Skocz do zawartości

Wędzarnia drewniana rozkręcana .


widan

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki BACA za ,,słowa pocieszenia,, , posta napisałem z zamiarem aby ktoś pomógł,  podpowiedział jak ogarnąć postawienie nowej wędzarni zamiast tej którą miałem / fotki beczki załączone powyżej/ . Dla niektórych widzę po odpowiedziach iż wędzarnia musi być i tylko być musi w formie kibelka z paleniskiem pod spodem. Uwierzcie mi że spędziłem sporo godzin na przeczytaniu wielu tematów z forum budowy wędzarni , i wiem że prawdopodobnie co nie znaczy że najlepiej wędzi się w wędzarni kibelek +palenisko z cegły bez kanału. Napisze jeszcze raz że sytuacja u mnie wygląda tak że NIE MOGĘ POSTAWIC TAKIEJ . Jeżeli mógłbym to tematu by nie było. Mogę tylko palenisko umiejscowić w głębi ziemi , wędzarnie chce zrobić w formie kibelka , ale musi byc przenośna , lub składana , postawiona w miejscu tylko na czas wędzenia , dlatego tez pomyslałem o wykorzystaniu kanału dymnego. Może żle że tak pomyslałem i dlatego zwróciłem się do kolegów z forum którzy łapneli trochę wiedzy i praktyki i nie z jednej wędzarni jedli.  I nie piszczcie że nie dam sobie wytłumaczyć tego i owego .To sytuacja mnie zmusza do postawienia czegoś co nie wszystkim sie tutaj podoba .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Chłopie zlituj się.

 

Mogę tylko palenisko umiejscowić w głębi ziemi , wędzarnie chce zrobić w formie kibelka

Zrób, że takie palenisko jakie ci narysowałem, Postaw na tym swoją obecną beczkę (najlepiej jak byś ją obłożył deskami w celu ocieplenia)  i nie wyjdziesz z zachwytu jak zaczniesz wędzić. Potem w przyszłości zrobisz większą komorę drewnianą - składaną

Edytowane przez binio1111

Ja się roboty nie boję, tylko ludzi mi dajcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaja sobie robisz kolego !!!!!! [/quote ] :D  oczywiście, przecież nie  będę się smucił. Zabawne ocieplać palenisko styropianem i dawać folię. Tylko dlatego, że masz zamiar zrobić w ziemi. Nawet jeżeli zrobisz zanurzone w wodzie, sama  blacha wystarczy. Jestem pełen podziwu skąd się biorą tak wspaniałe pomysły!!!  :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego to Ty se robisz jaja styropian jest palny więc pytanie czy dać go do paleniska to są właśnie jaja

Piszesz że masz mało miejsca a chcesz kopać doły, to pewnie między wędzeniami bedziesz wlewał tam wode i będziesz miał oczko wodne, albo postaw isz tam budke i bedziesz miał kibelek taki prawdziwy

A teraz na poważnie masz problem z miejscem to poco budujesz palenisko stacjonarne, zbuduj wedzarnie mobilną

Upierasz sie na palenisko w ziemi, zobacz ostatnie foty z mojego tematu wedzarnia gosmana link podałem pare postów wyżej tuż przed bożym narodzeniem była odwilż palenisko 10 cm w wodzie potem w lodzie dzień przed wędzeniem przenośiłem wedzarnie w inne miejsce dwie warstwy cegieł nie do odzyskania wiec kombinacja co zrobić. Problem problem i jeszcze raz problem mówie to z własnego doświadczenia, a palenisko moje jest na poziomie 0

Pomyśl o tym zanim bedzie po ptokach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Myślisz że styropian dany od zewnątrz pomiędzy ziemią a cegłą może sie zapalić ?
A ja na wprost po co??? potrzebny on tutaj jak kobiecie lekkich obyczajów majtki, cosik mi się zdaje bracie, że lubisz sobie utrudniać życie ;)  

Pozdrawiam Zbigniew  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Myślisz że styropian dany od zewnątrz pomiędzy ziemią a cegłą może sie zapalić ?

Stopi się. 

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się z nim nie stanie ... ;) 

Ale po jaka cholerę chcesz go tam dawać to pojęcia bladego nie mam ... :( 

Idąc Twoim tokiem rozumowania powinieneś wcześniej wykonać odwodnienie liniowe, uziem z bednarki etc ... kto bogatemu zabroni skromnie żyć a pracowitemu poleniuchować przy robocie ;)

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam , lepiej zapytać niż dać d.......y. Teren suchy , ale ciągle się zastanawiam czy nie będzie wilgoci w środku ponieważ palenisko prawie całe bedzie w ziemi . I tak kombinuje żeby jakoś zniwelować wilgoć , chociaż widzę że nie ja pierwszy robię palenisko w ziemi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy i niczym nie zniwelujesz wilgoci w palenisku zagłębionym w ziemi, które jest na otwartym powietrzu ... Ale kombinuj, kombinuj może coś wykombinujesz  ;)

Takie zagłębione paleniska funkcjonują u kolegów z forum ale są pod dachem, wtedy to mniejszy problem. 

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kiedyś pytałem czy mogę ocieplić komin styropianem, to było napisane że nie mogę.

Teraz czytam, że wokół paleniska można dać styropian i nic mu się nie stanie.

To się zdecydujcie....bo *cenzura*ca można dostać.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw się zastanów kiedy i w jakich warunkach styropian ulega degradacji a potem dostawaj Q.....y ... będzie zdrowiej i spokojniej   ;)

Co się mam zastanawiać. Gdzie nie pytałem o ocieplenie komina, to od razu styropian odpadał.

To na logikę, jak nie można ocieplić komina i to prawie na jego szczycie, to tym bardziej nie wolno ocieplać paleniska.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie do końca tak produkt spalania czyli spaliny idą w komin ich skład różni się w zależności czym palisz .... nie nie Q... znowu daję się wciągać w szkolne dysputy .....

Co innego komin co innego palenisko ... po co nie wiem ale jak chce niech sobie daje ... kropka

 

Tapniete z Tapatalk

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.