Skocz do zawartości

Wędliny domowe - forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie: Polityka prywatności. W celu usunięcia tej wiadomości kliknij:    Akceptuję użycie plików cookies

Witaj na forum Wędzarniczej Braci

Logowanie » 

Na naszym forum, tak jak na większości innych, musisz się zarejestrować by móc korzystać z wszystkich funkcji dostępnych dla użytkowników.

To bardzo prosta procedura, która zajmie Ci tylko chwilę, a dzięki temu będziesz mógł korzystać z dodatkowych funkcji niedostępnych dla użytkowników niezalogowanych.

Zakładając swoje konto będziesz mógł między innymi:
- rozpoczynać nowe tematy na forum,
- odpowiadać na posty innych,
- przeglądać załączone do postów zdjęcia,
- wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników,
- dostawać powiadomienia o nowych postach.

Zachęcamy do rejestracji!!!

Zdjęcie

Gadżety z Lidla i innych miejscówek....

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
501 odpowiedzi w tym temacie

#1 tusiaczek

tusiaczek

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 5453 postów

Napisano 02 gru 2013 - 18:46

Co jakiś czas pokazują się w Lidlu czy inszym Biedronku jakieś fajne gadżety pomocne w naszej zabawie (vide garnek elektryczny) więc może warto założyć taki temat?

Na przykład teraz w Lidlu dają w bonusie zaskakująco fajną książkę Okrasy i Pascala. Po 52 naprawdę fajne przepisy każdego. Jedne konkretniejsze zakupy i Martadelka przytarmosiła knigu do domku  :D

#2 Maxell

Maxell

Uzależniony od forum

• Moderatorzy
  • 26954 postów
  • MiejscowośćBełchatów

Napisano 02 gru 2013 - 18:56

Z uwagi na to, że nasz rynek zasypany jest ostatnio pozycjami książkowymi dotyczącymi naszego hobby, w większości nadającymi się jedynie do kosza, w Bibliotece WB założę temat dotyczący książek, które naprawdę warto rekomendować i popularyzować. Nie jest ich wiele, ale pewnie ta książka Okrasy&Co. może zostać w tym temacie umieszczona.

Jak to ma technicznie wyglądać, zaraz napiszę w nowym temacie.

To dotyczy książek, a inne niezbędne i rekomendowane maszyny, przedmioty czy urządzenia możemy polecać w innym temacie.  

Użytkownik Maxell edytował ten post 02 gru 2013 - 18:56

#3 Zico

Zico

Weteran

• Użytkownicy
  • 2159 postów
  • MiejscowośćŻyrardów

Napisano 02 gru 2013 - 18:57

o "mundrego" to i warto poczytać : :D  fakt , że w pozycjach książkowych wartało by oddzielić ziarno od plew 

#4 tusiaczek

tusiaczek

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 5453 postów

Napisano 02 gru 2013 - 19:01

Ta książka Pascal/Okrasa to w sumie nie jest stricte o naszym głównym hobby ..... Ale jako książka kucharska z fajnymi przepisami chyba się łapie pod nasze zainteresowania :cool:  I naprawdę zaskoczyła mnie mega pozytywnie bo nie dość że przepisy fajne to jest naprawdę bardzo dobrze i solidnie wydana.

PS

No i jest za darmoszkę  :D  Kto i tak robi zakupy w Lidlu powinien się ucieszyć i pędzić zanim nakład rozdrapią....

Użytkownik tusiaczek edytował ten post 02 gru 2013 - 19:03

#5 Maxell

Maxell

Uzależniony od forum

• Moderatorzy
  • 26954 postów
  • MiejscowośćBełchatów

Napisano 02 gru 2013 - 19:04

Czytałem recenzje na kilku portalach. 

Tusiaczku, to nie muszą być książki, czy zbiory przepisów dotyczące jedynie produkcji wędlin i technologii mięsa. Dobre książki z innych dziedzin, jakimi się zajmujemy, także będą mile widziane. 

#6 Zico

Zico

Weteran

• Użytkownicy
  • 2159 postów
  • MiejscowośćŻyrardów

Napisano 02 gru 2013 - 19:09

No i jest za darmoszkę  :D  Kto i tak robi zakupy w Lidlu powinien się ucieszyć i pędzić zanim nakład rozdrapią....

najpierw trzeba 300 stówki wydać na zakupy  ;)

#7 tusiaczek

tusiaczek

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 5453 postów

Napisano 02 gru 2013 - 19:13

W dzisiejszych czasach to kilka buraków, dwa serki i kilo cukru i trzy stówki pękły :facepalm:  A że święta idą to pewnie szybciej to pójdzie.... 

#8 Artur Dor

Artur Dor

Weteran

• Użytkownicy
  • 1534 postów
  • MiejscowośćTrzebnica

Napisano 02 gru 2013 - 19:32

Tusiaczku popraw mnie jeżeli się mylę, z tego co ja wiem to trzeba zrobić zakupy za min 50PLN i dostajesz znaczek i takich znaczków trzeba mieć 6szt. - to naprawdę konkretniejsze zakupy są :D

#9 tusiaczek

tusiaczek

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 5453 postów

Napisano 02 gru 2013 - 19:53

znaczków trzeba mieć 6szt. - to naprawdę konkretniejsze zakupy są
Zależy kto, kiedy i ile.... Dla nas standardowo to jakieś dwa wyjścia do Lidla po podstawowe produkty. Dzisiaj akurat poszło na raz... 

#10 JaGra

JaGra

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 3206 postów
  • Miejscowośćmazowiecka wieś nad Wisłą

Napisano 02 gru 2013 - 22:36

Ja codziennie kupuję w LIDL-u bułki i już mam książkę.   :D

#11 Pools

Pools

Weteran

• Użytkownicy
  • 1021 postów
  • MiejscowośćWarszawa

Napisano 02 gru 2013 - 23:00

Z uwagi na to, że nasz rynek zasypany jest ostatnio pozycjami książkowymi dotyczącymi naszego hobby, w większości nadającymi się jedynie do kosza, w Bibliotece WB założę temat dotyczący książek, które naprawdę warto rekomendować i popularyzować.

Super pomysł, czekałem na coś takiego. :clap:  :clap:  :clap:  

#12 Kruszynka

Kruszynka

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 3928 postów

Napisano 17 gru 2013 - 12:44

Dzisiaj w Lidlu świeże tuszki perliczek po 15 zł/kilo , oraz kaczki też świeże po po 8,90 zł/ kg.

Jeżeli nie macie pomysłu na perliczkę to podaję link do przepisu na takiego,wartego grzechu łakomstwa , ptaszka.

http://wedlinydomowe...les.php?id=1682

Przy okazji na  książkę z przepisami się "załapałem".Przepisy Pascala raczej odpuszczam,ale Okrasę bardzo cenię :D

#13 tusiaczek

tusiaczek

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 5453 postów

Napisano 04 maj 2015 - 08:19

Będąc ostatnio na występach gościnnych w samej stolicy podejrzałem byłem u kolego Wiesia coś co wzbudziło mój absolutny zachwyt. Oczywiście jako znany w świecie gadżeciarz nabyłem to niezwłocznie  :cool:

Jest to rodzaj tarki ale z przeciwbieżnie ustawionymi ostrzami - podobnież nazywa się toto mandolina ale ja wynalazłem to pod nazwą hebel. Sałatkę pod pewne płyny zrobiłem tym w dosłownie minutkę... jak się rozpędziłem to się Wiesiowi pomidory  i inne warzywa skończyły  :rolleyes: Cebulka w talarki lub kosteczkę nie stanowi już problemu, leci migiem. Regulacja co do grubości plasterków na poziomie dziesiątych milimetra. Cena sroga ale skoro intensywnie używana służy Wiesiom już 7-8 lat to chyba jednak warto. 

http://allegro.pl/he...5248095583.html

#14 maria.s

maria.s

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • 323 postów
  • MiejscowośćMrozy

Napisano 04 maj 2015 - 10:25

Witam!Tak Sławku warto zainwestować w tą szatkownicę jest idealnym pomocnikiem szczegónie przy przetworach więc doceniam jej przydatność/ robię b duże ilości przetworów/ wszystko równo pokrojone na odpowiednią grubość :thumbsup:

#15 tusiaczek

tusiaczek

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 5453 postów

Napisano 04 maj 2015 - 11:23

Dlatego też od razu go kupiłem  :) Szkoda Marysiu ze nie udało nam się spotkać w ten weekend

#16 maria.s

maria.s

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • 323 postów
  • MiejscowośćMrozy

Napisano 04 maj 2015 - 13:13

Siła wyższa ale co się odwlecze to nie uciecze spotkamy się   :D 

#17 roger

roger

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 7204 postów
  • MiejscowośćW-wa & Lubuskie

Napisano 04 maj 2015 - 13:30

Oczywiście jako znany w świecie gadżeciarz nabyłem to niezwłocznie 

;) tu masz troszkę tańszą alternatywe:

http://allegro.pl/ta...5089137614.html 

#18 Kruszynka

Kruszynka

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 3928 postów

Napisano 04 maj 2015 - 13:32

Tusiaczku u mnie w "dolnej szufladzie" ze dwie takie się poniewierają :D

#19 roger

roger

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 7204 postów
  • MiejscowośćW-wa & Lubuskie

Napisano 04 maj 2015 - 13:46

ze dwie takie się poniewierają

Kaziu a ile chcesz "odstępnego " za jedną ;) 

Sponsor

Sponsor
  • Reklama

#20 tusiaczek

tusiaczek

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 5453 postów

Napisano 04 maj 2015 - 13:57

tu masz troszkę tańszą alternatywe:
Ale ja właśnie nie chciałem tańszej alternatywy... Wiedziałem od Wiesia że ta akurat firma robi sprzęt na lata więc  szukałem dokładnie tej.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych