Skocz do zawartości

Prośba o ocenę projektu


Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Wędzarnia nie musi być w pełni szczelna... zostaw jak jest
:yes: a może jeszcze dodaj z boku na górze kilka  regulowanych otworów

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 

Chciałem zapytać co sądzicie o mojej wędzarni ?

Zastanawiam się ile masz wzrostu?  :D  

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wędzarnia nie musi być w pełni szczelna... zostaw jak jest

 

:yes: a może jeszcze dodaj z boku na górze kilka  regulowanych otworów
Będzie jeszcze szyber w kominie, na chwilę obecną jest tylko za paleniskiem na przewodzie dymowym.

[Dodano: 08 sie 2018 - 09:46]

 

Chciałem zapytać co sądzicie o mojej wędzarni ?

 

Zastanawiam się ile masz wzrostu?  :D

Nie wiem co to ma do rzeczy? Ale jeśli Ci chodzi i wysokość wędzarni to fakt jest niska z kilku powodów. Pierwszy to taki że wędzarnie wybudowałem z własnych środków na działce szwagra więc nie chciałem ładować kupę kasy w coś co i tak nie będzie strikte należało do mnie. Drugi to taki że mniejszą wędzarnię lepiej nagrzać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Drugi to taki że mniejszą wędzarnię lepiej nagrzać.

I gorzej wędzić. Mała komora =duży kłopot .

 

wędzarnie wybudowałem z własnych środków na działce szwagra więc nie chciałem ładować kupę kasy

Trzeba więc było zrobić palenisko pod komorą - taniej i lepiej,ekonomiczniej i zdrowiej ;):)

 

Komin szczupły i wysoki = duży cug.- co jest niewskazane. Jak radzi Muski dorobić otwory.

Jeżeli komora nie jest w środku ocieplona to zimą "popłynąć" możesz.

Palenisko też malutkie - to niestety nie jest zaleta. (powiedz chociaż, że nie jest szamotem wyłożone)

W Tym przypadku nieszczelności to bym zostawił , na pewno nie zaszkodzą , wręcz odwrotnie.

Edytowane przez binio1111

Ja się roboty nie boję, tylko ludzi mi dajcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie wiem co to ma do rzeczy? Ale jeśli Ci chodzi i wysokość wędzarni to fakt jest niska z kilku powodów.

Jedynym powodem dla którego ktoś buduje niską wędzarnię, może być niski wzrost. W innym przypadku to utrudnianie sobie życia. To po prostu nie jest praktyczne. Oto moja opinia.

Sam mam niskie szafki, więc budując wędzarnię na pewno nie będzie niska, wręcz odwrotnie. 

Gdybyś najpierw tu wszedł to może zrobiłbyś inaczej a tak, jest jak jest. Przy palenisku murowanym i górze drewnianej jak ma wielu, zawsze mógłbyś górę zabrać jak Cię szwagier wkurzy.  ;) Poza tym, chyba każdy buduje z własnych środków.

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po prostu nie jest praktyczne. Oto moja opinia.

Ergonomia ma duże znaczenie praktyczne - i Masz rację Pawle - i w wielu postach NT budowy wędzarni wszyscy to podkreślają - ale mleko się rozlało - lepsza taka jak żadna  ;)

Edytowane przez Muski

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palenisko nie jest wyłożone szamotem. Jak dotąd wędzidło się ok, wędliny pierwsza klasa. Nie chciałem paleniska bezpośrednio pod wędzarnią ponieważ uważam że trudniej jest utrzymać temperaturę (kwestia doświadczenia), w mojej wędzarni uchylam lekko drzwi paleniska, szybrem reguluję cug i całe wędzenie mam stabilną temperaturę. Faktem jest że załadunek wędlin trzeba przeprowadzać na kolanach, ale nie jest to dla mnie aż takie uciążliwe. Przy drugiej wędzarni wprowadzę pewne zmiany i skorzystam z waszych rad.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze , że jesteś zadowolony. Jak coś udymisz to wrzuć fotki dla potomnych ;):)

 

Jak dotąd wędzidło się ok, wędliny pierwsza klasa

 

 

Dla jednych to jest ok :

 

post-66794-0-14796500-1533743076_thumb.jpg  post-66794-0-08733200-1533743615_thumb.jpg

 

Dla innych to jest ok:

 

post-66794-0-43074200-1533743305_thumb.jpg   post-66794-0-67963700-1533743389_thumb.jpg

 

Gdzie jest Twoje ok? Wyżej czy niżej? :)

Edytowane przez binio1111

Ja się roboty nie boję, tylko ludzi mi dajcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dla mnie ok. Przyznaję że pierwsze wędzenie było dramatem, palenisko źle wykonane, rozpalanie i nagrzewanie wędzarni to był dramat. Pierwsze wędzonki osmolone, a nie uwędzone. Teraz dochodzę do wprawy, głupi ten który uważa że już wie wszystko więc staram się czytać i poprawiać błędy, zauważyłem że połowa sukcesu to po wędzeniu poprawne parzenie tu popełniałem błąd i wędzonki wychodziły suche, teraz są soczyste. I moja rada o ile wypada mi radzic: nie słuchać ludzi którzy mówią "trochę za mało słone, trochę za słone, trochę takie, trochę owakie" robię tak jak mi smakuje i mojej rodzinie i wtedy to ma sens.

post-93552-0-83849800-1533759965_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.