Skocz do zawartości

Autoklaw Zbyszka


wiencek84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam postanowiłem zbudować sobie autoklaw do konserw i słoików.

Do inspiracji posłużył mi autoklaw Dziadka.

Super sprawa.

A o to i mój wynalazek attachicon.gifDSC_0093.JPGattachicon.gifDSC_0094.JPGattachicon.gifDSC_0095.JPGattachicon.gifDSC_0096.JPG

Blacha z jakiej zbudowany jest autoklaw

Boki blacha 2,2 mm, dno i góra i wieko blacha 4,5mm.

Poz

Zbyszek

post-81970-0-17739800-1492100144_thumb.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Szkoda tylko że fotki są na leżąco .

 

Jak widzę już się podniosły do pionu. :thumbsup:  :D

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...w jaki sposób zrobiłeś przetłoczki obydwu den i wieka  ...?

Chętnie bym przytulił takowe...

- i jak spawałeś 4,5 z 2,2...?

Z zewnątrz spaw wygląda na kładziony na płasko, więc wewnątrz musi wystąpić schodek, który aż się prosi o pachwinowy...

Edytowane przez jumbo

jumbo
--------------
"Ludzie są głupi, nie źli.
Zło zakłada jakąś moralną determinację, jakiś zamiar i pewną myśl.
Głupiec nie pomyśli.
Działa jak zwierzę przekonany, że zawsze ma rację,
dumny, że przypierd..la. każdemu, kto jest inny od niego samego."

 

 

"- Ludzie lubią wymyślać potwory i potworności. Sami sobie wydają się wtedy mniej potworni. Gdy piją na umór, oszukują, kradną, leją żonę lejcami, morzą głodem babkę staruszkę, tłuką siekierą schwytanego w paści lisa lub szpikują strzałami ostatniego pozostałego na świecie jednorożca, lubią myśleć, że jednak potworniejsza od nich jest Mora wchodząca do chaty o brzasku. Wtedy jakoś lżej im się robi na sercu. I łatwiej im żyć."
"Ostatnie życzenie"
Sapkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie no przecież widać że spawane jednostronnie od zewnątrz do czoła ;)

Żeby tylko kiedyś nie było głośnej niespodzianki ;)

 

Ps

Przychodzi kolega do kolegi ...Ty stary weź mi.to pospawaj ... ten spawa ... gluci ... nie mając świadomości, że to urządzenie ciśnieniowe ... tak to wygląda w domowej praktyce ;)

 

Tapniete z Tapatalk

Edytowane przez roger

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostudze troche te sceptyzmy.

Od samego poczatku czlowiek ktory robił mi autoklaw wiedział jakie bedzie jego przeznaczenie i na jakie ciśnieniu ma pracować.

Zrobił jak zrobił, oczywiście przed pracą docelową,podam autoklaw prubie ciśnieniowej,jeśli wytrzyma to ok jeśli nie to będę wiedział jak było zrobine.

Czas pokaże czy było warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie musisz studzić ... ja Cię kolego najmocniej przepraszam ale jak patrzę na te spawy to albo Ty nie wiesz co piszesz albo kolega nie wie co robi... sorry ale tak to wygląda :(

 

Tylko to ma być bezpieczne ... nic więcej ... wygląd to sprawa drugorzędna.

 

Tapniete z Tapatalk

Edytowane przez roger

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Twój entuzjazm, bo sam szukam podobnych rozwiązań, ale patrząc na wykonaną pracę obawiam się o bezpieczeństwo. 

Ufam, że  zawór zdąży zadziałać.

Nie odbieraj, proszę tego postu jako do końca sceptycznego, martwię się nie tylko o Ciebie.

Pozdrawiam

Pozdrawiam, Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... patrząc na powierzchnie styczne dekla i zbiornika i widoczne na nich rowki służące do wspomożenia uszczelnienia -

uszczelkę wyciąłbym z arkusza klingerytu - tyle, że klingeryt stosuje się do połączeń stałych...

 

Powiedz, jaką to ma pojemność, ew podaj wysokość i średnicę i zdradź jak to będziesz grzał...?

jumbo
--------------
"Ludzie są głupi, nie źli.
Zło zakłada jakąś moralną determinację, jakiś zamiar i pewną myśl.
Głupiec nie pomyśli.
Działa jak zwierzę przekonany, że zawsze ma rację,
dumny, że przypierd..la. każdemu, kto jest inny od niego samego."

 

 

"- Ludzie lubią wymyślać potwory i potworności. Sami sobie wydają się wtedy mniej potworni. Gdy piją na umór, oszukują, kradną, leją żonę lejcami, morzą głodem babkę staruszkę, tłuką siekierą schwytanego w paści lisa lub szpikują strzałami ostatniego pozostałego na świecie jednorożca, lubią myśleć, że jednak potworniejsza od nich jest Mora wchodząca do chaty o brzasku. Wtedy jakoś lżej im się robi na sercu. I łatwiej im żyć."
"Ostatnie życzenie"
Sapkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...podaj średnicę i wysokość....

 

A podejmując temat rogera i także mój w kwestii spawów - CZY TO BYŁO SPAWANE W PODWÓJNEJ OSŁONIE GAZU ?

bo w innym przypadku postarałbym się o wzmocnienie tych spawów.....

jumbo
--------------
"Ludzie są głupi, nie źli.
Zło zakłada jakąś moralną determinację, jakiś zamiar i pewną myśl.
Głupiec nie pomyśli.
Działa jak zwierzę przekonany, że zawsze ma rację,
dumny, że przypierd..la. każdemu, kto jest inny od niego samego."

 

 

"- Ludzie lubią wymyślać potwory i potworności. Sami sobie wydają się wtedy mniej potworni. Gdy piją na umór, oszukują, kradną, leją żonę lejcami, morzą głodem babkę staruszkę, tłuką siekierą schwytanego w paści lisa lub szpikują strzałami ostatniego pozostałego na świecie jednorożca, lubią myśleć, że jednak potworniejsza od nich jest Mora wchodząca do chaty o brzasku. Wtedy jakoś lżej im się robi na sercu. I łatwiej im żyć."
"Ostatnie życzenie"
Sapkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję . Patrząc to ładnie wygląda. Na spawach się nie znam, ale przyznając że są dobre to  jeszcze trochę popracujesz nad nim . Najmniejsza nieszczelność i cały efekt produkcji będzie nie taki jak trzeba.. Pierwsze to próby na szczelność zainstalowanych przyrządów .Później próby na wytrzymałość co najmniej 6 Bar gdy będziesz pracował pod ciśnieniem do 2.5- 2,8 Bar. Uszczelka z gumy o grubości co najmniej 5 mm. Tymi motylkami to nie dociśniesz przykrywy . Koniecznie zainstaluj  czwartą złączkę - mufkę w której umieścisz termometr .

Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za miłego slowa Dziadku.

Właśnie mialem pisać do Ciebie jak masz zamontowany termometr w tej mówce.Chodzi o szczelność,bo inne przyżądy sa uszczelnione taśmą teflonową.

Dziadku uszczelkę pod deklem sam wycinałeś,czy kupiłeś gotową.

Bo moja jest deko za duża bo nie przyjezdzaj dobrze do płaszczyzny.

W jednym miejscu jest brzuch z pod którego uciekam cisnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj moje 2 tematy o sterylizacji i autoklawie domowym .Uszczelkę zrobiono mi . Gumę kupisz w sklepach z artykułami metalowymi .  Wyciąć chyba potrafisz. zwłaszcza że masz wzór..

Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.