Skocz do zawartości

Wątróbkowe smaki


electra

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wiem ze watrobki smazonej z cebulka nie lubie ..bo juz od dziecka nie nawidzilam ...ale ponoc smaki sie zmieniaja i w sumie jak by mi ktos dobrze zrobil to jestem nawet sklonna sprobowac ,sama jednak nie zrobie.

w Pasztecie czy innych wyrobach mi nie przeszkadza ,

Ryby lubie ale nie jem czesto, bo maja osci ,no z wyjatkami malymi ktore maja mniej :)

Edytowane przez Bee Gees
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sklonna sprobowac ,sama jednak nie zrobie

powiedz na kiedy a przygotuję - z cebulką - i zrobię Ci jeszcze wątróbkę z niespodzianką i wsiąkniesz :)

[Dodano: 25 sie 2017 - 17:18]

Osobiście wolę pstrąga wędzonego na gorąco

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muski zdazysz sie przygotowac w Pl pewnie bede ale za rok :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muski zdazysz sie przygotowac w Pl pewnie bede ale za rok

potrzebuję ok 25 godzin :)

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

zrobię Ci jeszcze wątróbkę z niespodzianką

My nie "@electra", nam możesz zdradzić :D

Wg mnie ludzie często  nie potrafią przyrządzić wątróbki i obrzydzają potrawę dzieciom na całe życie  :(

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nam możesz zdradzić

drobiowa (najdelikatniejsza)- z wiśniami - lub podprażoną śliwką ;) oczywiście z cebulką też :)

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomnę obrazka gdy 2 letni synek znajomych górali z glutem po pas wskoczył na fotel mając na widelcu kawał krwistej cielecej wątróbki i zajadał aź mu sie uszy trzęsły ...

 

Wysłane z mojego ST26i przy użyciu Tapatalka

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja wiem ze watrobki smazonej z cebulka nie lubie

Ja zaserwowałbym Ci króliczą z jabłkiem. :) 

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja wiem ze watrobki smazonej z cebulka nie lubie

Ja zaserwowałbym Ci króliczą z jabłkiem. :)

 

A ja - z warchlaka z brusznicami 

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, cebula na maśle klarowanym to obowiazkowy składnik wątróbek wszelkich :D 

Uwielbiam dobrze przyrządzoną wątróbkę; nienawidzę wątrobianej zelówy  :cool:

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja taka jaka Zuzia sie zajada z radoscia, tylko z cebulka. :D  U mnie wielka radosc dziecka, :D  kiedy watrobka jestna obiad, a znajomi sie dziwia :hmm: , chyba nie jest tez ich ulubione danie.

 

 

 Pstraga rowniez wole na cieplo wedonego.( wracajac do tematu)

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pieknie ..moja mama kiedys dosc czesto robila watrobke ,bo sama lubi ,nigdy to nie byla zeluwa ,ja poprostu nienawidze tego zapachu ..w przedszkolu to ja bylam zmuszana do jedzenia ,jak panie przedszkolanki nie widzialy to chowalam do kieszeni fartuszka od tego czasu poprostu szok  nie moge sie przemoc , lubie wszelakie pasztety ale jak podsmazam watrobke ( nigdy nie parzymy dodajac do pasztetu ) to juz czuje niesmak .

Ale moze jeszcze mi sie odmieni ..salcesonu tez kiedys nie jadlam ..ponoc mnie po nim glowa bolala :D

Watrobka z wisniami ..ta opcja mi sie podoba :tongue:

nutrie i inne zwierzaki ..to juz za extremalnie ...na razie skupmy sie na cielecej lub drobiowej:-)))

Edytowane przez electra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobną traumę przedszkolno-fartuszkoową miałem ze szpinakiem ... póki sam nie zrobiłem że swieźego ;)

 

Wysłane z mojego ST26i przy użyciu Tapatalka

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pate z foie gras lubie ..wiec moze ja tylko na goraco nie lubie watrobki?


[Dodano: 26 sie 2017 - 12:38]

Roger szpinak jadlam ale nie powiem ze jakos z rozkosza...

Wieci e co ja wgole bylam troche kaprysnym maluchem do 5 roku zycia , gotowane jedzenie osobno to co lubialam ,,(babcia dogadzala) ..w przedszkolu bylo wszystko beee w domu nie bylo problemow bo jadlam,nigdy nie bylam chudym dzieckiem co by wygladalo ze jestem niejadkiem. w przedszkolu panie pytaly co ja jem ...bo rzucalam takie teksty " to nie jest taki krolewski krupniczek jak moja babcia gotuje"..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.