Skocz do zawartości

Kiełbasa szynkowa wg. Kostka


kostek61

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do zrobienia kolejnej partii kiełbasy szynkowej, zawsze robiłem wg. przepisu z jak zawsze dobrymi radami Arkadiusza. Kurcze, ostatnio brakuje mi czasu i jestem zmuszony zrobić kiełbasę na raty. Mięso zapeklowane, dzisiaj nabiję w osłonki i czas na osadzanie. Osadzanie trwa zawsze ok. 2-3 godzin i tu mój dylemat:

  • czy mogę zrobić osadzanie w temp. ok. 12C przez 20 godzin, tak aby wędzić dopiero jutro po pracy. Jest też opcja aby po nabiciu włożyć batony do lodówki  i wyjąć dopiero jutro, powiesić na 2 godziny w temp. pokojowej i później wędzić.
  •  Druga sprawa to parzenie, wędzenie skończy się późno. Po wędzeniu powiesić w temp. 12C na 20 godzin czy do lodówki i wyjąć dopiero do parzenia?

Czasami warto upaść, aby zobaczyć, kto pomoże nam wstać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... to może tak, czy peklowanie 9-cio dniowe będzie zbyt długie? ;) Tak aby cała produkcja przebiegła w jednym dniu, za tydzień w sobotę.

Edytowane przez wojs40

Czasami warto upaść, aby zobaczyć, kto pomoże nam wstać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pytanie do Kostka - jaki wybielacz stosujesz podczas parzenia by tak białe "sznurki" były po wędzeniu i parzeniu ? 
Przecież ,,sznurki ,, są namalowane na osłonce :)  i tak pomimo wedzenia i parzenia wychodzi :) 

Nie róbcie więcej dymu niż potrzeba

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=8729&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kostek je maluje lakierem do paznokci użyczonym od pani Janiny 
Ma dobry lakier ,ja też mam od niej  :thumbsup:  

Nie róbcie więcej dymu niż potrzeba

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=8729&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No i Henio "załatwiony"

 

Dobrze że napisałeś w  cudzysłowiu ,  tak jak ja "sznurki" bo według mnie to jest  kiełbasa tylko parzona , albo kolega ma takie zdolności w obrabianiu zdjęć za pomocą jakiegoś dobrego fotoshopa , czy innej grafiki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

obrze że napisałeś w  cudzysłowiu ,  tak jak ja "sznurki" bo według mnie to jest  kiełbasa tylko parzona , albo kolega ma takie zdolności w obrabianiu zdjęć za pomocą jakiegoś dobrego fotoshopa , czy innej grafiki .
Heniu kiełba była wędzona a fotoshopy sa mi obce ,ja nie robię popeliny z powaznych tematów ,mam swoje lata i nie potrzebuję poklasku na siłę  :rolleyes:  

Nie róbcie więcej dymu niż potrzeba

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=8729&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Henio, uśmiech jest najważniejszy, a Ty masz sporo humoru który mi się udziela :laugh::)

 W życiu dwa dni są najważniejsze:
 Ten w którym się urodziłeś.
  I ten kiedy zrozumiałeś po co

                           M.Twain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 11 miesięcy temu...
Kompozycja przypraw idealna, dla mnie w punkt i przepis przepięknie opisany krok po kroku  

 

 

O @kostku można pisać tylko w ciepłych słowach.

Wypróbowałam kilka jego przepisów i są 10/10  :thumbsup:  :clap:

Zostało to też swego czasu zauważone w TOAST II , przez "AUTORA z naszej planety:

 

Tu napisać mogę dobre słowa

Bo o Kostku będzie mowa.

Mieszka  gdzieś na wyspach, w dali

Cud wędliny mu się chwali.

Masz też dar przekonywania

I receptur zdolność układania

Edytowane przez EAnna

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To wszystko prawda bo Kostek to wyśmienity fachowiec
:thumbsup:  :yes: 

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.