Skocz do zawartości

Czosnek


kostek61

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie ,co zrobić z obranym czosnkiem ( 2 kg) żeby go przechować ? myslę jak by go zalac 10% solanką w słoikach umieścic w lodówce  i sukcesywnie używać do wyrobu wędlin .Będzie coś z tego? .Może macie jakieś inne metody ? :)

Nie róbcie więcej dymu niż potrzeba

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=8729&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kostek61

Chyba, trzy lata temu na zlocie w Napoleonowie reklamowała się firma   http://garlic.com.pl/oferta-2/ Wówczas obrany czosnek był pakowany vac + pochłaniacz wilgoci.

Rozdrobnienie i posolenie często skutkuje szybkim zmieleniem, które zależy od gatunku czosnku. Musisz sprawdzić, czy masz odpowiedni gatunek by rozdrobni i zasolić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję wszystkim za rady,tą partię spróbuje zalać 10 % solanką w słoikach i będę przechowywał w lodówce ,jak ów czosnek będzie się przechowywał poinformuję :)

Nie róbcie więcej dymu niż potrzeba

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=8729&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAcku, nie pamietam gdzie to bylo, ale mozna rowniez zmielic czosnek i dodac troche soli. Zmieni odrobine kolor ,ale nie straci mocy czy tez nie popsuje sie(przechowywac w lodowce). Na pewno spotkales takie w sklepie w tubkach mielone przyprawy, to wlasnie o tym mowie.

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo sedecznie 
Ok kilku ladnych lat uzywam wlasnego sposobu na przechowanie i uwiezienie wspanialych aromatow jak ze waznej przyprawy, warzywa, czy tez dodatku jakim jest Czosnek.

Metoda moja polega na bardzo prostych czynnosciach i jest bardzo latwa, jedyne poswiecenie to obieranie czosnku, ale to oczywiscie zalezy od ilosci jaka sobie zaplanujemy zrobic. My czosnek w tej postaci uzywamy w domu do wielu wielu zeczy i od wielu wielu lat jest to nasz sposob. 

Do czego uzywamy czosnku w formie naszej pasty....

• Nacieramy nim pieczenie wszelakiego rodzaju (Pamietamy zeby juz nie solic chyba ze malo slone)

• Dodajemy do miesa smazonego np spaghetti Bolognaise (Pamietamy zeby juz nie solic chyba ze malo slone)
• Dodajemy do masla otrzymujac maselko czosnkowe
• Maslem czosnkowym smarujemy grzanki i zapiekamy z serem
• Ja osobiscie uzywam do bialej kielbasy (Pamietamy zeby juz nie solic chyba ze malo slone)
• Uzywamy jako dodatek do zup np barszcz czerwony 
• Uzywamy go w okresie grillowym do marynowania miesa 

Zastosowan bedzie pewnie jest wiecej wiec licze na wasze pomysly eksperymenty i opinie

W zeszlym roku wraz z zona (Fryzia) przygotowalismy 200 glowek z mysla o podarunkach na zlot w Rytych Blotach jezeli ktos z obdarowanych ma ochote wyrazic swoja opinie to bardzo serdecznie zapraszamy.

Ok do sedna sprawy 
• Czosnek obieramy z lupinek a nastepnie poprostu mielimy go maszynka do mielenia miesa na drobnym sitku.
• Nastepnie laczymy go mieszajac z sola 150g na 1 Kg czosnku
• Masa sie troszke spieni i spulchni po tej czynnosci wiec dajemy mu odpoczac i opasc 
• Przekladamy czosnek do sloiczkow i do lodowki 
• Po kilku dniach czosnek zmnieni kolor na lekko bursztynowy to normalne on sie nie psuje
• Chinski czosnek zmieni kolor na jaskrawo zielony (chyba jest on radioaktywny)
Co do terminu uzycia to ja w domu mam jeszcze czosnek z zeszlego roku i dalej go uzywamy (ostatni sloiczek) wiec jezeli chodzi o termin uzycia to naprawde bardzo dlugo moze polezec jezeli nie bedzie szybciej zjedzony :)  Ja osobiscie nie pasteryzowalem nie wiem co by sie stalo, ale tak w lodowce lezy naprawde bez zadnych problemow nawet rok.
W tym roku planuje zrobic mieszanki z ziolami prowansalskimi, platkami chilli, i jakies tam jeszcze warjacje .

Prosze sprobowac i zyczymy smacznego !!!!!!!!!!!!

 

post-77484-0-22059300-1499938651_thumb.jpg

post-77484-0-57491600-1499938675_thumb.jpg

post-77484-0-33657600-1499938687_thumb.jpg

Edytowane przez Sla100

„Najpierw spojrzyj, z kim pijesz i jesz, a dopiero potem, co jesz i pijesz”

 

Pozdrawiam Sylwester

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ok kilku ladnych lat uzywam wlasnego sposobu na przechowanie
Dziekuję bardzo ,o taką praktyczną i sprawdzoną radę mi chodziło  :clap:  :thumbsup:

Nie róbcie więcej dymu niż potrzeba

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=8729&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

mieszanki z ziolami prowansalskimi, platkami chilli, i jakies tam jeszcze warjacje .
przed dodaniem - upraż trochę na patelni - podniesie aromat i powinno zabić drobnoustroje z na ziołach :thumbsup: 

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

przed dodaniem - upraż trochę na patelni - podniesie aromat i powinno zabić drobnoustroje z na ziołach  

 

Muski zrobie jak piszesz no bo te ziola :) Samego czasnku nie praze no bo on w sam sobie antybakteryjny no nie  

„Najpierw spojrzyj, z kim pijesz i jesz, a dopiero potem, co jesz i pijesz”

 

Pozdrawiam Sylwester

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

antybakteryjny no nie
tak - tylko zioła - ale nie przesadź :D  :thumbsup: 

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ok kilku ladnych lat uzywam wlasnego sposobu na przechowanie
Dziekuję bardzo ,o taką praktyczną i sprawdzoną radę mi chodziło  :clap:  :thumbsup:

 

 

I ja bardzo ładnie dziękuję, bo i u mnie jest w tym roku tego nadmiar.

Tak to jest jak w tym samym czasie jedzie się z mężem na dwie różne giełdy...

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.