Skocz do zawartości

Mieszarka


strampek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 291
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Spawanie blachy kwasówki o grubości 1mm. jest problemem. Trzeba to robić w osłonie argonu. A to "wyższa szkoła jazdy". Za samo pospawanie do kupy wszystkich elementów zapłaciłem 250 zł.(chciał 300). Także o "rozkręceniu produkcji nie ma co myśleć.

Ale farsz wymieszała pierwsza klasa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Podobno po inżynierach sę nie poprawia :???: , ale ostatnio jak mieszałem ok 7 kg farszu w mieszarce 22kg obserwowałem jak zachowuje się mieszana masa i doszedłem do wniosku, że trzeba coś poprawić. Właśnie wróciłem od spawcza. Dodatkowe elementy, które dorobiłem zostały przyspawane. Teraz trzeba poczekać na próbę - co z tego wyszło ( cofaj, cofaj a teraz wyjdź i zobacz coś k...a narobił :lol: )

 

 

Pozdrawiam.

Carpe diem - raz kozie death

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

I jedna i druga mieszłka są dobre.

W opisie mieszałki 22kg na stronie amerykańskiej można wyczytać.

 

" Tank Capacity: 50 Lbs (22.5 Kg)

Minimum Capacity: 25-30 Lbs." - a więc 11,25-13,5 kg

 

i mieszałki 9kg

 

"Tank Capacity: 20 Lbs (9.1 Kg)

Minimum capacity 10 Lbs. - a więc 4,55kg"

 

Do tej pory jak mieszałem ilość wsadu poniźej 10kg zauwaźyłem, źe dla tej mniejszej ilości

łopatki są rozstawione za szeroko - występowało tzw.martwe pole w obrębie którego prawie się nic nie działo i trzeba było kręcić czasami w drugą stronę. Zresztą nie tylko ja miałem takie spostrzeżenie.

 

Wosiu wcześniej napisał:"Kiełbasy wyszły naprawde rewelka mieszarka spisała się znakomicie choć przy małej ilości farszu (4kg) musiałem jej pomagać od casu do czasu drewnianą łopatką bo tworzyły się miejsca martwe w których farsz się nie mieszał wystarczyło lekko popchnąć i mieszało się dalej."

 

Dlatego postanowiłem dodać łopatek, źebym miał większy zakres wsadu od 4kg do 22,5kg.

Pozdrawiam.

Carpe diem - raz kozie death

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktos z forumowiczöw ma doswiadczenie z mieszadlem 9 kg. oferowanym przez P. Tomasza Focko ?

Ja mam taką. Jestem bardzo zadowolony !

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?p=40340#40340

A tym się zajmuję

"Jeżeli dyskutujesz z idiotą, dobrze mieć pewność, że on nie robi tego samego." Ogden Nash

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gonzo

A nie trzeba było przy tej okazji rozstawić łopatki (wszystkie) po obwodzie?

(były inż)

:cool:

Zastanawiałem się długo nad rozmieszczeniem łopatek(brałem pod uwagę przesunięcie łopatek o 90 stopni).Doszedłem do wniosku, źe tak będzie najlepiej - chodziło przede wszyskim o wyeliminowanie "martwych punktów" i za takim rozmieszczeniem przemawiało łatwiejsze wyjmowanie i wkładanie mieszadła.A przy wymiarach wewnętrznych 31x28,5cm nie było sensu kombinowania z innym rozmieszczaniem łopatek.

 

Pozdrawiam.

P.S. A dlaczego były - odebrano Ci tytuł :wink:

Carpe diem - raz kozie death

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Niedawno kupiłem u p.Tomasza Fecko sprzęt w postaci nadziewarki 2,5 l i mieszarki na 9 kg wsadu. Z zakupionego sprzetu jestem bardzo zadowolony. Niemniej jednak kiedy korzystam z mieszarki /post wyżej/ to zauważyłem że w trakcie mieszania farszu pojawiają się dwa martwe punkty w okolicy środkowych ramion mieszadła. Można /i tak robię/ likwidować martwe punkty drewnianą łopatką. Chcę zapytać czy podobne zjawisko występuje u Was / pytam tych którzy posiadają podobną mieszarkę/ i jak sobie z tym radzicie ? A może, tak myślę - należałoby dospawać dodatkowo takie same ramiona jak są, ale o połowę krótsze. Oczywiście dospawać po przeciwnych stronach ramion już istniejących.

 

Andrzej M-ce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę do koleżanki która wczoraj zwróciła się do mnie z zapytaniem dot: mieszarki i nadziewarki 2,5 l. Dwukrotnie próbowałem wysłać do Ciebie dość obszernego mailla w temacie , ale nie mam u siebie potwierdzenia że został wysłany. W związku z powyższym prosze o ewentualny kontakt telefoniczny pod numerem 506 127 888.

 

Pozdrawiam serdecznie i ciepło.

Andrzej M-ce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy korzystam z mieszarki /post wyżej/ to zauważyłem że w trakcie mieszania farszu pojawiają się dwa martwe punkty w okolicy środkowych ramion mieszadła.

Ja u siebie nie zauwazylem ale za czesto nie mieszam.

 

... ale, przy najblizszej okazji, zwroce na to wieksza uwage ;)

Mazurzak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Z zakupionego sprzetu jestem bardzo zadowolony. Niemniej jednak kiedy korzystam z mieszarki /post wyżej/ to zauważyłem że w trakcie mieszania farszu pojawiają się dwa martwe punkty w okolicy środkowych ramion mieszadła

Ja też posiadam te mieszarkę. Ja natomiast zauważyłem że owszem są martwe punkty i słabo miesza, ale tylko wtedy jak kręcę w prawo (zgodnie z ruchem wskazówek zegara)

Natomiast w lewo wszystko jest OK tylko idzie ciężej ale to dobrze bo się lepiej miesza 5 kg farszu bez problemu i niema martwego punktu.

POZDRAWIAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.