Skocz do zawartości

Jak naprawić pakowarkę próżniową


EAnna

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś dysponuje dokumentacją techniczną zgrzewarki profi-cook PC-VK 1015 ?

Ostatnio się zbuntowała i nie chce się automatycznie przełączać na zgrzewanie.

Nie wiem, czy krok ten sterowany jest przełącznikiem czasowym, czy zależny od odessania (ciśnienia).

Samo zgrzewanie - włączone ręcznie - działa prawidłowo.

Zgrzewanie nie włącza się w żadnym trybie automatycznym.

Edytowane przez EAnna

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

U mnie niestety to samo ...zastanawiam sie czy ta listwa co dociska sie nie wyexplatowala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

, czy zależny od odessania (ciśnienia)

 

Ciśnieniowo.Sprawdź rurki od pompki, czy któraś nie jest uszkodzona.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ciśnieniowo.Sprawdź rurki od pompki, czy któraś nie jest uszkodzona.

Dziękuję Arku, biorę się do roboty :D 

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu krućce przy zaworze ciśnieniowym stają się z czasem kruche i tam się rozszczelnia. Drugi znany mi i przerabiany pronblem to taśma łącząca pokrywę z płytką uszkadza się na zdjęciu ... oba tematy do ogarnięcia ;)

 

Tapniete z Tapatalk

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krućce przy zaworze ciśnieniowym stają się z czasem kruche i tam się rozszczelnia

O jakim zaworze ciśnieniowym piszesz?

Rozkręciłam zgrzewarkę i co widzę?

Rurka z tulejki odsysajacej biegnie do pompki. 

Po drodze rozgałęzia się na czujnik ciśnienia i odpowietrzenie układu sprzężone z zatrzaskiem bocznym do pokrywy.

Jest tam coś w rodzaju prymitywnego zaworka, plastikowy kruciec "uszczelniający się" dociskowo na przyklejonej gumce; siła sprawcza to sprężynka.

Czy to masz na myśli? W gumce jest już odciśnięty mały "krater"

Ewidentnie układ nie uzyskuje odpowiedniego podcisnienia. 

Sprawdziłam sam czujnik - jak odsysałam z niego powietrze (przez dołączoną tymczasowo rurkę) to przełączał prawidłowo elektrycznie.

Sama pompka to jest zabaweczka. Posmarowałam uszczelkę silikonem ale nic to nie pomogło.

Zawór zwrotny pompki trzyma prawidłowo.

Układ ewidentnie jest gdzieś nieszczelny i przy ręcznym przełączeniu na zgrzewanie traci podciśnienie.

Zauwżyłam też jakąś regulację na czujniku ciśnienia ale na razie nie wiem w którym kierunku jak działa :D

Edytowane przez EAnna

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wrzuć fotkę ,, bebechów ,,.

Jutro, jak ponownie rozkręcę.

 Planuję dorobić zewnętrzny przełącznik na wyjściu elektrycznym czujnika ciśnienia, który będę zwierać i wymuszać "turbo".

Układ jest banalnie prosty i na oko nie widać żadnych nieszczelności czy też uszkodzeń przewodów pneumatycznych.

Obawiam się, że nieszczelności mogą być typu liniowego na skutek zestarzenia się materiałów uszczelniających.

Cała elektronika jest O.K. Pracuje w całym zakresie prawidłowo po zasymulowaniu prawidłowego podciśnienia.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie masz,ale to można sprawdzić taką specjalną pianką jak się sprawdza szczelność przewodów gazowych w samochodzie

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą specjalną piankę to robisz sobie z odrobiny wody i mydła w płynie. Ubijasz w kubeczku małym pędzelkiem i masz gotową gęstą pianę.

Tylko jest mały problem tak bada się nieszczelności przy nadciśnieniu. Przy próżni można próbować części oddalone od pompy próżniowej jak uszczelki pokrywy itp , żeby nie napakować piany do pompy. :)

Naturę mam zimną ;) a dym robię tylko kiedy potrzeba :clap:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię o czujniku ciśnienia tym po lewej stronie ... rurki podciśnienia wchodzą na dwustopniowe króćce najczęściej pada mniejsza średnica i tam łapie lewe powietrze ;)

 

Tapniete z Tapatalk

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spryskaj przewody roztworem mydła (rozrób w rozpylaczu) popryskaj na przewody i zacznij lekko dmuchać w rurkę (nie wiem w którą bo nie widzę środka) ogólnie chodzi o to , żeby wytworzyć nadciśnienie w przewodach. Powietrze znajdzie ujście i pójdą bąbelki - znajdziesz nieszczelność. Jeżeli przewody są szczelne , to nieszczelność może być na uszczelce (tej na której kładzie się folię i przyciska pokrywą- taka pianko-guma czarna)

Ja się roboty nie boję, tylko ludzi mi dajcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem, u mnie przyczyną był pęknięty plastikowy trójnik. Na oko wszystko było z nim w porządku, ale wystarczyło lekko nacisnąć i ułamał się. Zastąpiłem go trójnikiem zakupionym w akwarystycznym. Sprawuje się bez zarzutu. A ten prymitywny zaworek rozszczelnia układ w momencie otwierania pakowarki (po naciśnięciu lewego przycisku). Jak szukałem przyczyny problemów to wyjąłem tę sprężynkę. Uwierzcie na słowo, że otwarcie zassanej pokrywy (bez jej rozszczelnienia) jest mocno problematyczne  :)   :devil:

Edytowane przez Pools
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może troszkę nie w temacie . W swoim wątku sygnalizowałem że pakowarka odmówiła współpracy (było to marzec  2017 ?  ) . Kupiona 31.12 .2015 w https://www.wasserman.eu/

Napisałem do firmy poprosili o opis uszkodzenia + przesłanie do nich uszkodzonej. Na piąty ? dzień dostałem nową bez żadnego ale , wyjaśnień . Nawet nie wiem czy była jeszcze na gwarancji ?  Jednym słowem fajnie załatwione dlatego podaje link do firmy.

Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie gdyby ktoś z Koleżeństwa miał problem z czujnikiem ciśnienia, to budowa jego i regulacja jest b. prosta.

Styki zwiera membrana metalowa zawieszona na membranie gumowej. Widoczny w otworze od strony płytki drukowanej krzyżak to nic innego jak regulacja czujnika w zależności od żądanego podciśnienia w układzie (oczywiście w miarę możliwości pompki). Czym bardziej wkręcamy krzyżak (w prawo) tym większe podciśnienie konieczne do przełączenia czujnika. Po prostu pod plastikowym wkrętem jest sprężyna naciskająca na membranę i równoważąca siłę podciśnienia. Ja wraz z wiekiem pompki musiałem niestety delikatnie odkręcić (1/2 obrotu) bo pompa już nie dawała pożądanego podciśnienia. Jak się bardzo uprzeć to można czujnik także rozebrać, ale lepiej tego nie czynić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Układ ewidentnie jest gdzieś nieszczelny i przy ręcznym przełączeniu na zgrzewanie traci podciśnienie.

 

 

Wrzuć fotkę ,, bebechów ,,.

 

 

post-40040-0-77318800-1506534127_thumb.jpg

Przy ponownym podejściu do zgrzewarki dało się ustalić gdzie występuje nieszczelność w układzie pneumatycznym.

Okazało się, że pęknął trójnik.

Po wymianie jest wszystko O.K.

Ten przeźroczysty, poniżej prawego, dolnego rogu płytki to już trójnik wymieniony.

Jest to standardowy trójnik do instalacji pompek akwariowych.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że pęknął trójnik.

 

  :D        Mnie jeszcze się to nie zdarzyło . Muszę to zapamiętać .

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez andrzej k

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam. Podepnę się do  wątku. Moja pakowarka zaczyna pomału odmawiać posługi tzn. odsysa do jakiegoś poziomu, potem robi sobie jakby przerwę i czasami sama zaczyna odsysać do końca, a czasami muszę ją znów zastartować przyciskiem, a czasami przycisk się świeci, ale nie zasysa.

Rozebrałem obie strony, wężyki w bardzo dobrej kondycji, trójniki też nie zauważyłem żeby były jakieś stare czy coś.

Ma ktoś może jakiś pomysł co  to może być albo gdzie grzebać?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że pompa a właściwie silnik pompy nawala.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podepnę się do wątku. Moja pakowarka zaczyna pomału odmawiać posługi tzn. odsysa do jakiegoś poziomu, potem robi sobie jakby przerwę i czasami sama zaczyna odsysać do końca, a czasami muszę ją znów zastartować przyciskiem, a czasami przycisk się świeci, ale nie zasysa.

Rozebrałem obie strony, wężyki w bardzo dobrej kondycji, trójniki też nie zauważyłem żeby były jakieś stare czy coś.

Ma ktoś może jakiś pomysł co to może być albo gdzie grzebać?

Pozdrawiam

Mam podobny problem ale na funkcji turbo jest ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.