Skocz do zawartości

Gdzie polecacie zakupić jelita?


Rekomendowane odpowiedzi

Pozwolicie, że tez zabiorę głos na temat powyższy :rolleyes: [ale ładnie mi się napisało]. Też miałem te problemy i to obojętnie gdzie bym nie kupił,zawsze brałem w małych ilościach do 20, 30 metrów. Ostatnio jakoś więcej robię pojechałem do hurtowni poprosiłem o 100 mb. a gość mnie pyta jakie 26-28,czy 28-30. Podniosłem szczękę z ziemi i ze stoickim spokojem 28-30 mówię. Wracając do domciu tak sobie myślę dyndoli gostek zobaczę w domu.  Rozpakowuję i co? najmnieszy kawałek miał około 5 metrów reszta większe nie mierzyłem tych większych bo mieszkanie za małe, szok a kaliber cycuś. I tak sobie myślę miałem szczęście? :) Sprawdzę następnym razem

Edytowane przez Baca

Pozdrawiam Zbigniew  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jelita pakowane po 20-25m bywają w II gatunku - krótkie i niekalibrowane. Duże paczki po 91m są raczej w I gatunku. Nie jest to żelazna zasada, pewnie są wyjątki i odstępstwa w obie strony, ale warto to wziąć pod uwagę. Tym bardziej, że powiedział to p.Jarek z Assistu ;)

Jeśli nie znasz ojca choroby, to jej matką jest zła dieta.

przysłowie chińskie

Kiedy państwo boi się obywatela oznacza to wolność. Kiedy obywatel boi się państwa mamy tyranię.
Thomas Jefferson

 

...a poza tym sądzę, że unia europejska musi zostać zniszczona

 

Zapraszam na moją stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pozwolicie, że tez zabiorę głos na temat powyższy :rolleyes: [ale ładnie mi się napisało]. Też miałem te problemy i to obojętnie gdzie bym nie kupił,zawsze brałem w małych ilościach do 20, 30 metrów. Ostatnio jakoś więcej robię pojechałem do hurtowni poprosiłem o 100 mb. a gość mnie pyta jakie 26-28,czy 28-30. Podniosłem szczękę z ziemi i ze stoickim spokojem 28-30 mówię. Wracając do domciu tak sobie myślę dyndoli gostek zobaczę w domu.  Rozpakowuję i co? najmnieszy kawałek miał około 5 metrów reszta większe nie mierzyłem tych większych bo mieszkanie za małe, szok a kaliber cycuś. I tak sobie myślę miałem szczęście? :) Sprawdzę następnym razem

a w której to hurtowni byłeś, na Nowym Świecie może ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim :)

 

Ponieważ temat dotyczy zakupu jelit, to pozwolicie że się podepnę. Pomału dojrzewam do zrobienia kiełbasy w związku z czym potrzebne będą jelita. Oczywiście mógłbym zamówić przez internet, ale mam w Łodzi przynajmniej 2 miejsca gdzie mogę je kupić sam, a więc koszty przesyłki odpadają. Niestety nie wiem jak z jakością jelit w tych sklepach. Pierwszy z nich to znany i przez jednych lubiany/przez innych nie Biowin, a ich produkty tutaj:

http://www.biowin.pl/biowin/wedliniarstwo/jelita-naturalne-wieprzowe--kal28-30mm--91-4m

drugi sklep to ZdrowoDomowo, zaś tutaj link do oferowanych jelit:

http://www.zdrowodomowo.pl/Produkty/JELITA%C2%A0NATURALNE%C2%A0-%C2%A0%C2%A0WIEPRZOWE,%C2%A0BARANIE%C2%A0-%C2%A0KIE%C5%81BA%C5%9ANICE%C2%A0/14/

Jeśli ktoś miał okazję korzystać z w/w to bardzo proszę o opinie :) Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Biowinem to chyba trochę loteria. Mam je w ofercie, sprzedaję nawet sporo, ale ...

Część klientów bardzo chwali, inna grupa nie kupuje kolejny raz. Jedni twierdzą "rewelacja", inni, że pękają, wybierają więc inne jelita. Ja sam trafiłem na paczkę "pękającą".

Więcej jest jednak opinii pozytywnych.

www.wedzarnie.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuję w PAK u, i jeszcze się nie zawiodłem, mają rożne rodzaje, jakość naprawdę doskonała.

http://www.swiatwokolkuchni.pl/140,3131,jelita-naturalne-niekalibrowane-50m.html

A powiedz mi na czym _u _nich_ oznacza hasło "niekalibrowane'' ?

Janusz
"Życie bez zmywarki jest jak bmw bez dresu"
www.klubvolvo.org.pl

 

Nie zapomnij klepnąć Pana "S" 

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-ka%C5%BCdego-nowego-forumowicza/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Biowinem to chyba trochę loteria. Mam je w ofercie, sprzedaję nawet sporo, ale ...

Część klientów bardzo chwali, inna grupa nie kupuje kolejny raz. Jedni twierdzą "rewelacja", inni, że pękają, wybierają więc inne jelita. Ja sam trafiłem na paczkę "pękającą".

Więcej jest jednak opinii pozytywnych.

Witam!

 

Kupowałem na początku swojej "kariery" zadymiacza" jelita z Biowinu. Potwierdzam-pękają, mają małą średnicę. Ja nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ostatniej produkcji Spółdzielni Mazowszanka mieliśmy te:

http://wedliniarz.com/kategorie/Jelita_naturalne/Jelita_wieprzowe_28_30_EX,11.html

nie wiem co znaczy klasa AAA, ale były idealne, mocne i cienkie - niedościgniony wzór dla inżynierów z pewnej firmy przemysłu gumowego na literę D :tongue:

Jeśli nie znasz ojca choroby, to jej matką jest zła dieta.

przysłowie chińskie

Kiedy państwo boi się obywatela oznacza to wolność. Kiedy obywatel boi się państwa mamy tyranię.
Thomas Jefferson

 

...a poza tym sądzę, że unia europejska musi zostać zniszczona

 

Zapraszam na moją stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

nie wiem co znaczy klasa AAA,

Ja też :w00t: 

Osobiście spotkałem sie z taka klasyfikacją w firmie w której na ogół kupuje.

Poszczególne grupy oznaczają:

Jakość A - brak jakichkolwiek wad, dziur. jelita naturalne używane są do produkcji najwyższej jakości kiełbas;
Jakość AA - jelita specjalnie wyselekcjonowane ze względu na brak, tzw. "siatek/żyłek", jelita tej klasy nazywane są najczęściej "bez-żyłkowymi". Używane są najczęściej przy produkcji kiełbas parówkowych."

Janusz
"Życie bez zmywarki jest jak bmw bez dresu"
www.klubvolvo.org.pl

 

Nie zapomnij klepnąć Pana "S" 

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-ka%C5%BCdego-nowego-forumowicza/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ja kupuję jelita w firmie ZYCHAL INTERNATIONAL  Osielsko k. Bydgoszczy Mają bardzo duży wybór i nie zawiodły mnie długie odcinki jelit i dobrze trzymają kaliber na początku kariery zadymiacza eksperymentowałem z różnych firm najczęściej przez allegro i często było kiepsko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

interesuje mnie gdzie kupię dobrej jakości jelita wieprzowe na kiełbasę kaliber 26-28,28-30

ostatnio kupowałem za pośrednictwem portalu internetowego .... od .... w czym rzecz iż te jelita były grube,część z perforacją i w gotowym produkcie był flak nie do zjedzenia.Dzwoniłem do człowieka tłumacząc mu o co kaman,stwierdził że ma tylko takiej jakości,bo droższe ciężko sprzedać.W okolicach Łodzi skąd jestem też posiłkowałem się jelitami,ale były albo dziurawe albo zanieczyszczone wypustkami (kosmkami)

i przy rozmaczaniu jelita się zahaczają i jest problem z naciąganiem na lejek.

interesują mnie dobrej jakości jelita cienkie,nie mylić z kalibrem,żeby powierzchnia była cienka,czysta,bez dziur i perforacji

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

były albo dziurawe albo zanieczyszczone wypustkami (kosmkami)

 

Były odwrócone złą strona do wierzchu.

 

jelita się zahaczają i jest problem z naciąganiem na lejek.

 

Jelita naciągamy na tzw "grzybek", czyli odrobinę farszu wystajacego z lejka. Wtedy naciagają się ślizgowo, bez oporów.

Osobiście kupuję jelita 

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "A.S.G." Sławomir Goliszewski

 

ul. Przemysłowa 3, 77-300 Człuchów

 

Tel: 59 834 10 35, Fax: 59 834 10 36

 

biuro@asg.biz.plwww.asg.biz.pl

W ofercie są również jelita wołowe - należy to uzgodnić telefonicznie.

Żołądki, kątnice, jelita grube i środkowe wysyłane są w solance.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

interesuje mnie gdzie kupię dobrej jakości jelita wieprzowe na kiełbasę kaliber 26-28,28-30

ostatnio kupowałem za pośrednictwem portalu internetowego .... od .... w czym rzecz iż te jelita były grube,część z perforacją i w gotowym produkcie był flak nie do zjedzenia.Dzwoniłem do człowieka tłumacząc mu o co kaman,stwierdził że ma tylko takiej jakości,bo droższe ciężko sprzedać.W okolicach Łodzi skąd jestem też posiłkowałem się jelitami,ale były albo dziurawe albo zanieczyszczone wypustkami (kosmkami)

i przy rozmaczaniu jelita się zahaczają i jest problem z naciąganiem na lejek.

interesują mnie dobrej jakości jelita cienkie,nie mylić z kalibrem,żeby powierzchnia była cienka,czysta,bez dziur i perforacji

 

Tak jak było w moim wcześniejszym poście polecam jelita z firmy 

ZYCHAL INTERNATIONAL

ul. Konwaliowa 14

86-031 Osielsko k. Bydgoszczy

tel/fax: +48 52 3813 725

tel: +48 605 050 623

zychal@zychal.com.pl

http://www.zychal.com.pl

 

stosuje jelita z tej firmy już czwarty rok i nie miałem żadnych problemów. kupuje jelita europejskie w ofercie maja też trochę tańsze azjatyckie ale ich nie testowałem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jelit europejskich...

To są jelita importowane z chin w tzw. kompletach i kalibrowane z zakładach w europie.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.