Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

No takie ostro - kwaśnawe, jak ostra kiszonka
  takie powinno być - 3 dni w cieple - trochę się dokwaśniło - ja trzymam 2 jak zaczną pokazywać się bąbelki- do lodówki - 3 też się nic nie stało :D 

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 171
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Odbiegając nieco od tematu ,ale zostając przy kiszonkach jutro lecę na targ po marchewkę i paprykę .Będę kisić .Mam wodę po ogórkach małosolnych,więc trochę dodam .Zastanawiam się tylko ,czy razem zakisić tzn w jednym słoju ,czy osobno? Gdzies czytałam ,ze do marchewki kiszonej dodaje się kawałeczek imbirui troszkę mniej soli,ale widziałam taki mix w jednym słoju-marchewka,kalafior i papryka...

beata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie miksy robię czesto ... smak jest inny dużo bogatszy. Co do kiszenia to kis od podstaw nie dodawaj tej wody ;)

 

Ps

Pomyśl o brukselce i fasolce szparagowej ... fasolkę rob oddzielnie z koprem, chrzanem, kminkiem, gorczycą i papryczką osrą - zalewaj wrzącą solanką ;)

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez roger

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czasem daję imbir i paprykę ostrą do ogórków i jest super -daj ale bez przesady

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w ubiegłym roku dodałam do korniszonów trochę papryki [b. ostrej] i wyszedł "zajzajer"Wcześniej dodawałam taką okrągłą malutką i wychodziły fajne w smaku,takze przesada w niczym nie jest wskazana... :)

Co roku dokupuje słoje i co roku wpadam w manie wekowania...ZA brukselką nie przepadam,ale fasolkę spróbuje-do tej pory pasteryzowałam w słoikach z marchewką ,pomidorami ,cebulą -z przepisu z forum. Nie sposób tego wszystkiego przejeść,tym bardziej,ze mamy świeże warzywa...

Edytowane przez beatag
beata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaak .... kimchi -owocowe z Ananasa - pierwsza klasa -tym razem marynowane -nie kiszone

post-70549-0-66232700-1500094944_thumb.jpgpost-70549-0-47313400-1500094981_thumb.jpg

post-70549-0-67375800-1500095015_thumb.jpgpost-70549-0-66412800-1500095037_thumb.jpg

a tak wygląda wersja finalna przed dojrzewaniem 

post-70549-0-95235200-1500095061_thumb.jpg

dojrzewanie -minimum 2 godziny w lodówce

u nas zostały na noc - bo rano.. :facepalm:  :facepalm:  :facepalm: 

 

Edytowane przez Muski

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CHmm...ananasowe kimchi-...tego jeszcze nie było...

U mnie powąchali  moje po trzech dniach i już byli na nie...chyba mnie czeka samotna codzienna degustacja...

KIszonki z papryki ,marchewki ,rzodkiewki wyszły fajne ,ale chyba też sama muszę się z nimi rozprawić ,domownicy podchodzą tylko do słoja z ogórkami :( 

beata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie powąchali moje po trzech dniach i już byli na nie

trzymasz w lodówce ? kimchi się nie wącha - się je - u mnie dzisiaj 2 w jednym - koniec poprzedniego i 8 litrów nowego nastawionego do fermentacji  ;) kimchi jak z kolendrą - jedni kochają inni nienawidzą - po pewnym czasie  okazuje się smaczna ;)

Edytowane przez Muski

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po trzech ,czy czterech dniach wstawiłam do lodówki kimchi i kiszonki.Ogórki stoją na parapecie,ale ile można jeść??

Mam nadzieje,ze się nie popsuje...

U nas jest taki standardowy zestaw na śniadanie -kanapki z serkiem śniadaniowym i miodem lub dzemem morelowym i to wyklucza już jedzenie z rana kiszonek lub kimchi.Obiad -króluje teraz mizeria z ogórków z działki...Kolacja -pomidorki z mozarellą ...I kiedy jeść te kiszonki??

beata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kiedy jeść te kiszonki??

no tak ....w lodówce ze dwa - trzy miesiące :yes: U nas przyjaciólka dzisiaj sobie zażyczyła i do klopsa z dziczyzny (na obiad) i na wynos  :yes:

Edytowane przez Muski

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest napadowe zjadanie( bo Asi nie ma). Beata u mnie jak jedna wezmie, to szyuja jedzenie pod to kimchi  :laugh: . Do obiady, tylko slubny omija, bo jemu zapach nie pasuje. A nawet mala Zuzanna zajada sie czy przy jajecznicy, czy tez przy miesie.

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Mój mąz też preferuje nasze polskie smaki -rosół,schabowy i  kiełbasa, Sałatka ,czy surówki -klasyczne -bez udziwnień...

Nie pomaga tłumaczenie ,ze to bomba witaminowa itp.Mnie też to kimchi też nie powala na kolana ,ale dla witaminek się poświęce...

beata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tak ... noe tędy droga ... poświęcać to się można dla dzieci ... a o to nie zawsze warto ... ;)

Kimchi to filozofia ... stan umysłu i tak naprawdę styl odżywiania albo się je kocha albo nienawidzi tu nie ma półśrodków ;)

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może inaczej-jak wiem,ze coś jest zdrowe -to jem ,niezależnie od tego ,czy mi to smakuje  bardziej,czy mniej.,Piję mleko sojowe,czy czystek,  choć  nie specjalnie mi  smakuje ,ale ma jakieś zdrowotne działanie ,Wolę smakowo herbatę czarną niż zieloną ,ale więcej pije zielonej .Matcha też nie zrobiła na mnie "łał"[mimo,ze kupuję ją w najlepszym gatunku],ale po południu serwuje sobie małą czareczkę [mąż woli popołudniową kawę]

No coż ...-czego się nie robi dla zdrowia...

beata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beatko, jak tak chcesz się zdrowo odżywiać, :) :) to jedz po prostu naszą swojej roboty kapustę kiszoną i ogórki małosolne to już tym też zrobisz bardzo dużo dla swojego zdrowia. :thumbsup: :thumbsup:

Pozdrowienia

Przywileje kilku ludzi nie czynią ogólnego prawa.- Wincenty Kadłubek

 

Dokarmianie forumowego prosiaczka za FREE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie prowadzę kuchnię tradycyjną [z uwagi na upodobania domowników],ale staram się odżywiać zdrowo i jak wiem,ze jakiś produkt to bomba witaminowa to staram się wprowadzić go do codziennego meni.Zdaje sobie sprawę,ze nie wszystko zdrowe jest dla mnie zdrowe.Jedni piją czystek,inni np ostropest...a surówka z kiszonej kapusty i ogórki kiszone są u nas najczęsciej podawane do obiadu :)

Edytowane przez beatag
beata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy z nas wszystko robi aby się zdrowo odżywiać......ja również. Dużo czytałem na temat zdrowych diet odżywiania jak napewno i wszyscy z nas. Co robię......piekę chleb orkiszowy i jem wszystko na co mam ochotę, używam dużo różnych ziół  tylko z umiarem, piję zioła szwedzkie  zapobiegawczo. Jeżeli mi coś nie smakuje pomimo, że jest zdrowe to nie jem.

 

Pozdrowienia i zdrowego dla organizmu odżywiania

Przywileje kilku ludzi nie czynią ogólnego prawa.- Wincenty Kadłubek

 

Dokarmianie forumowego prosiaczka za FREE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Tak sobie trochę pokroiłem - trochę sie pokisiło i do słoiczków  ;) 

post-70549-0-17700100-1508085000_thumb.jpg

post-70549-0-48405800-1508085028_thumb.jpg

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To ja tez pochwale sie tym specyfikiem - sposob tradycyjny z lekka przesada w pikantnosci - dodalem 2(slownie - DWIE) kropelki sosu o mocy 1.2 mln Scovilles i niestety musialem sam zjesc dwie wielkie glowki Napa Cabbage. Wczoraj znow zostaly zrobione dwie glowki - tym razem bez dodatku crazy sosu.

post-65748-0-01923900-1512238512_thumb.jpg

post-65748-0-67759600-1512238594_thumb.jpg

post-65748-0-88399100-1512238628_thumb.jpg

post-65748-0-82981600-1512238663_thumb.jpg

Zycie - to pasmo problemow i trudnosci. Chwile radosci - to nagroda za trud ich pokonywania.

StefanS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ja tez pochwale sie tym specyfikiem
Wygląda świetnie  :thumbsup:  :clap:  - ile czasu kisiłeś?

Na ostatnim kursie Przetworu dziczyzny - zawiozłem 2 litrowe słoiczki   :D  :thumbsup: 

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.