Skocz do zawartości

Gdzie polecacie zakupić jelita?


Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki za podpowiedzi. :)

Moze troch źle sformułowałem swoje pytanie.

Chce kupić jelita produkowane w Pl. Wiele sklepów w Polsce ma jelita z chin. A takich wole nie chcieć.

Nie ma dla mnie znaczenia wysyłka do Norwegii gdyż adres dostawy znajduje się w Pl.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce kupić jelita produkowane w Pl. Wiele sklepów w Polsce ma jelita z chin.

Raczej wszyscy mają z Chin, nawet Ci ci piszą import z Niemiec, też mają z Chin tylko, że właśnie takie o jakie Ci chodzi, lepiej skalibrowane.

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety europejscy producenci jelit praktycznie nie istnieją, zabiła ich Chińska cena.

Jelita które nazywane są polskimi lub europejskimi, to także produkt Chiński  z tym, że kalibrowany w danym kraju UE.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponoć wynika to poniekąd z tego że Chiny jako największy producent wieprzowiny spożywa stosunkowo niewiele kiełbas czyli jelita są produktem ubocznym  . Działa to też  w drugą stronę kurze nóżki traktowane przez europejczyków i amerykanów jako "odpad"  jest chińskim przysmakiem

Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponoć wynika to poniekąd z tego że Chiny jako największy producent wieprzowiny spożywa stosunkowo niewiele kiełbas czyli jelita są produktem ubocznym 

 

Tam się nic nie wyrzuca !

U nich je się jelita, jako coś na wzór naszej potrawy zwanej flaczki.

Jest też inny wyrób, który polega na wkładaniu jelita w jelito i dopiero potem taki produkt jest spożywany, coś ala sushi.

Jakoś się to nazywa, ale nie pamiętam, bo to było z 15 lat temu, jak się o tym dowiedziałem.

Używanie ich jako osłonki na kiełbasy jest po prostu czymś nieznanym, a właściwie takim było jakieś naście lat temu.

 

Ze względu na ilość trzody jaką posiadają, tanią siłę roboczą a co najważniejsze tanią wodę, reszta świata nie ma z nimi szans.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwny  jest ten świat

Biznes może się udać

Pomimo wielu trudności, firmy z Polski wciąż próbują swoich sił na rynku chińskim. I odnoszą sukcesy. Przykładem jest firma handlowa Avalon Foods, która wysyła do Chin jelita wieprzowe. - Jest to jedyny polski towar mięsny, który można wysyłać do Chin. Średnio wysyłamy około 50 ton miesięcznie - mówi Aleksandra Pogorzelska. I dodaje, że spółka oczekuje stabilnego wzrostu tego eksportu."http://gielda.onet.pl/chiny-rynek-dla-cierpliwych,18488,4980059,3,prasa-detal  


W polskim eksporcie największy udział mają wyroby metalurgiczne oraz wyroby przemysłu elektromaszynowego i chemicznego (90% eksportu). Na liście najważniejszych towarów w naszym eksporcie do Chin pierwsze miejsce zajmuje miedź. Ważne miejsce zajmują związki chemiczne oraz maszyny specjalistyczne. Na uwagę zasługuje także stosunkowo wysoka pozycja jelit zwierzęcych. Świadczy to o małej dywersyfikacji naszego eksportu i jego koncentracji na towarach o niskim stopniu przetworzenia. http://www.logistyka.net.pl/bank-wiedzy/logistyka/item/6801-gospodarka-przewozy-i-infrastruktura-transportowo-logistyczna-w-chinach dane z 2007 stare ale dane zadziwiające ,


 czyli może chińskie jelita są z polskich świń :)

Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe.

Ktoś chyba pomylił kierunki.

Jak bym w tym nie siedział, to może bym uwierzył.  :)

 

 

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mieliśmy zapytanie z Chin o półtusze ale takie ilości, że trzeba by z Europy jeszcze ściągać.  :D  Gorzej z transportem.

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strona ambasady Polski w Pekinie

Zanotowano także spadek eksportu jelit wieprzowych (9,5 mln USD w 2012r) i pierza (2,5 mln USD) z poziomu łącznie 16,0 mln USD do poziomu 12,0 mln USD. Eksport ryb, głównie halibuta utrzymał się wartościowo na takim samym poziomie, co w 2011r tj. 1,4 mln USD.

https://beijing.trade.gov.pl/pl/analizy_rynkowe/article/detail,531,Eksport_polskiego_miesa_do_Chin_w_2012_r.html

 

za prawde jest to ciekawe


 ale na tym polega biznes kupić dodać  marżę sprzedać 

Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zamówiłem trzy peczki jelit baranich w rozmiarze 22-24

Dziś robiłem pierwszy raz na nich  i zonk.

Najdłuższe jelito w pęczku nie miało nawet 180 cm.

Troszkę  zbulwersowany otworzyłem kolejne dwa i  to samo.

Czy to normalne że przy takim kalibrze nie ma dłuższych jelit w pęczku?

Myślę że nie bo wcześniej kupowałem w innym miejscu i najmniejszego problemu nie było. Flaczory były długie. Po wiele metrów.

 

Jak tu teraz wsadzić 17 kilo mięcha w to coś?

Pieprzenia z nawlekaniem na lejek co niemiara. A efekt  półtorej metra kiełbasy . ( bo jelita o długości 120 cm też są i to całkiem sporo)

Miąłem dziś napchnąć a jutro rano uwędzić.

Niestety po wizji lokalnej jestem zwyczajnie *wkur...iony . :(

Edytowane przez slodziaksos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najdłuższe jelito w pęczku nie miało nawet 180 cm.

Powinieneś resztę odesłać i reklamować, trzech pęczków nie wykorzystasz. No i podaj link, gdzie takiego zakupu dokonałeś.

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Najdłuższe jelito w pęczku nie miało nawet 180 cm.

Powinieneś resztę odesłać i reklamować, trzech pęczków nie wykorzystasz. No i podaj link, gdzie takiego zakupu dokonałeś.

 

Odsyłanie w moim przypadku nie ma sensu. Nie mieszkam w Pl więc koszt przesyłki przekroczy wartość zamówienia.

Zreszta wszystkie są namoczone bo szukałem dłuższych w pozostałych pęczkach.

A kupiłem u Mira

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najdłuższe jelito w pęczku nie miało nawet 180 cm.

Przynajmniej wiesz na czym polegała promocja, a tak poważnie powinno, być to napisane na stronie sklepu.

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bywa, że sklep nie wie jak długie są jelita.

Mam je głównie z jednego źródła, klienci chwalą jakość, ale kilka razy zdarzyły się paczki z krótkimi odcinkami. Nie byłem o tym uprzedzany przy zakupie, nieświadomie więc sprzedawałam dalej tak jak zawsze. Dostawca też ich nie "robi", obiecał zwrócić uwagę, zobaczymy czy tak będzie.

 

Podobnie miałem w opakowaniach z siatką, niby 5 m miało być i nawet było, ale w kilku odcinkach. Jako sklep nie będę przecież rozpakowywał każdej paczki i przeliczał metrów.

www.wedzarnie.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bywa, że sklep nie wie jak długie są jelita.

Masz rację, ale jak już wie, to ważna jest reakcja, w stosunku do klienta ale i swojego dostawcy.

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.