Skocz do zawartości

Moja pierwsza wędzarnia


Rekomendowane odpowiedzi

Podwójna "calówka" jest wystarczającym izolatorem. Wiem, ponieważ tak mam i stabilna temperatura niezależnie od pory roku. Możesz dać wełnę mineralną, tylko nie zapomnij jej umocować, żeby nie zjechała w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 115
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Co do wełny - opinie podzielone - istnieje ryzyko zawilgocenia (Ci co mają chwalą sobie  - ale raczej nikt desek nie odkręcał po roku czy dwóch i nie patrzył co w ścianie siedzi. Ci co nie mają twierdzą, że nie trzeba przy 2 warstwach desek ) Osobiście też nie mam i nie narzekam  - 2 warstwy felcowanych 20mm + pustka - Zima mi nie straszna  i nie boję się, że coś zbutwieje lub wody naciągnie.; Pozdrawiam

Ja się roboty nie boję, tylko ludzi mi dajcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na Twoim miejscu postawił na boczne, regulowane otwory. Szkoda takiej pięknej wiaty, a dym się rozejdzie i tak. Do tego nie będzie obawy o zimowe skropliny, które mogą być, choć nie muszą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj niewiele zrobiłem musiałem zająć się psem którego ktoś tydzień temu porzucił koło mojego domu .Pies cały czas czekał na swojego pana ,bał się ludzi uciekał ale zaraz wracał leżał w jednym miejscu podnosząc tylko głowę kiedy jechał jakiś samochód z nadzieją że to jego pan .Dzisiaj zauważyłem że kuleje niestety ma złamaną łapę .Nie chce mi się dalej pisać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irek, pięknie sobie poczynasz,  :thumbsup:  tylko tak dalej, a koledzy mają rację, mięso możesz już peklować.....och zapomniałem, że świnka jeszcze rośnie  :D .

 

Serdeczne pozdrowienia

Przywileje kilku ludzi nie czynią ogólnego prawa.- Wincenty Kadłubek

 

Dokarmianie forumowego prosiaczka za FREE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim pięknie dziękuję za miłe słowa .Niestety nie będę miał tak ładnej wędzarni jak inni, do jędki wiaty zostało mi tylko kilka centymetrów i musiałem zrobić bardzo niski wsuwany daszek ale przecież mam w niej wędzić a nie na nią patrzeć. Zupełnie zapomniałem o mięsie, muszę kupić gdzieś jakiś zestaw startowy co do mięsa to nawet nie wiem od czego zacząć.Czytałem tylko o budowie wędzarni teraz czas poczytać o wyrobach i wędzeniu.Dostałem od kolegi trochę drzewa ; grusza i wiśnia myślę że się nada.Wieprza zalewą świetny pomysł tylko chyba się wieprz nie zgodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załatw sobie jeszcze trochę olchy  i buka . Szkoda owocowego do wygrzewania i osuszania. Poza tym jak na pierwszy raz to do wędzenia też dołóż  olchy  - nie dawaj samego owocowego , bo może Ci być za bardzo "konfiturowo" ;) . Jak połapiesz co i jak to wtedy będziesz eksperymentował i złapiesz swoje smaki.

 A na start to : termometry , peklosól i najważniejsze - mięso ;)

Do peklowania tabela Dziadka  - ja korzystam ze zmodernizowanej - mniejsza słoność - ściągnij sobie:

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&ved=0ahUKEwj_qpCy_pjXAhWMfFAKHeXxBMgQFggmMAA&url=https%3A%2F%2Fwww.gieldawd.pl%2Fstorage%2Fpraktyczneporady%2Ftabelapeklowania.xls&usg=AOvVaw3tNGsOS6r-lCUSG1ilcYLJ

Ja się roboty nie boję, tylko ludzi mi dajcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dziś dwa arkusze blachy jutro mi potną i wygną 0,8 nie było cieńszej .Sól peklowa w markecie ,termometry Castorama wszystko czeka na mięcho .Niestety  dopiero teraz czytałem wasze posty do Mrówki mam 15km a do Castoramy 40km. qba do twojej jej daleko ale wielkie dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.