Skocz do zawartości

Wojs40 - wyroby


wojs40

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż nie.Moja jest taka że daje się kroić w plasterki.Można co prawda ją na pieczywie rozsmarować ,ale żeby była tak smarowna jak pasztetowa to nie.

Co do wędzenia.Można oczywiście wędzić na zimno,ale ja robię tak jak napisałem i nie zmienię tej technologi.Ci co próbowali sobie chwalą.Trzeba tylko zachować odpowiedni czas wędzenia i temperaturę i zastosować odpowiednie jelita.Nie widzę żadnych przeciwskazań do takiego wędzenia.

Ta pokazana jest wędzoną za długo albo w za wysokiej temperaturze albo jedno i drugie i został wytopiony z niej tłuszcz.Można sobie porównać moją po wędzeniu i tą pokazaną i wnioski nasuwają się same.

Edytowane przez arkadiusz

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 223
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ta pokazana jest wędzoną za długo

Jeżeli piszesz o mojej to jest to wątrobianka dzicza, wędzona  na zimno po uprzednim sparzeniu, dlatego jest ciemna.

Być może tłuszcz podbiegł w czasie parzenia lub studzenia, tłustości do takich wyrobów dodaję dużo :D

Mam też specjalną technikę parzenia wątroby. Musi być w całym przekroju różowa i mazista ale bez wypływu krwi.

Zbyt mocno sparzona wątroba nie będzie się emulgować i wątrobianka będzie "tępa" na języku.

Edytowane przez EAnna

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta pokazana jest wędzoną za długo albo w za wysokiej temperaturze albo jedno i drugie i został wytopiony z niej tłuszcz....

Arku, być może, a być może kolor zaraz po wędzeniu przekłamuje, poniżej foto zimnego produktu. Jeszcze raz napiszę, wędzenie ok 1 godz w temp. 50C. :D

post-57100-0-69135100-1512666348_thumb.jpg

Czasami warto upaść, aby zobaczyć, kto pomoże nam wstać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu nie piszę o Twojej,ale do wątrobianki dodaje się wątrobę surowa a nie parzoną nawet w jakiś specjalny sposób.

Edytowane przez arkadiusz

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do wątrobianki dodaje się wątrobę surowa a nie parzoną nawet w jakiś specjalny sposób.

 

Tak jest najlepiej.

Ale wtedy należy wystabilizować masę jakimś dodatkiem typu bułka, kasza manna.

Są różne receptury.

Np. w Recepturach Branżowych:

post-40040-0-86136200-1512674180_thumb.jpg

Edytowane przez EAnna

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

 

bo na zdjęciu widać "poblask metaliczny". Czym więcej peklo tym ten efekt bardziej zauważalny - wiesz o co chodzi?

 

Gdzieś na forum stało, że im bardziej metaliczny efekt, tym więcej listerii....  nie wiem jak z tym jest do końca....  ale gdzieś to jest opisane...   :cool: 

Gorycz złej jakości pozostaje długo po tym, gdy słodycz ceny została zapomniana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tym więcej listerii..

 

 

Z tym to już nie żarty .  :facepalm:     Może by tak znawcy tematu wyjaśnili ......

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez andrzej k

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś peklowałem na mokro i poje...(pomyliłem) dawkę peklo i poszło o jakieś 40% więcej niż miało być - może zbieg okoliczności , może wina mięsa , ale wszystko co wówczas peklowałem (na szczęście tylko ok 5kg)  było metaliczne w przekroju.  Jak np. robiłem nieraz 50/50 z solą , to "lśnienia"  nie widziałem .(może jeszcze za mało zrobiłem i bzdury gadam :hmm: albo przyczyna jest zupełnie inna - poczekam na inne wypowiedzi :)

PS> Zbóju  - zbadaj wodę :);)

Edytowane przez binio1111

Ja się roboty nie boję, tylko ludzi mi dajcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

od dziś woda i suchy chleb dla konia   

 

Wybór należy do Ciebie . :D

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadmiar azotynu musialby byc wysoki (ponad 500ppm/kg) aby spowodowac zmiane koloru zwana (Nitrite burn) oparzenie azotynowe i wowczas bylaby to zielonkawo- brunatnawa barwa miesa. W tym przypadku bardziej chodzi o tzw po angielsku - iridiscence of cured or raw lean meat - opalizowanie chudego peklowanego (czasami surowego) miesa. Powodowane jest odbiciem sie swiatla od protein miesniowych i porownywalne moze byc z odblaskiem pryzmatowym. Gdy poprzeczne ciecie jest zrobione pod odpowiednim katem i padajace swiatlo rowniez jest pod odpowiednim katem wowczas nastepuje odbicie sie swiatla od proteins zawartych w wlokienkach miesni. Bardziej podatne na ten rodzaj odbicia jest bardzo chude mieso wolowe.

Dawka 40 g/kg peklosoli jest b. wysoka. w przyszlosci - jesli lubisz slone to uzyc 25 g/peklosoli na kg i dodac dla slonosci 15 g/kg soli.

Zycie - to pasmo problemow i trudnosci. Chwile radosci - to nagroda za trud ich pokonywania.

StefanS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.