Skocz do zawartości

Pierwszy wyroby ;)


marcino21ab

Rekomendowane odpowiedzi

Witam., chciałbym się pochwalić moimi pierwszymi wedzonkami. Wszystko peklowane 5dni według tabeli dziadka.Wyszło bardzo dobre;) Trochę ciężko mi się nabijalo kiełbasę chłopska bo pierwszy raz w życiu i trochę mi się zapowietrzalo , ale nie wyszła wizualnie tak źle;) Zastanawiam się co uwedzic kolejnym razem, ale coś prostego ?

25ecd610ca7a06d405a4930cd41c2889.jpg

180176ef263a62b4c3e39fff9a917f43.jpg

064da9172819f8f3f07bd4a758bd94ff.jpg

0e0d9cfb8944cb0ff2c5c7ab7c11d7e5.jpg

 

 

Wysłane z mojego LG-D802

post-84685-1493234788,5822_thumb.jpg

post-84685-1493234810,2528_thumb.jpg

post-84685-1493234824,5635_thumb.jpeg

Edytowane przez marcino21ab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcino21ab,

jezeli to pierwszy raz to wyglada apetycznie i wyszlo super. :):clap:

Ja jeszcze nie wedzilem, bo jestem na etapie budowania dymogeneratora , pozniej wedzarni.

Chcialem najpierw wybudowac w/g Andyandy, ale ja nie robie duzo wyrobow, bo tylko dla dwojga jak na razie.

I dlatego zdecydowalem sie na dymogenerator i skrzynie z drzewa na wedzarnie na poczatek.

Pozdrowienia

Przywileje kilku ludzi nie czynią ogólnego prawa.- Wincenty Kadłubek

 

Dokarmianie forumowego prosiaczka za FREE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, to nie moje ;)

 

Wysłane z mojego LG-D802

[Dodano: 26 kwi 2017 - 21:41]

Marcino21ab,

jezeli to pierwszy raz to wyglada apetycznie i wyszlo super. :):clap:

Ja jeszcze nie wedzilem, bo jestem na etapie budowania dymogeneratora , pozniej wedzarni.

Chcialem najpierw wybudowac w/g Andyandy, ale ja nie robie duzo wyrobow, bo tylko dla dwojga jak na razie.

I dlatego zdecydowalem sie na dymogenerator i skrzynie z drzewa na wedzarnie na poczatek.

Pozdrowienia

Ja mam z dwóch beczek wedzarnie zrobiona , u góry beczka z otworem o średnicy 25cm, deflektor, a na dole druga beczka wysoka ok 60cm. Wycięty otwór do podkladania . Wedzilem dwa razy w niej i się powoli uczę ;) temperatura mi trochę skakała ale tak od 40 do 65 stopni.

 

Wysłane z mojego LG-D802

Edytowane przez marcino21ab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo ładnie na początek :)

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za miłe słowa. Szynkę parzylem w temp ok 75stopni aż w środku miała 67stopni, czyli dobra godzina. Później wrzuciłem na ok. pół godziny do wody 40stopni. Następnym razem będę troszkę dłużej parzył.

 

Wysłane z mojego LG-D802

Edytowane przez marcino21ab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 No nie wiem czy pomysł dobry

 

Na pewno spróbuję boczek zwijany, parzony, a później wędzony.

Odwróć kolejność . Wędź i potem parz

Co do kiełbasy to zacznij od chłopskiej Szczepana https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/343-kie%C5%82basa-ch%C5%82opska/

Edytowane przez binio1111

Ja się roboty nie boję, tylko ludzi mi dajcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Właśnie lubię bardziej suche.

Już Ci pisałem na PW.....parz do 72 C, albo jeszcze i wyżej.

Większość żąda soczystości, a ty jakoś odwrotnie.....ale o gustach się nie dyskutuje.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.