Skocz do zawartości

Potrzebna pomoc z wiedzy o mięsie ;)


Izunia1113

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko potrzebuję pomocy pracuję na stoisku mięsnym i będę robić specyfikację z wiedzy asortymentowej dostałam 50 pytań ale powiem wam że zagiełam nawet wujka google. Jest tu jakiś spec od wiedzy o mięsie wołowym, wieprzowym drobiu jagnięcinie i królikach ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiednikiem schaby wp w kroliku jest ??

Jaki jest zakres terminu przydatności do spożycia w op taca ??

Którego kurczaka sprzedajemy z podrobami ??

Z. Jakich elementów składa się przodek wp ?? To są jedne z wielu

[Dodano: 17 maj 2017 - 15:00]

Oto wszystkie pytania na niektóre znalazłam ale nie na wszystkie.

post-87092-0-33620600-1495022429_thumb.jpg

Edytowane przez Izunia1113
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mam pytanko
czy byłaś uprzejma poczytać taki rozdział : https://wedlinydomowe.pl/forum/forum/85-mięso/ czy nie było czasu ?

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

pracuję na stoisku mięsnym

Lepiej zmień pracę.

Tylko na jaką?

W każdej należy cokolwiek się nauczyć aby nie wylecieć po okresie próbnym.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowicjuszka zwróciła się do was w dobrej wierze, ale wpadła w wężowisko

 

Trochę inaczej to widzę.

Na polskich stoiskach mięsnych  personel z reguły nie wie co sprzedaje. Ich wiedza zamyka się w określeniach: "wołowe na pieczeń", "wp na gulasz"

Pracują ludzie bez przeszkolenia, często kompletni ignoranci.

Pytanie @Izunia1113 pokazuje jednak, że przynajmniej niektóre firmy wymagają od pracowników wiedzy z zakresu budowy zwierząt rzeźnych oraz zasad przechowywania/zdatności do spożycia poszczególnego asortymentu.

W takim wypadku wymagane jest albo fachowe przeszkolenie (rodzaj kursu) albo samodzielne przestudiowanie  zagadnień w oparciu o fachowa literaturę i wypytanie mistrza w zawodzie.

Samo zdanie testu na podstawie gotowych odpowiedzi-podpowiedzi życzliwych internautów stwarza tylko pozory znajomości zagadnień.

Jeżeli ktoś nie zna odpowiedzi na pytanie:

 

Odpowiednikiem schaby wp w kroliku jest ??

 

 

świadczy to o absolutnej nieznajomości budowy ssaków.

Jak można zatem odpowiedzialnie pracować na stoisku mięsnym?

Swoją drogą firma powinna zapewnić nowo przyjmowanym pracownikom kurs - wskazane przy rozbiorze w rzeźni lub hurtowni.

Najlepiej to wszystko zobaczyć na własne oczy, dotknąć, osobiście dokonać rozbioru półtuszy, królika, ptaka.

Wtedy jest to wiedza na całe życie a nie wyłącznie na zdanie testu "pięćdziesiąt pytań".

 

Przyznaję, że zareagowłam na pytanie-prośbę @Izunia1113 z wielką przesadą, bo nic nie wiem na temat Jej stażu pracy na stoisku mięsnym.

Przepraszam Cię za to Autorko tematu i życzę solidnego przeszkolenia przed czekajacym Cię egzaminem.

Przestudiownie tematów w linku podanym przez kol. @muski powinno Ci pomóc.

Ze swej strony zapewniam Cię, że poznawanie anatomii zwierząt może być pasjonującym zajęciem i przydaje się nawet podczas zwiedzania wystawy "Human Body" :D.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda EAnna, co określiłaś powyżej jest uniwersalną przyczyną dzisiejszych metod sprzedaży detalicznej.  Ale jest to temat na odmienną dyskusję, nie wina osoby którą podjęła prace na stoisku mięsnym.  Na forum istnieją himalaje wiedzy i można było pomóc a nie upokarzać i naśmiewać się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Izunia1113  wpadła no forum , zadała pytania  ( w moim odczuciu wcale nie pracuje na stoisku mięsnym ) i tyle Ją widziano  a my tu nadal "dochodzimy się " między sobą  :hmm:

"...dobrze przeżyte Dziś uczyni każde

Wczoraj snem szczęśliwym,

I każde Jutro wizją nadziei."

Kalidasa V w n.e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie dziękuję wam za dobre słowa. Co do pytań niestety musiałam sobie sama z nimi poradzić bo nie dostałam materiałów adekwatnych do pytań.


[Dodano: 23 maj 2017 - 10:26]

Jest to ciekawe forum i będę tu zaglądać ;) na początku poczułam się tu nie chciana ale spoko na każdym forum tak jest ;) 


[Dodano: 23 maj 2017 - 10:27]

A chudziak pracuję na stoisku mięsnym nie robiłam sobie jaj z was. Zalogowałam się tu licząc na fachową pomoc.

Edytowane przez Izunia1113
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co do pytań niestety musiałam sobie sama z nimi poradzić bo nie dostałam materiałów adekwatnych do pytań.
Droga siostro - wiedzy na tym portalu o mieskach, wędlinach, i wszelkiej maści przetworach jest u bez liku - wszyscy jednak chcieliby - by przed pytaniami może trochę poczytać ;) - potem z górki - w drugiej polowie czerwca jest kurs szkoleniowy - serdecznie polecam  :)  :thumbsup: 

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dobie dzisiejszej dostepnosci do wiedzy to naprawde pikus ...to nie to co kiedys gdy trzeba bylo leciec do biblioteki ( czasem nie jednej) i wyszukac ksiazki zeby znalesc odpowiedzi na pytania ...tylko dzis  to juz nawet czasu nie mamy na czytanie  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam wszystkich.Jak źle wybrałem temat,przepraszam.Jestem fanatykiem :D dokarmiania ptaszków zimą.Interesuję mnie temat słoniny ze skórą.Nie ma takiej w sklepach,u mnie nawet nie można zamówić jak inne mięsa.Ostatnio będąc na wyjeździe udało mi się taką kupić pierwszy raz chyba od 2 lat.Pytanie do znawców tematu:czy słonina"frezowana"/ja tak to nazywam,nie znam fachowej nazwy obróbki słoniny/ + cena w/w skrawków jest wyższa od słoniny ze skórą?Czy w/w frezowanie jest aż tak opłacalne?pozdROWER dla wszystkich zadymiaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

słoniny ze skórą.Nie ma takiej w sklepach
czasem sie trafia - ale coraz częściej widuje boczek również bez skóry  i to mnie martwi  ;)

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Henio super podpowiedź.Serdeczne dzięki!Nie pomyślałem o tym.Teraz TYLKO :hmm: namówić żonę by zechciała po 12 godz. pracy zajechała do marketu.Może powiedzieć jej,że to do kiełbasy a nie dla sikorek? :D

Edytowane przez Jarod11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słonina bez skóry jest droższa, to oczywiste.

Dla ptaków nawet lepiej, bo raczej skóry nie zjedzą.

Jak nie ma słoniny, możesz im powiesić smalec w jakiejś siateczce, też będą zadowolone.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.