Skocz do zawartości

Kącik komputerowy-Pogotowie ratunkowe


wosiu

Rekomendowane odpowiedzi

Moja wędzarnia i pierwsze wyroby :-)

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=6185

 

Pozdrawiamy Wszystkie zadymiaczki i zadymiaczy :-)

Jola i Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 4 tygodnie później...

Witam

Mam dylemat przed przesiadką z WinXP na Win10. Pytanie przed zakupem systemu i ewentualnie drukarki.

Stan obecny:

Mam i używam drukarkę HP LJ 6L poprzez stareńką kartę rozszerzeń PCI/LPT (producent nieznany) bo na tej płycie gł. w ogóle nie przewidziano LPT.

Mam też drugą płytę gł. na której jest wprawdzie wyjście LPT ale tylko do śledzia, który też musiał bym kupić podobnie jak ewentualnie  nową kartę rozszerzeń do obecnej płyty (pod warunkiem że ma sterownik pod Win.10).

Pytanie zasadnicze:

Czy Win10 ma zaszyty w sobie sterownik do HP LJ 6L, bo HP ostatni sterownik do niej wydało 18 lat temu, a ja nie pamiętam czy jej sterownik do XP miałem w systemie czy od producenta bo kupiłem ją jako używaną bez sterowników.

Jakoś nie mam ochoty ani nadmiaru kasy na nową drukarkę skoro obecna działa i ma co najmniej pół zbiornika toneru.

Za pomoc z góry dziękuję

Piotr

Wiedzy nigdy za wiele, nawet tej na chwilę obecną pozornie nieprzydatnej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sam komputer obsłuży WIN 10?

Może od tego zacznij.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frapio, nie chcę Cie zmartwić ale skoro masz zainstalowanego XP to komputer jest chyba już pełnoletni, więc może być porażka na całej linii.

Moja wędzarnia i pierwsze wyroby :-)

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=6185

 

Pozdrawiamy Wszystkie zadymiaczki i zadymiaczy :-)

Jola i Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frapio, dobry jesteś! Ja mam komputerek z lat 80_tych z procesorem 386dx40 i to działający!

 W życiu dwa dni są najważniejsze:
 Ten w którym się urodziłeś.
  I ten kiedy zrozumiałeś po co

                           M.Twain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sam komputer obsłuży WIN 10?

Spoko. Działa, i to bardzo dobrze. Sprawdzone na pożyczonym dysku z zainstalowanym Win10. Zresztą producent w instrukcji podaje że jest kompatybilna z Win7 (płyta GA-MA74GM-S2H). Druga płyta, którą obecnie testuję na sprawność, jest  kompletna i lepsza od tej pierwszej, a kiedyś działała pod Win10 mocno "docierana".

 

Problem powstał gdy "na amen" padł mi system. Odzyskałem go funkcją RESTORE, pobrałem aktualizacje, ale nie zainstaluje już antywirusa (darmowych nie chcę) ani przeglądarki sieci. Ani Opera, ani Chrome ani FifreFox. Żaden do XP się nie przyznaje. Zresztą jedyną przeglądarką która ostatnio pod XP jako tako działała to był OgnistyLisek. Jego ostatnie wydanie pod XP znalazłem w sieci właśnie dzięki temu pożyczonemu dyskowi z Win10 i w tej chwili z Liska korzystam. Ale już wiele stron mi się "jerzy" i poleca zmienić system i przeglądarkę, bo XP im nie pasi.

Coś czuję jednak, że wydanie tych dodatkowych parę stówek mnie nie minie, bo Linux mi nie pasi.

Dzięki za zainteresowanie moim problemem.

Wiedzy nigdy za wiele, nawet tej na chwilę obecną pozornie nieprzydatnej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

No :D oprócz tego miałem jeszcze zaznaczone "Tematy w których uczestniczyłem" :facepalm:

Zrobiłem jak pokazałeś i odhaczyłem "Tematy..." i jest wsio po staremu, dzięki :D

Witajcie BiSwW

lokomotywa-ruchomy-obrazek-0004.gif

Nic mnie tak nie cieszy jak masarskie rzemiosło

etiam latrones suis legibus parent !!

Wędzę więc jestem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.