodano: 13 maj 2020 - 21:17]

Bardzo proszę Administrację o usunięcie moich wpisów w tym temacie - Todkowi pomogę w inny sposób - dziękuję

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

Przepraszam ale nie Tobie odpowiadałem na pytanie i (nie mam wiedzy nie piszę), jeśli Cie w czymkolwiek uraziłem też przepraszam

Jakoś tak to do siebie wziąłem ten Twój wpis. W końcu to napisałeś cytując mój post a nie Todka.

jeśli Cie w czymkolwiek uraziłem też przepraszam

Spoko, emocje opadły. Wybaczam i proszę o wybaczenie :hug:

M.Rej

Nie mam tak rozległej wiedzy jak EAnna. Ania pisze o szkodliwości energii indukcyjnej, to prawda. Samo ostrzeżenie osób z rozrusznikami serca mówi, że kuchenka nie do końca jest bezpieczna.

Ufam jednak, że skoro jest dopuszczona od użytku domowego, to jest "bezpieczna", podobnie jak mikrofalówka, komórka, wi-fi itp. Moce na których gotujemy nie są tak wielkie i ciągłe, jak w fabrykach. Mam nadzieję, że są w większości pochłaniane przez ekranowanie. Dzisiaj dookoła pełno różnych niebezpieczeństw, ale trudno z powrotem przenieść się do epoki kamienia łupanego. Wygoda przede wszystkim.

trudno z powrotem przenieść się do epoki kamienia łupanego.

Też tak uważam. Jak wszyscy korzystam z osiągnięć technicznych współczesnej cywilizacji i niezwykle je cenię. 

Jednak warto mieć świadomość zagrożeń aby je zminimalizować i co ważne, nie brnąć dalej. Bez świadomości jesteśmy stadem baranów.

Najważniejsze, aby chronić dzieci w życiu płodowym. Każdy niemal dzień ich rozwoju jest odbiciem epoki ewolucji całego gatunku ludzkiego bo tak wiele  się codziennie dzieje. Trujące substancje w ilościach % PPM-ów działające w konkretnych dniach ciąży potrafią np. stworzyć niepłodnego hermafrodytę. a któż z nas chciałby świadomie śmierci naszych genów?

Zakaźna wietrzna ospa w określonych dniach ciąży spowoduje ślepotę dziecka itd.

Już 50 lat temu na Wydziale Elektroniki Politechniki Wrocławskiej zauważono (prodziekan Grobelny), że asystentom Instytutu Radiotechniki rodzą się (prawie) same dziewczynki. Czyli środowisko pracy eliminowało plemniki XY. 

Operatorki maszyn na tapicerni FSM w Tychach, pracujące w strefach  pola elektromagnetycznego o składowej elektrycznej do 7V/m, roniły znacząco statystycznie więcej od pracownic z innych stanowisk pracy. Obecnie dopuszczalna składowa elektryczna pola w tym samym zakresie częstotliwości wzrosła czterokrotnie i wynosi 28V/m (od 1.01.2020) :thumbsup:  :devil: . To jakieś szaleństwo jest!!!  Zmiany prawne odbywają się tu i teraz, na naszych oczach  a prasa nie grzmi. Nabrała wody w usta mimo ostrzegających głosów specjalistów. A Sejm wszystko przyklepuje w takt działań lobbystów.

Mogę zabrać tę wiedzę do grobu ale mam wnuki, które będą spijać to piwo i które już zostały dotknięte cywilizacyjna skazą.

A życie, dobre życie jest takie piękne. Piękna też jest nasza cała Planeta. Aż żal będzie odchodzić.

Edited by EAnna

Pozdrawiam,

EAnna

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Zakres częstotliwości pracy płyty indukcyjnej mieści się w granicach 20-50 kHz, dlatego osoby z rozrusznikami serca, pompami iniekcyjnymi, aparatami słuchowymi i innymi protezami wspomaganymi elektronicznie powinny sprawdzić, czy działająca płyta nie zakłóca pracy urządzeń.

Ja już nic nie muszę.

Piwo posiada wartości odżywcze,podczas gdy żywność nie ma żadnych wartości piwnych

A jak reagują zwierzęta na pracę płyty indukcyjnej?

Prawdopodobnie dobrze słyszą ultradźwięki, które towarzyszą pracy takiej płyty.

Pozdrawiam,

EAnna

EAnna

Arystoteles

W kuchni mam zainstalowaną płytę gazową, ale czasem do parzenia wędlin korzystam z  płyty indukcyjnej - takiej taniej z Lidla(mała jednopalnikowa). Jak włączę płytę indukcyjna to i kot i pies kuchnie omijają z daleka...

Edited by tompi

Guest Efffa

moje zwierzęta gdy gotuję to leżą przy mnie i tylko czekają co im skapnie, nie uciekają - rzekłabym, że nie zwracają uwagi. Mam trzy psy i kota.

A jaki to model?
mam marki MIELE - mojego modelu nie ma już w sprzedaży, mam ją ponad 6 lat. Spory wydatek ale jestem naprawdę zachwycona 

Jak już opadły emocje to bardzo bym Cie Wróbelku prosił  :yes: o wyjaśnienie mi ale na spokojnie  :D  co jest tymi bzdurami (staram sie nie pisać bzdur ale może sie pomyliłem ) - dla rozwiania moich wątpliwości :( . I prośba tylko na temat tych kuchni indukcyjnych i ich podłączenia  nie zwykłych elektrycznych - może jakiś schemat podłączeń kuchni indukcyjnych na 3 fazy- bo wg mojej wiedzy -  pracują na 2 fazach lub jednej . Może ktoś z branży elektrycznej to rozwieje.

Bo reszta to stek bzdur. Mam tu na myśli głównie te wywody o supertanich, przenośnych czy 230V ( ta na marginesie wszystkie kuchnie kupuję i są podłączone do siły )

Sposób podłączenia płyty indukcyjnej, lub innego urządzenia elektrycznego, uzależniony jest od tego co przewidział producent.

Nie spotkałem się z płytą indukcyjną podłączaną z wykorzystaniem 3 faz, co nie oznacza że takiej nie ma.

Przeważnie są dwa przewody pod L1 i L2, trzeci pod N i czwarty pod PE.

Odpowiednio mostkując L1 i L2, można urządzenie podłączyć pod zwykłe gniazdo sieciowe lub jedną z faz zasilania trójfazowego.

Każde urządzenie elektryczne powinno posiadać schemat możliwych podłączeń do zasilania i tylko tym schematem należy się kierować!

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe

Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

podłączeń kuchni indukcyjnych na 3 fazy- bo wg mojej wiedzy -  pracują na 2 fazach lub jednej

tu małe wyjaśnienie:

Przeważnie są dwa przewody pod L1 i L2, trzeci pod N

Jak wiadomo, lub nie - "siła" to 3x230V napiecia fazowego mierzonego pomiędzy L1, L2, L3, a przewodem N (wartość skuteczna). To napięcie wykorzystuje się w instalacjach jednofazowych, oczywiście dla zapewnienia równomiernego obciążenia sieci energetycznej - instalacja powinna być w rozdzielni podzielona na poszczególne fazy i na każdej mamy do dyspozycji 230V ( o ile obiekt ma przyłącze 3 fazowe). Inaczej wygląda z odbiornikami typowo 3 fazowymi - do każdego muszą być doprowadzone wszystkie 3 fazy - ponieważ często korzystają one z napięcia międzyfazowego 400V  Pomijam tu przypadki odbiorników 3 fazowych które można "podpiąć" pod jedną fazę.

tak do poczytania:

https://elektrykadlakazdego.pl/uklad-trojfazowy-1/

Wróbelku - pulsywne - tylko stare supertanie modele najczęściej przenośne na 230 V. Kupiłem już 4 palnikowych płyt 6 szt - dla siebie 4 - pierwszy model jako nowość - już nie pamietam nawet kiedy - lata temu.Następna po latach przy okazji zmiany mebli kuchennych, kolejna walnięty garem brzeg (pokombinowane i jest kuchenką na kółkach na działce- niektórzy SiBy mieli okazję na niej gotować) obecnie kolejna nowszy model. Nie powodują problemów z rozrusznikami i tym podobnych i prośba dajcie już spokój z tymi teoriami spiskowymi. Miedzy płytą indukcyjną nowszych generacji a wszystkimi innymi jest przepaść technologiczna. Ale każdego kuchenka jest tzw. Najmojsza ;):facepalm:

Na spokojni bez emocji. Nadmieniam że tego posta odniosłem wrażenie jakbyś pisał o mnie czy EAnnie a nie odpowiadał/pomagał koledze

Więc odpowiedziałem że to jest stek bzdur, że tylko najtańsze, stare i przenośne modele są pulsywne. Z reszty Twojego posta dowiedziałem się tylko ile to miałeś płyt (co chyba autora pytania średnio interesuje, zwłaszcza że nie opisałeś np. ze swojego bogatego doświadczenia z płytami że ta miała to a tamta co innego itp)

O użyciu takich kuchenek przez ludzi z rozrusznikami czy kobiet w ciąży - uważam za co najmniej odważne aby pisać bezkrytycznie że to jest absolutnie bezpieczne (no ale potrafię to zrozumieć bo w końcu nie mówimy o własnym rozruszniku czy swojej żonie  ;) )

Co do tego ogromnego przeskoku technologicznego - to zapytałem Cię co się tam zmieniło? Nie ma już cewek? Nie działają na tej samej zasadzie?

I prośba tylko na temat tych kuchni indukcyjnych i ich podłączenia

Zaznaczę że to Ty pisałeś o meblach, teoriach spiskowych a nie wadach czy zaletach płyt indukcyjnych, no to chyba ja powinienem prosić Ciebie abyś się skupił na pytaniu czy temacie.

No ale na końcu już napisałeś o co chodzi, że Twoja kuchnia jest tzw Najmojsza :facepalm:

może jakiś schemat podłączeń kuchni indukcyjnych na 3 fazy- bo wg mojej wiedzy

Ok, zniżę się do Twojego poziomu zgryźliwości :tongue:  Proszę https://elektrykadlakazdego.pl/podlaczenie-plyty-indukcyjnej/schemat 3.1

bo wg mojej wiedzy - pracują na 2 fazach lub jednej . Może ktoś z branży elektrycznej to rozwieje.

Wiesz kolego, każdy kto miał styczność z podłączeniem kuchenki to wie że do płyty idą 2F a trzecią z reguły podłącza do piekarnika (oczywiście jeśli takowy posiada)  I nie spotkałem się (do dzisiaj) z potocznym tłumaczeniem że kuchenkę podłącza się do dwóch faz. Z reguły mówi się że jest podłączona pod 230V lub "siłę". Co oczywiście nie oznacza że podłącza się 3L do samej płyty (choć jak już zauważyłeś nie wiem jak to się robi w tych super nowych, drogich płytach ;) )

Na koniec chciałem tylko powiedzieć że nie uważam Cię Kolego za głupiego czi ignoranta (nawet się zdziwiłem że dalej ciągniesz ten temat). Tylko odpowiadaj - jeśli już to robisz - argumentami a nie szydzeniem.

M.Rej