Skocz do zawartości

Noże japońskie.


karuzo

Rekomendowane odpowiedzi

witam, 

powoli skłaniam sie do kupna kolejnego noża od firmy Tojiro. 

Jak na razie mam dwa podstawowe 3-warstwowe, Gyuto dp3 i Santoku oraz kamień do ostrzenia o dwoch stopniach gradacji.

Przymierzam sie do kupna noża rownież w wersji Gyuto tyle ze w bogatszej wersji bo 37 warstwowy ze stali damaceńskiej. 

 

http://tojiro.pl/details.php?k=6&p=51&nt=DP%20Damaskus%2037%20warstw

 

korzystam z tych nozy dobre kilka lat i na prawde świetnie sie sprawdzają

 

i mam pytanie, czy ktos uzywa takich nozy tu na forum, oraz czy jest ktos w stanie zaproponowac mi nóż podobnej klasy i ostrości a z bardziej atrakcyjna ceną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 207
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Masz na forum dyskusje o nożach - poszukaj.......... z noży japońskich - świetny : http://tojiro.pl/details.php?k=16&p=109&nt=DamaskusPRO 63 warstwy trochę może droższy ale jakość albo cena wybór należy do Ciebie ;)  :thumbsup:

. Jeśli chcesz do miesa na rozbiórki - to nie te noże :D 

Edytowane przez Muski

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli tansze to zobacz moze noze Shun, tylko to chyba w tej samej cenie,Global ( to japonskie,),KAmusi, jednak te japonskie noze beda jeszcze drozsze,(jak misie wydaje na polskie zlotych), Wusthof Trident, F. Dick ( to jest The Fredr.Dick GmbH & Co.)  ,Sabatier francuzkie noze, tansze od japonskich( przynajmniej u nas).

 Zobacz ich opisy i ceny u was, moze cos z tego wybierzesz.

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nóż potrzebuje do użytku ogólnego w kuchni, mam santoku ale on tylko do warzyw do niczego innego zbytnio się nie nadaje, no może do filetowania ryb. Gyuto spełnia moje oczekiwania ale chcę podnieść poziom :-) tylko cena trochę boli :-)

Słyszałem jeszcze o nożach kai wasabi.

Może faktycznie dołożę parę złotych do tego damaskusa 63warsty.

Ale poczytam jeszcze trochę opini o nożach które podesłała mi ANNAM

[Dodano: 22 kwi 2017 - 13:53]

Ogólnie pytam bo nie zawsze cena idzie równo z jakością, może ktoś miał tojiro, kupił np kai wasabi w podobnej charakterystyce i stwierdził że są równie dobre a i cena przyjemniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kai - znakomite :D 

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie mam porównanie między tojiro dp3 a kilkoma nożami z fiskarsa, stalgastu solingena i podobnych to wiem że tojiro nawet podstawowe bije je na głowe

[Dodano: 22 kwi 2017 - 17:50]

Fakt tanie to one nie są ale po tych kilku latach mogę śmiało stwierdzić że dają radę a na prawdę mają w swoim życiu nakrojone :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Temat do odswieżenia - poniewaz filetuje dosc duzo ryb, sporo miesa przerabiam to postanowilem zrobic sobie przezent, i tak latem wszedlem w posiadanie niniejszego noza - 

Tojiro Flash Boning Knife

 

  Tojiro | Flash | Boning & Fillet Knives http://cdn.cutleryandmore.com/products/medium/13663.jpg     6-inch     $129.95

Add to Cart

  In Stock (Ships in 24 Hours)      

 
  • Description
• Graduated smooth bolster design for comfort, balance and ease of sharpening • Elegant Micarta handle with stainless steel inlay for stunning appearance • VG-10 Japanese steel blade, Rockwell rating of 61 with 63 layers of forged alternating high & low carbon stainless steel • Easily removes bones from poultry and meat; ideal for trimming fat • Made in Japan, Lifetime Warranty
The elegant Tojiro Flash Series of Japanese cutlery features a blade that has a folded and forged construction of 63 layers of Damascus steel. This process allows the thin center layer of VG-10 steel to be extremely hard & sharp but the blade retains flexibility & strength. The unique design of the graduated bolster allows for easy re-sharpening all the way up to the heel of the blade along with a totally smooth, comfortable, perfectly balanced feel. With a Rockwell rating of 61, these true damascus blades provide a superbly sharp edge that you would expect from a top quality Japanese knife. The Micarta handle is inlayed with stainless steel for a stunning appearance. Micarta is a revolutionary new handle material that is made from linen and synthetic resin compounded by extreme amounts of pressure and heat creating a wood-like grain and feel with the absolute ultimate in durability. Combining the ancient tradition of Japanese Samurai sword making with new technology while maintaining their strict level of the ultimate in quality and performance, Tojiro has outdone themselves in creating this exquisite line of professional kitchen cutlery. Made in Japan; Lifetime warranty.

Item: FF-BO150

moze nie byloby w tym nic dziwnego gdyby: ostrosc noza sprawdzilem w chwili otrzymania jego w przesylce. Obrabialem szynki na Culatello i oczywiscie odrazu po obmyciu poszedl w ruch. Coz moge powiedziec -" kroi sam". Doslownie znakomity. Po ok 30 min. uzywania musialem przelozyc szynke i co sie stalo to noz zostal zsuniety z blatu stolu. I to tak niefortunnie ze spadl na moja stope (bylem w "japonkach"). aby tego bylo malo to spadl ostrzem w dol. Tak niefortunnie trafil ze przeciol mi 3 palce (najmniejszy i najwiekszy nie ruszone). Ciecie do kosci, krew zaczela lac sie jak z wiadra. Zona zobaczyla, malo nie zemdlala. Zaczela sie akcja ratunkowa - bandaze, opatrunki uciski. Krew zostala zatamowana dopiero po ucisku powyzej kostki. ale i tak stracilem do 0.4-0.5 litra. Ogolne oslabienie .W nocy zona po cichu wstala i schowala ten noz. Tak mi zakomunikowala rano. Okazalo sie ze schowala ale nie ten tylko Victorinox. Niemniej uzywam tego noza tylko kiedy nie ma jej w domu bo na widok jego dostaje "bialej goraczki" (zartobliwie). a noz? - "nadal tnie sam) niezaleznie czy pojade ostrzem po kosciach czy po osciach ryb i ich luskach. Uzywam tylko na lewej rece specjalnej rekawiczki (jestem praworeczny). ot taka sobie historyjka. (kromka chleba posmarowana maslem zawsze spadnie nim do dolu) :D

Edytowane przez EAnna

Zycie - to pasmo problemow i trudnosci. Chwile radosci - to nagroda za trud ich pokonywania.

StefanS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stal damasceńska - najwyższa półka 

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stefan S to bracie będziesz pamiętał że nóż kładzie się z dala brzegu stołu,wykonując karuzele z szynką na stole,nie ma żartów

Dziekuje naprawde bratu Markowi z Bielska za zwrocenie uwagi ze  moje zdrowie jest wazniejsze i rade ...a 

Stal damasceńska - najwyższa półka 

Nóż  bajka.

za zachwyt nad jakoscia noza - no coz nawet najwspanialszy noz nie pokroi sam jak nie jest trzymany w palcach (co prawda dlonia - ale to zawsze palce)- oczywiscie jest to zartobliwie.. :D  :devil:

Zycie - to pasmo problemow i trudnosci. Chwile radosci - to nagroda za trud ich pokonywania.

StefanS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stal damasceńska :hmm: . Niestety nie udało się wyprodukować w obecnych czasach takiej stali . Została nazwa . Nie ujmuję nic tej stali - jest to b.wysoka półka, ale jest to "podróbka" .Mimo tak posuniętej techniki  , nie udało się "odtworzyć"  obecnym naukowcom stali o identycznych  walorach/strukturze/ jakości  jak  oryginalna damasceńska .

Ja się roboty nie boję, tylko ludzi mi dajcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Poszedłem "śladami" Stefana, obym tylko też sobie krwi nie upuścił 
czyzbys polknal tego samego "bakcyla' miesno-wedzarniczego?  :D  jeszcze tylko wedkowanie na tunczyki i rekiny....... :D  :D  :D  :D

 

niestety ja nie jestem nic  w stanie Ci powiedziec na temat tych nozy.....

Zycie - to pasmo problemow i trudnosci. Chwile radosci - to nagroda za trud ich pokonywania.

StefanS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

co powiecie o tych nożach?
mam KAI do filetowania ryb - świetny nóż - to są noże z serii dożywotnych - kupujesz raz ,płaczesz ,że drogo a później tylko kroisz i kroisz i kroisz  :thumbsup: 

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

co powiecie o tych nożach?
mam KAI do filetowania ryb - świetny nóż - to są noże z serii dożywotnych - kupujesz raz ,płaczesz ,że drogo a później tylko kroisz i kroisz i kroisz  :thumbsup: 

 

piszę o tych nożach dlatego,że w sieci sklepów TkMax można kupić te noże już za 60 zł,niby przecenione z 300,czy 400 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

w sieci sklepów TkMax można kupić te noże już za 60 zł,niby przecenione z 300,czy 400 zł
jutro sprawdzę i nie niby tylko dobre noże mają taką cenę  niestety :hmm:  

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co powiecie o tych nożach?

Mariusz -Wielkie dzięki  :D  :thumbsup:  , moja kolekcja się wzbogaciła o kolejne 3 noże kai dla mnie i 2 dla córek - te noże w detalu kosztują 530-450 kupiłem po 99,90  i kutego Japończyka za 84,90  :thumbsup: niestety był ostatni :(

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W tkMax?
tak - wczoraj przed 20, tą  :D 

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.